Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 13:29, 21 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)
Też mam tą tawułę pod Pissardii i też mam zamiar krótko trzymać ją w ryzach ..to jej trzeci sezon w tym miejscu i dopiero w tym roku pierwszy raz ją przycięłam .

mam ją też w innym miejscu , tam rośnie już kilka lat ..i tak, da się ją prowadzić tak jak piszesz ..tniemy po kwitnieniu ..z tym że cięta nie kwitnie już tak obficie jak nie cięta wcale

a i dość szybko się rozrasta ..corocznie wypuszcza sporo nowych pędów (od ziemi)


Wyczytałam w poradniku cięcia, że prócz skracania pędów po kwitnieniu dobrze jest wyciąć co kilka lat najstarsze pędy przy samej ziemi. Należy też nie dopuszczać by była zbyt gęsta bo wtedy słabiej kwitnie. Spróbuję, mam 5 sztuk kupowanych z zamiarem posadzenia na nie zrobionej jeszcze części frontowej.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:33, 21 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

Koniecznie musisz spróbować bo może być fajnie
Ale przygotuj się na duzo cięcia
Ja mam tawuly zolte /one docelowo do 1m/ w obwódce i tnę je 3 x w Roku
Tak rosną
Ale ja je trzymam na 30- 40 cm
a i tak teraz kwitna


Zakopałam na razie i różowe hortki i tawuły z doniczkami bo poczekam i zobaczę wiosną jak to będzie wyglądać. Pewnie będą jeszcze zmiany jak zwykle
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 13:37, 21 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7268
da sie krotko utrzymac ale konieczne ciecie, ciecie, ciecie jak z pecherznicami, tne je 2 -3 razy w roku, stanowczo wyzbywam sie tawul i pecherznic, mam ich za duzo, wole jednak inne krzaki, niech sobie rosna powoli, a nie ciagle z sekatorem latac.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 15:23, 21 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
da sie krotko utrzymac ale konieczne ciecie, ciecie, ciecie jak z pecherznicami, tne je 2 -3 razy w roku, stanowczo wyzbywam sie tawul i pecherznic, mam ich za duzo, wole jednak inne krzaki, niech sobie rosna powoli, a nie ciagle z sekatorem latac.


Pęcherznic pozbyłam się już dawno. To były jedne z pierwszych krzewów, które dostały eksmisję. Nie licząc jałowców. Tawułę kiedyś jedną miałam ale nie miałam jeszcze wtedy wiedzy w zakresie cięcia i prowadzenia tego typu krzewów co poskutkowało, że niezły krzaczor z nie byłTeraz zamierzam od początku się nimi nie patyczkować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:43, 22 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zamówiłam sobie tawułka Vision in Red w A. Dziś przyszły i zobaczcie jakie ładniutkie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:19, 27 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Lipiec

W końcu na rabacie pod płotem nie jest tylko zielono

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:29, 27 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Dziś dołożyłam tam jeszcze jeżówki. Na razie nie wiem czy mi się podoba muszę kilka dni popatrzeć na to zestawienie

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:36, 27 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Na frontowej hortki jeszcze nie równe. Pewnie ze dwa lata potrwa nim je wyrównam




Kocimiętka zakulkowana, taka też mi się podoba



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:46, 27 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 23:08, 27 lip 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)
Na frontowej hortki jeszcze nie równe. Pewnie ze dwa lata potrwa nim je wyrównam




Kocimiętka zakulkowana, taka też mi się podoba





Też mam takie hortensjowe nierówności. I jeszcze nierówno kwitną.
Te trawki złote to śmiałek czy trzcinnik.
Kocimiętka kulkowa super wygląda.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies