Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:28, 08 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)


Też jestem ciekawa jak wyjdzie

Ale trawy na pewno się pojawią
Koniecznie musze je gdzieś umieścić


Pamiętaj tylko by rozluźnić im glebę. Na glinie wegetują.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:30, 08 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

To czekam cierpliwie na finisz
Też mam plany ogrodowe na ten weekend jak pogoda pozwoli.


No to życzmy sobie tej pogody. To już chyba ostatni dzwonek na jakieś prace w ogrodzie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 21:28, 10 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)


Pamiętaj tylko by rozluźnić im glebę. Na glinie wegetują.


Asiu ,
No właśnie teraz już wiem ,
Ale w donicy też mi nie rośnie
Ale nie wiem czemu
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 15:03, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)


Asiu ,
No właśnie teraz już wiem ,
Ale w donicy też mi nie rośnie
Ale nie wiem czemu


A co wsypałaś do tej donicy, jaką ziemię?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:22, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jak tam u Was pogoda? U mnie dziś prawdziwie listopadowo, szaro, buro, mgliście i coś mokrego leci cały dzień. Wsadziłam resztkę cebulek - krokusy i czosnki i w zasadzie finito, mogę zamknąć sezon.
Zimą mam jeszcze do przemyślenia kilka punktów
1.Zaplanowanie przejścia z tarasu domu do altany
. Jak stanął już szkielet okazało się, że wygodniej będzie główne wejście do altany zrobić z innej strony niż było w planach i teraz muszę co nieco przeorganizować
2. Sprawa różanki - wciąż brakuje mi tam czegoś. Chyba drażni mnie, że nie ma tam niczego wysokiego, cisy jakoś mi nie leżą. Przeczekałam cały sezon i nic mi się w tym temacie nie zmieniło. Potrzeba mi tam albo małych drzewek albo jakichś krzewów szczepionych. Czegoś co sprawi, że ta rabata nie będzie wyglądać jak uboga siostra pozostałych. Nawet za cenę ograniczenia róż
3. To spięcie nasadzeń na tej nowej rabacie od frontu. Pod niwaki em dalej golizna bo nie mogę się zdecydować.
Przynajmniej zimą będzie nad czym myśleć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 15:57, 12 lis 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
U mnie też dziś paskudnie... Pospacerowałam trochę z Sarką
Masz co planować całą zimę ...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 17:25, 12 lis 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Asiu, a myślałaś może o kruszynie pospolitej na różankę? Jest odmiana kolumnowa, nie jest jakaś „krzykliwa” w odbiorze, a rośnie podobno do 1,8m. Tylko ta kruszyna byłaby raczej tylko tłem, a nie ozdobnikiem .
Albo zupełnie coś innego, buk rohan green weeping, szczepiony. Albo jego bordowa odmiana.

Ps. U nas dziś pogodowo było tak samo, jak u Ciebie. Jutro ma być słonecznie, coś tam podłubię może
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nicol21 17:35, 12 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
No to czas przemyślen start!
Dla mnie różanka jest atrakcyjna tylko jak kwitnie, a potem jak trafią się róże któe lubią łapać grzyba, tracić liście to może wyglądać nie tylko jak uboga krewna, ale nawet jak jakiś podrzutek, którego nikt nie chciał . Dlatego samych róż nigdzie nie planuję. Trzeba zadbać o atrakcyjność wcześnie i późno w sezonie. Tylko co tam dodać oto jest pytanie! Może warto zimo zielone. Skoro cis nie to może trzmielina? mam taką, niską, prowadzę ją jako mini żywopłot. Nawet spoko. ma ciemno zielony kolor lisći.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Margerytka40 18:22, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
U mnie też dziś paskudnie... Pospacerowałam trochę z Sarką
Masz co planować całą zimę ...


Ja prawie zmusiłam się i cebulki posadziłam. Mokro, nieprzyjemnie choć w miarę ciepło.
Zima to dobry czas na planowanie. Wiosną szykuje mi się znów cięższa praca. Uzgodniliśmy z M, że zabieramy się za wjazdową
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:26, 12 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agatorek napisał(a)
Asiu, a myślałaś może o kruszynie pospolitej na różankę? Jest odmiana kolumnowa, nie jest jakaś „krzykliwa” w odbiorze, a rośnie podobno do 1,8m. Tylko ta kruszyna byłaby raczej tylko tłem, a nie ozdobnikiem .
Albo zupełnie coś innego, buk rohan green weeping, szczepiony. Albo jego bordowa odmiana.

Ps. U nas dziś pogodowo było tak samo, jak u Ciebie. Jutro ma być słonecznie, coś tam podłubię może


Kruszyna mi się podoba sama w sobie choć właśnie nie do końca chcę tam kolumnowe. Rozważam, szukam na razie. Te buczki fajne. Do zapamiętania
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies