Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Wiolka5_7 19:54, 06 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20520
Margerytka40 napisał(a)


Też mam jeszcze korę do rozsypania. Pewnie dużo dłużej przyjdzie mi czekać na zieloną ścianę ale mimo to zrobiłam tę zamianę. Cisowy żywopłot to jednak co innego niż tujowy

Warto czekać
Pewnie,że co innego ale szkoda,że tego nie wiedziałam 6 lat temu
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anka_ 21:00, 06 mar 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Wiosna u ciebie Asiu zdecydowanie bardziej zaawansowana niż u mnie. I jak już ogarnięte rabaty... i sadzenie juz... Ach, zazdroszczę. U mnie robota stoi, bo za mokro.

Margerytka40 napisał(a)
...Obowiązkowo zapory p/psowe
Żeby tak ktoś wymyślił zapory przeciw kotom.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 21:26, 06 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)

Warto czekać
Pewnie,że co innego ale szkoda,że tego nie wiedziałam 6 lat temu


Półtora roku temu, jak sadziłam tuje nawet miałam myśli by może jednak nie tuje a cisy posadzić ale zwyciężyła siła wzrostu. Teraz już chyba zeszło ze mnie ciśnienie. Rozważamy ewentualność przesłonięcia, zrobienia tymczasowego tła jakiegoś. Nie wiem jeszcze co, coś nie drogiego co wytrzyma do czasu aż cisy urosną choć na 1,5m. Może maty wiklinowe, muszę zorientować się w temacie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:32, 06 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Wiosna u ciebie Asiu zdecydowanie bardziej zaawansowana niż u mnie. I jak już ogarnięte rabaty... i sadzenie juz... Ach, zazdroszczę. U mnie robota stoi, bo za mokro.

Żeby tak ktoś wymyślił zapory przeciw kotom.


Kotów nie mam, sąsiedzkie rzadko zaglądają ze względu na moje psy. Ale te dają czasem popalić

Też mam miejsca gdzie nie mogę ruszyć bo za mokro. Choćby na niedokończonej frontowej. Dziś też się rozpadało wieczorem i jutro ma padać. Dobrze, że wzięłam się dziś za roszady
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 07:26, 07 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Asiu, a wychodzisz z psami na spacery? Moj Eddie wychodzi 3-4 razy i przestal wogole sie zalatwiac do ogrodka. A czasem bym chciala a on nie zrobi i koniec bedzie czekal az z nim wyjde. A mialam tak w czasie choroby, wypuszczalam go tylko do ogrodka a on nic, nie robil tylko sobie biegal. Dla niego to przedluzenie domu. Niczego nie podsikuje.
U siebie cisy sadzilam takie metrowe, ale od ulicy. Chyba w tym roku, po 3 latach w koncu bede miala juz jakas oslone.

Koty tez mi nie obsikiwaly niczego, ale byly kastrowane.
____________________
Zapraszam na kawe
polinka 09:34, 07 mar 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asiu, te nowo posadzone cisy, polecam porządnie przyciąć
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 09:35, 07 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)
Asiu, a wychodzisz z psami na spacery? Moj Eddie wychodzi 3-4 razy i przestal wogole sie zalatwiac do ogrodka. A czasem bym chciala a on nie zrobi i koniec bedzie czekal az z nim wyjde. A mialam tak w czasie choroby, wypuszczalam go tylko do ogrodka a on nic, nie robil tylko sobie biegal. Dla niego to przedluzenie domu. Niczego nie podsikuje.
U siebie cisy sadzilam takie metrowe, ale od ulicy. Chyba w tym roku, po 3 latach w koncu bede miala juz jakas oslone.

Koty tez mi nie obsikiwaly niczego, ale byly kastrowane.


Może właśnie powinnam częściej... hmm. M wychodzi z nimi rano i wieczorem. W ciągu dnia raczej siedzą na działce.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:37, 07 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
polinka napisał(a)
Asiu, te nowo posadzone cisy, polecam porządnie przyciąć


Ścięłam porządnie po bokach a z wysokości gdzieś jedną trzecią. Wiem, nie trzeba żałować ale i tak ściska w dołku
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MalGosia 09:47, 07 mar 2020

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Asiu, ja mam podobnie jak KasiaBawaria, mój pies traktuje ogród jak przedłużenie domu, choć w extrmalnych sytuacjach, gdy nas długo nie ma, ma pewne miejsce gdzie nie ma roślin i tam wie, że może A i śmiesznie biega alejkami wzdłuż rabat, by nie niszczyć roślin, ale nikt nie wie ile czasu na naukę poświęciłam oraz na "nie leżenie" na kwitnącej szałwii-taka dziwna przypadłość Twoje nowe nasadzenia cisowe bardzo mi się podobają, jestem w szoku, jak on potrafi szybko rosnąć, gdy mu stanowisko odpowiada.
Aniu, gdy wymyślisz patent na zaporę przeciw kotom, to poproszę o informację!
____________________
pozdrawiam Małgosia
Margerytka40 19:25, 07 mar 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MalGosia napisał(a)
Asiu, ja mam podobnie jak KasiaBawaria, mój pies traktuje ogród jak przedłużenie domu, choć w extrmalnych sytuacjach, gdy nas długo nie ma, ma pewne miejsce gdzie nie ma roślin i tam wie, że może A i śmiesznie biega alejkami wzdłuż rabat, by nie niszczyć roślin, ale nikt nie wie ile czasu na naukę poświęciłam oraz na "nie leżenie" na kwitnącej szałwii-taka dziwna przypadłość Twoje nowe nasadzenia cisowe bardzo mi się podobają, jestem w szoku, jak on potrafi szybko rosnąć, gdy mu stanowisko odpowiada.
Aniu, gdy wymyślisz patent na zaporę przeciw kotom, to poproszę o informację!


Ja już postanowiłam, że to moje ostatnie psy. Nie mam już tyle cierpliwości co kiedyś

Widzę, że ciski które posadziłam wcześniej na poduchy dość ładnie rosną, może i te się postarają. Przygotowaną mają glebę, teraz jeszcze mączki sypnęłam w dołki. No cóż, trzeba poczekać by się przekonać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies