Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:53, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)


chyba wszyscy tak maja czasem wydaje mi sie ze juz wszystko zrobione i posadzone a tu nagle nowe roslinki przybywaja


Wszystkiego to ja jeszcze nigdy nie miałam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 10:56, 29 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
April napisał(a)
MAGNOLIO przepiękna turzyca sabińska w Twoim ogrodzie. Nabyłam sobie w zeszłym roku właśnie gatunek i Tiny Tin. Pokazujesz, że rusza w maju. Kiedy zatem ciąć? Koniec kwietnia czy można wcześniej? Nie wszystkie trawy lubią wczesne cięcie. Chociaż turzyce to podobno nie trawy

Pytanie o The Beatles. Nie rozłazi Ci się za bardzo? Bo mnie tak denerwuje, że zaczęłam ją sadzić w doniczkach, żeby zachować kępę. Chyba że masz ciekawszy patent na nie. I też pytanie, kiedy tniesz?


ja ją tnę jak już zetnę seslerie a jest na tyle ładnie, że łażę po ogrodzie i mnie świerzbi co by to zdziałać. Zwykle to jest koniec marca/kwiecień. jak sa młode sadzonki to czasem nie ścinam wcale.Czyli nie najwcześniej, ale w drugim rzucie.
The beatles to moim zdaniem trawa do trudnego cienia. Najładniej wygląda tam gdzie ma sucho, cień/półcień. Wtedy jest ładna, co 2-3 sezony zwykle odcinam jej kawałek i rośnie powoli dalej. da sobie radę pod krzewami/drzewami.
Tam gdzie miała dobrze, była paskudą po 1 sezonie.
Tnę je tak jak sabińskie-czyli kolejne wyjście w ogród
____________________
Margerytka40 10:56, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dalej baruję się z wyborem kolorystyki rodków. Sama już zgłupiałam. Fiolety, Biele czy czerwienie? Kosmos
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 11:19, 29 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Mariposa napisał(a)
Kochani, czy ta turzyca może wizualnie zastąpić stipę? Sama ją siałam, a teraz wściekam się na to czesanie itp. i zastanawiam się nad inną, lekką i zwiewną trawką

nie zastąpi jednak stipy.
Stipa jest bardzo cienka i wzniesiona, a sabińska jest szersza niż wyższa. Ona nie przenika się tak z innymi roslinami.
Ja tez szukam czegoś do zastąpienia dla stipy- lubię ja bardzo, ale czasem jak wylegnie to dusi wszytsko wokół. W tym sezonie wciąć ją wycinałam, podpierałam, a i tak oblepiała wszystko wokół. Efekt przenikania trochę daje się zrobić śmiałkiem ( ale do wyższych roslin tylko), brizą ( do ok lipca super to wygląda), trzcinnikiem Cheja-do, molinią, buteluą
____________________
magnolia 11:19, 29 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
tak, przechowalnik jest konieczny!
____________________
magnolia 11:20, 29 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Margerytka40 napisał(a)
Dalej baruję się z wyborem kolorystyki rodków. Sama już zgłupiałam. Fiolety, Biele czy czerwienie? Kosmos

tam w rogu, nad rabatą o której ostatnio pisałysmy?
Jakie tam mają być drzewa wokoło? i reszta jaka?
____________________
Margerytka40 11:49, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak, to jest to miejsce w rogu. Tam ten klon Princeton Gold ma być a w zasadzie jest. To jest za brzozami, dalej sosny. Tu w drugim poście jakaś tam próba kolorów. Tam narysowany jeszcze ten dereń, który ostatecznie gdzie indziej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:55, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 11:59, 29 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324


Hehe Asia ja właśnie Stipę z przechowalnika eksmituję na wiosnę.Mam taki gąszcz że już sama nie wiem co tam rośnie
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 12:11, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)


Hehe Asia ja właśnie Stipę z przechowalnika eksmituję na wiosnę.Mam taki gąszcz że już sama nie wiem co tam rośnie


To tak jak ja.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies