Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:34, 08 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basia_KRK napisał(a)

Asia, zobacz u mnie jak wyglada dereń pagodowy variegata i czy taka jasna plama będzie Ci odpowiadać


Widziałam derenia u Ciebie, jakże bym mogła go nie dostrzec. Piękny masz już okaz. Dziś zdecydowałam, na kwaśną pójdzie glediczia. Wpadłam dziś na sadzonkę, niewielką ale to i dobrze bo będę testować czy oby na pewno nie będzie mnie tam kłuć w oczy wiosenną żółcią. W razie czego łatwiej będzie przesadzić
Dereń będzie w innym miejscu. Postawiłam go na razie tam w donicy i chodzę, przyglądam się. Podoba mi się
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:39, 08 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Basia_KRK napisał(a)

Ja mam w ogrodzie klony Red Flamingo, kilka razy przesadzane, fakt, one są bardzo wymajające pod kątem doboru roślin, ciężki temat, ale chyba do zwykłego Flamingo więcej roślin pasuje?


Zostawię go gdzie jest, nie mam sumienia już nim targać po ogrodzie. I tak jeszcze się zbiera po przesadzaniu w ubiegłym roku wiosną.
Ja chyba większy problem mam z żółtolistnymi kompozycjami. Te białopstre jkoś daję radę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:17, 08 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
M rozbiera dziś drewniany domek, naaaareszczie. Ja ogarniam chwasty w cienistych miejscach. Na słońcu się nie da.
Plan na najbliższe dni to to miejsce



Dwa lata walczyliśmy tam z gliną. Dawaliśmy korę, obornik, piasek, zrębki, liście jesienią, skoszoną trawę. Tysiąc razy wszystko mieszane. Jest dużo lepiej. W przyszłym tygodniu wyznaczam rabaty, sieję trawkę na trawiastej ścieżce. Trochę tam cienia więc mimo upałów da się coś zrobić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 15:04, 08 sie 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kochana ale masz cudne te wielkie rabaciska! Dawno nie byłam i zachwyciłam się Poduchy z dereni ekstra pomysł, w sumie one uwielbiają cięcie, więc idealnie się nadają.
Macham!
____________________
Margerytka40 20:25, 09 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Kochana ale masz cudne te wielkie rabaciska! Dawno nie byłam i zachwyciłam się Poduchy z dereni ekstra pomysł, w sumie one uwielbiają cięcie, więc idealnie się nadają.
Macham!


Tiaa, rabaty wielkie i jak wlezę pielić to dwa dni jedną. Najgorzej ostatnio na froncie bo tam miliardy siewek werbeny. Pielę ją od maja i ciągle wyłazi. Pokonała mnie i pozbywam się jej definitywnie. Szkoda mi bo ją uwielbiam ale trudno, nie stać mnie by poświęcać jej tyle czasu. Muszę myśleć pod kątem ograniczania prac bo na takim terenie z niczym nie zdążę potem.

Derenie takie poduchowe bardzo mi się podobają. Teraz już wiem, że spokojnie można je tak ciąć i utrzymać na wysokość jaką się chce
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 21:31, 09 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Rondo wymiata !
Derenie też będę kulkować ,bo urosły giganty

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
AniazUroczyska 00:22, 10 sie 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Margerytka40 napisał(a)

. Najgorzej ostatnio na froncie bo tam miliardy siewek werbeny. Pielę ją od maja i ciągle wyłazi. Pokonała mnie i pozbywam się jej definitywnie. Szkoda mi bo ją uwielbiam ale trudno, nie stać mnie by poświęcać jej tyle czasu.

No , popatrz , ja chciałabym mieć łany werbeny, a wcale się u mnie nie sieje. Wyrosły mi 2 marne łodyżki i żadnych siewek. Jaka to niesprawiedliwość na każdym kroku
Pielęgnacja werbeny jest taka czasochłonna?
Margerytka40 05:50, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Rondo wymiata !
Derenie też będę kulkować ,bo urosły giganty



Już się cieszę na myśl o wjazdowej. Tam mam duuużo dereni zaplanowanych
Rondo dziękuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 05:54, 10 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AniazUroczyska napisał(a)

No , popatrz , ja chciałabym mieć łany werbeny, a wcale się u mnie nie sieje. Wyrosły mi 2 marne łodyżki i żadnych siewek. Jaka to niesprawiedliwość na każdym kroku
Pielęgnacja werbeny jest taka czasochłonna?


Sama pielęgnacja nie ale pozbywanie się siewek. Ja miałam ich kożuch normalnie. Do tego nie wschodzą jednocześnie. Wyrwiesz a za 2 tygodnie znów są. Uwielbiałam ją ale sprawdziły się przepowiednie dziewczyn i nie ogarniam tego pielenia. To prawdziwa zemsta ogrodnika
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 08:28, 10 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja derenia kulkuje i dość mocno przycinam wiosną ale w tym roku to potwór urósł. W przyszłym muszę mu zafundować niższe cięcie. Moja glediczja na razie coś słabo rośnie. W tym roku prawie nic nie podrosła. W sumie może to i dobrze .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies