Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

sylwia_slomc... 10:33, 06 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Margerytka40 napisał(a)


Rondo w zasadzie można powiedzieć jest takie jak chciałam, no może z wyjątkiem hortensji które nie chcą jakoś tam rosnąć ale może trzeba jeszcze dać im szansę bo częściowo wymieniałam sadzonki. Rabata z perowskią w tym roku dostała jeszcze rdest wężownik by kwitł wcześniej razem z bodziszki em wspaniałym. Czy się to sprawdzi? Zobaczymy

Mnie się wydawało, że rdesty lubią wilgotno, a perowskia wręcz przeciwnie.....ale trzeba by sprawdzić jak to jest z rdestami dokładnie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 10:35, 06 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)
A jesli o cos jaśniejszego chodzi to popatrz sobie na glediczje sunburst albo miłorzęba
Chociaż glediczja ma ładniejszy pokroj na taka duza przestrzen
Np tutaj


Takiego bardzo żółtego koloru też bym tam nie chciała. Wiem, że nie zdzierżę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 10:35, 06 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Margerytka40 napisał(a)


To Walker's Low. Wiesz co, też jak sadziłam to myślałam, że będzie za gęsto. Teraz wydaje mi się, że właśnie dzięki temu ona mi się nie kładzie, nie jest plackowate. Nawet tegoroczne ulewy nie dały jej rady. Właśnie mam plan na powtórzenie jej jeszcze i pewnie posadzę w podobnych odległościach. Tak wyglądała kwitnąca


Co tam masz w tych zagródkach posadzone???
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 10:39, 06 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MartaCho napisał(a)
Też o glediczji pomyślałam, że by tam ładnie świeciła na ciemnozielonym tle.
Ogólnie przepięknie u Ciebie


Pokrojem by pasowała ale kolor chyba jednak nie . Gdyby miała tam cieniście zupełnie pewnie byłaby szansa, że bardziej w limonkę by wpadała a tak pewnie za żółta jak na mój gust
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:42, 06 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mnie się wydawało, że rdesty lubią wilgotno, a perowskia wręcz przeciwnie.....ale trzeba by sprawdzić jak to jest z rdestami dokładnie.


Teoretycznie tak ale czemu nie spróbować. Tak na prawdę to tam jest wilgotno i najbardziej pod górkę ma perowskia ale rośnie i daje efekt i tyle mnie zadowala
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:46, 06 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)

Co tam masz w tych zagródkach posadzone???


To takie tymczasowe zapory przeciw psowe były. Derenie Sibrica tam rosną. Teraz derenie już duże i nie muszę ich ochraniać więc zagródek już nie ma
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 14:57, 06 sie 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia
jeszcze raz napiszesz że nie masz pięnie to cię chyba przez kolano przełożę
jak nie pięknie na tych rabatach co pokazalaś to niby jak???
bardzo mi sie te twoje rabaty podobają -duża ilość tych samych nasadzeń to jest to - tylko do tego trzeba mieć przestrzeń
cudnie masz i już
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kasya 15:22, 06 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41882
Margerytka40 napisał(a)


Takiego bardzo żółtego koloru też bym tam nie chciała. Wiem, że nie zdzierżę.

Glediczja jest żółta tylko wiosna, potem limonkowa i jasno zielona
Popatrz tez na buki kolorowe
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Margerytka40 17:02, 06 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kawa napisał(a)
Asia
jeszcze raz napiszesz że nie masz pięnie to cię chyba przez kolano przełożę
jak nie pięknie na tych rabatach co pokazalaś to niby jak???
bardzo mi sie te twoje rabaty podobają -duża ilość tych samych nasadzeń to jest to - tylko do tego trzeba mieć przestrzeń
cudnie masz i już


A tam
Przestrzeni mi nie brakuje i w sumie przez ten mój areał niejako zmuszona zostałam do takich jednogatunkowych nasadzeń. Zmuszona to źle napisane bo podobają mi się te moje plamiska. Teraz nawet jak zaczynam gdzieś drobić nasadzeniami od razu mnie to drażni. Tak jak jest jest dobrze,spokojnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:07, 06 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)

Glediczja jest żółta tylko wiosna, potem limonkowa i jasno zielona
Popatrz tez na buki kolorowe


Muszę sobie tę glediczię gdzieś na żywo obejrzeć. W moich szkółkach nie widziałam niestety. A czy buki nie lubią zasadowo? Coś mi świta, albo może liście opadłe zmieniają glebę na zasadową? Tego bym nie chciała. Napracowałam się by mieć tam kwaśno. Tylko teraz tak myślę, Bogdzią ma za płotem las bukowy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies