Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 12:24, 28 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kasya napisał(a)


a z takiego swierka to ile mozna ciachnac na raz ? i kiedy ?


Toszka pisała,że nawet teraz można. Ile ,to chyba tak żeby coś zielonego zostało.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 12:31, 28 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Tak sobie myślę że z ogrodowiskowych ogrodów najbliżej mi do ogrodu Dominiki

http://pinterest.com/pin/132293307787873928/
http://pinterest.com/pin/132293307787873927/
I jeszcze kilka innych
http://pinterest.com/pin/132293307787871020/
https://pinterest.com/pin/132293307787871007/
http://pinterest.com/pin/132293307787870809/ tu bardziej drugi plan
http://pinterest.com/pin/132293307784424089/


Yeey - uwielbiam ogród Dominiki

Zauważyłaś, że na tych wszystkich inspirkach prawie nie ma bylin?
One są na bazie krzewów (głównie zimozielonych) z dodatkiem traw.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:44, 28 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Toszka napisał(a)


zerknij do tego odrodu


Przejrzałam ich projekty - co za fantastyczna pracownia!.
Jedna z niewielu, którym mogłabym w ciemno zlecić zrobienie ogrodu dla siebie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 12:48, 28 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


Yeey - uwielbiam ogród Dominiki

Zauważyłaś, że na tych wszystkich inspirkach prawie nie ma bylin?
One są na bazie krzewów (głównie zimozielonych) z dodatkiem traw.


W moich dotychczasowych nasadzeniach też jakby bylin niewiele. Chyba zawsze stawiałam na ich niewielką ilość . Zaczęłam je wprowadzać bo miałam wrażenie,że ożywię nieco nimi ogród. Teraz myślę ,że łany bylinowe jednak nie dla mnie. Jakieś akcenty bylinowe może tak ale nie muszę mieć od razu rabat bylinowych.Trawy ,te chętnie widzę u siebie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:51, 28 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


Przejrzałam ich projekty - co za fantastyczna pracownia!.
Jedna z niewielu, którym mogłabym w ciemno zlecić zrobienie ogrodu dla siebie

Ja też
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margarete 15:23, 28 wrz 2017


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ja też sobie te pinowe i pozostałe inspiracje u ciebie z przyjemnością oglądam - będę zima myśleć co u siebie zmienić....wi ęcej roślin już nie upcham, miejsca coraż mniej, a ogólny wygląd ogrodu budzi moje zastrzeżenia...trzeba będzie chyba z niektórymi roslinami sie pożegnać i popzmieniac trochę...

Twoje "takie tam" z ogrodyu fajne, jeszcze masz tyle jeżówek ? u mnie już sczerniały..
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AgataP 19:13, 28 wrz 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
No to masz zagwostkę... najgorsze jest to że nie mamy ogrodu jako czystej karty tylko trzeba się mierzyć z tym co już na niej rośnie...
albo wycinamy albo wplatamy w ogród...
U mnie limki posadzone szpalerem - w plecach mają posadzony żywopłot grabowy.
Licze ze za parę lat będzie piękny żywopłot, cięty równiutko a przed nim piękne dorodne limki. To akurat rabata na którą patrzę z tarasu i z salonu więc musi być spokojna i bez 'bałaganu'. Inaczej dostałabym furii patrząc i kombinując co zmienić by było lepiej.
Natomiast z boku jest oki, mam nieporządną rabatę z bylinami, ale to ona jest pierwsza do której mnie ciągnie - za zamienność w czasie. Kocham ją od wiosny do jesieni, a i zimą też. Wciąż coś na niej kwitnie, coś się dzieje, motyle i pszczoły latają nie wiedząc na którym kwiatku siadać Widoki, zapachy...
Dlatego powodzenia życzę w wyborze własnego stylu i siły, bo to dużo pracy będzie
____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 19:47, 28 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Margarete napisał(a)
Ja też sobie te pinowe i pozostałe inspiracje u ciebie z przyjemnością oglądam - będę zima myśleć co u siebie zmienić....wi ęcej roślin już nie upcham, miejsca coraż mniej, a ogólny wygląd ogrodu budzi moje zastrzeżenia...trzeba będzie chyba z niektórymi roslinami sie pożegnać i popzmieniac trochę...

Twoje "takie tam" z ogrodyu fajne, jeszcze masz tyle jeżówek ? u mnie już sczerniały..


Myślę Małgoś,że w ogrodzie zawsze jest coś do zmiany . Zawsze jest coś do roboty. Wielu rzeczy nie da się przewidzieć. Chciałabym już nie mieć miejsca,wiesz?
Jeżówki te zwykłe zwariowały u mnie w tym roku. Ani myślą przestać kwitnąć. Jeszcze mają pąki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:00, 28 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgataP napisał(a)
No to masz zagwostkę... najgorsze jest to że nie mamy ogrodu jako czystej karty tylko trzeba się mierzyć z tym co już na niej rośnie...
albo wycinamy albo wplatamy w ogród...
U mnie limki posadzone szpalerem - w plecach mają posadzony żywopłot grabowy.
Licze ze za parę lat będzie piękny żywopłot, cięty równiutko a przed nim piękne dorodne limki. To akurat rabata na którą patrzę z tarasu i z salonu więc musi być spokojna i bez 'bałaganu'. Inaczej dostałabym furii patrząc i kombinując co zmienić by było lepiej.
Natomiast z boku jest oki, mam nieporządną rabatę z bylinami, ale to ona jest pierwsza do której mnie ciągnie - za zamienność w czasie. Kocham ją od wiosny do jesieni, a i zimą też. Wciąż coś na niej kwitnie, coś się dzieje, motyle i pszczoły latają nie wiedząc na którym kwiatku siadać Widoki, zapachy...
Dlatego powodzenia życzę w wyborze własnego stylu i siły, bo to dużo pracy będzie


Agatko,tak w wyobraźni zdaje mi się,że wiem czego chcę. Przenieść to do reealu to już inna sprawa niestety. Zobaczymy jak to będzie. Jakieś żelazne byliny na pewno przemycę. Nie wyobrażam sobie żeby ich całkiem nie było ale na typową rabatę bylinową chyba nie zdecydowałabym się. Twoja jest mega,podziwiam.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 20:41, 28 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
Margerytka40 napisał(a)


No jest Aniu,jest. Trzeba to złożyć jakoś do kupy

Będę kibicować, twoim złożeniom
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies