Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

rozark 11:52, 10 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
Długo mnie u ciebie nie było. Oglądam zdjęcia i wyjść ze zdziwienia nie mogę. Odwaliłaś kawał roboty. Efekt powala, wow, super. Idę jeszcze pooglądać fajne widoczki .
____________________
pozdrowionka
eVka 13:01, 10 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Tiaa, rabaty wielkie i jak wlezę pielić to dwa dni jedną. Najgorzej ostatnio na froncie bo tam miliardy siewek werbeny. Pielę ją od maja i ciągle wyłazi. Pokonała mnie i pozbywam się jej definitywnie. Szkoda mi bo ją uwielbiam ale trudno, nie stać mnie by poświęcać jej tyle czasu. Muszę myśleć pod kątem ograniczania prac bo na takim terenie z niczym nie zdążę potem.

Derenie takie poduchowe bardzo mi się podobają. Teraz już wiem, że spokojnie można je tak ciąć i utrzymać na wysokość jaką się chce

Ja rzadko plewię, bo rabaty zarosły tak mocno, że nic juz się nie wciśnie, nawet chwasty Jedynie na froncie, na wjazdowej miejsca jeszcze trochę jest, szczególnie między rodkami i tam pielę częściej.
Zobaczę jak u mnie werbena będzie się siała, na razie mało jej więc pod kontrolą, większy problem mam z siewkami naparstnicy i fiołków ogrodowych, których mam sryliard Rosną niekontrolowanie i wyrywam już dorosłe osobniki tylko tam gdzie mi ewidentnie przeszkadzają ale ta rabata ma bardzo swobodny styl, w środkowej części łąkowy, więc na razie jest ok.
____________________
Monia81 20:38, 10 sie 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Asia, rondo wymiata pięknie wszystko się rozrasta na poduchy z derenia bym nie wpadła a tak fajnie u Ciebie wyglądają, ciekawy pomysł buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 21:19, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)
Ja derenia kulkuje i dość mocno przycinam wiosną ale w tym roku to potwór urósł. W przyszłym muszę mu zafundować niższe cięcie. Moja glediczja na razie coś słabo rośnie. W tym roku prawie nic nie podrosła. W sumie może to i dobrze .


Ten rok sprzyja dereniom, sporo deszczu a one to lubią. Zobaczymy jak u mnie będzie z glediczią. Myślę, że drzewa potrzebują czasu by się dobrze zakorzenić. Długo masz swoją?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:24, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
rozark napisał(a)
Długo mnie u ciebie nie było. Oglądam zdjęcia i wyjść ze zdziwienia nie mogę. Odwaliłaś kawał roboty. Efekt powala, wow, super. Idę jeszcze pooglądać fajne widoczki .


Renia, miło, że zajrzałaś. Coś mało Cię na forum. Czasem jak wracam do zdjęć sprzed zmian sama nie wierzę, że tak się ten mój ogród zmienił. Narobić się narobiłam ale co tam. Nie żałuję choć zaczynając nie my#lałam, że to aż takie zmiany będą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:28, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Ja rzadko plewię, bo rabaty zarosły tak mocno, że nic juz się nie wciśnie, nawet chwasty Jedynie na froncie, na wjazdowej miejsca jeszcze trochę jest, szczególnie między rodkami i tam pielę częściej.
Zobaczę jak u mnie werbena będzie się siała, na razie mało jej więc pod kontrolą, większy problem mam z siewkami naparstnicy i fiołków ogrodowych, których mam sryliard Rosną niekontrolowanie i wyrywam już dorosłe osobniki tylko tam gdzie mi ewidentnie przeszkadzają ale ta rabata ma bardzo swobodny styl, w środkowej części łąkowy, więc na razie jest ok.


No widzisz a u mnie naparstnica tak sobie. Fiołki miałam i też potwornie się siały. Na domiar złego np w kostce. Jeszcze nie raz znajdę jakiś ale tępię od razu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:33, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Asia, rondo wymiata pięknie wszystko się rozrasta na poduchy z derenia bym nie wpadła a tak fajnie u Ciebie wyglądają, ciekawy pomysł buziaczki


Rondo Moni# zarosło, że nogi nie postawisz. Nie wiem czy nie czeka mnie przerzedzanie hakone a wydawało mi się, że sadziłam w sporych odległościach bo co ok 90 cm.
Lubię te dereniowe poduchy i będę jeszcze powtarzać. Wielkich krzaczor ów nie chcę i fajnie, że można je tak ograniczać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:40, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kilka fotek z trochę innej perspektywy



I na czerwono

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:46, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


I chatki nie ma już



Od jutra zabieram się za to miejsce. Chyba muszę wstać o 5 by zrobić coś nim upał się zacznie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 22:09, 10 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Ten rok sprzyja dereniom, sporo deszczu a one to lubią. Zobaczymy jak u mnie będzie z glediczią. Myślę, że drzewa potrzebują czasu by się dobrze zakorzenić. Długo masz swoją?


Od zeszłego roku. Tyle, że czytałam że mocno rośnie i to spore drzewo jest więc byłam pewna, że tak będzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies