Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:58, 30 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie wiem czy się spieszyć z tymi cisami. Może jednak dać na luz i poczekać,zaplanować to miejsce .. Nie wiem dokładnie ile bym miała ich tam wsadzić. Wszystko jeszcze może się zmienić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannaDe 11:12, 30 wrz 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Asiu, masz wątpliwości. Poczekaj, prześpij się z tematem.

Ogród nie zając, nie ucieknie

U mnie wczoraj cudownie ciepło a dzisiaj znowu deszczowa jesień. Nic nie porobię...
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Toszka 12:02, 30 wrz 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu, pomału
Na początek zrób dwie listy roślin: które lubisz i których nie lubisz.
Byliny pomiń, bo to biżuteria przy tym założeniu. Trawy warto ująć.
Wypisz listę hortensji jakie chcesz - ich kolor przebarwienia (lub nie) można wykorzystać w planach.
Najpierw trzeba ułożyć to co ma rosnąć w ogrodzie. Przy takiej liście łatwiej będzie zaproponować inne pasujące rosliny.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 14:49, 30 wrz 2017


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia jak tam na placu boju?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 20:33, 01 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Asia jak tam na placu boju?


No udało nam się w soboę pozbyć reszty jałowców. Zostały jeszcze korzenie do wykopania niestety ale to już M sam będzie działał. Sajgon mam dokładny przez te iglaki bo zielone części idrobniejsze gałęzie czekają aż pan z rębakiem przyjedzie a grubsze na M aż potnie piłą. Dobrze,że mamy stary piec w garażu to spali się czego nie da się rozdrobnić. Nic,musi być najpierw bajzel żeby mogło być ładnie,nie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
JoannaDe 21:00, 01 paź 2017


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Brawo Wy !!

Stare piece to jest to

A jaka pogoda u Ciebie dzisiaj? U nas 19 stopni i słońce cały dzień. Cudnie było. Znorana jestem na maksa
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
Margerytka40 22:34, 01 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
JoannaDe napisał(a)
Brawo Wy !!

Stare piece to jest to

A jaka pogoda u Ciebie dzisiaj? U nas 19 stopni i słońce cały dzień. Cudnie było. Znorana jestem na maksa


Asiu mamy takiego staruszka,jeszcze z kafli . M zimą w garażu sobie nim ogrzewa bo garaż mamy wolno stojący i ogrzewania w nim nie ma. Jak trzeba trochę tam zimą posiedzieć a M często coś tam sobie dłubie,to zimno.

Pogoda dziś ładna. Zazdroszczę Ci tego znorania bo ja dziś niestety poza domem i nic ogrodowo nie robiłam ale jutro jeszcze ma być u nas ładnie . Trawkę muszę skosić bo w sobotę przy tych krzaczorach nam zeszło i nie zdążyliśmy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
asiak 07:06, 02 paź 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Wobec tego ładnej pogody życzę
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Margerytka40 07:54, 02 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
asiak napisał(a)
Wobec tego ładnej pogody życzę


Nie dziękuję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:40, 02 paź 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
Asiu, pomału
Na początek zrób dwie listy roślin: które lubisz i których nie lubisz.
Byliny pomiń, bo to biżuteria przy tym założeniu. Trawy warto ująć.
Wypisz listę hortensji jakie chcesz - ich kolor przebarwienia (lub nie) można wykorzystać w planach.
Najpierw trzeba ułożyć to co ma rosnąć w ogrodzie. Przy takiej liście łatwiej będzie zaproponować inne pasujące rosliny.


Hi,hi...śmiać mi się chce Toszko bo dopiero co byłam u Asi Makadamii i czytałam o tym jak to o mały włos japońskiego ogrodu nie zrobiłaś u siebie a ja zbierając myśli żeby dojść do jakichś wniosków co lubię a co nie zauważyłam ,że pociągają mnie rośliny które mają japoński przymiotnik w nazwie . Klon japoński,kalina japońska,tawuła japońska a jeszcze azalia japońska .......ale w żadnym wypadku nie ogród japoński

Poważniej
Trudno mi określić jakich roślin nie lubię. Na pewno nie po drodze mi z różami. Lubię je u kogoś ale u siebie nie umiałabym znaleźć dla nich miejsca. Nie lubię roślin kwitnących na żółto,czerwono. W ogrodzie lubię kolor niebieski,biały,fioletowy,różowy..tu nie każdy.
Lubię wspomniane wyżej japońskie,magnolie i to nie tylko za kwiaty,pęcherznice,perukowce,tamaryszki,małe kuliste berberysy,lawendę.....pełen misz masz
Hortki lubię te o długo jasnych kwiatach,te typu Limelight,Magical Moonlight,Polar Bear. Z przebarwiających się Vanilki,Diamant Rouge,Litte lime. Nie przepadam za ażurowymi . Mam tylko jedną nn ażurową i ją nawet lubię. Wstawię później zdjęcie.
Traw doopiero się uczę ale na pewno hakone,piórkówki,molinie. Miskanty Ml i Variegatus,turzyce .
Lubię też hosty.

Trudne zadanie mi Toszko dałaś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies