Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

Lena 07:03, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Pięknie Beatko u Ciebie.Przemyślany , dopieszczony ogród.Miłorzęby kupiłaś cudne a ja posadziłabym je przy tarasie , wyglądałyby cudnie na tle domku i dawały fajną grę cienia.One są lekkie w formie i ładnie wkomponowałyby się przy domu
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
BEATA_S 07:20, 24 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dziękuję Lenko za odwiedziny i za propozycję.
A wiesz, że też o tym pomyślałam
Nawet postawiłam je przy tarasie, ale jednak nie. Są zbyt wysokie - wg mnie - jak na rośliny rosnące przy tarasie. Już nie mówiąc kieeedyśśś kiedy urosną trochę (może dożyję )
W tym miejscu, które im wybrałam tez będą rosły na tle budynku, patrząc z ulicy . Noo zobaczymy. Wczoraj dopiero przygotowałam im miejscówkę ( musieliśmy z M. wyciąć wierzbę -trochę się krzywił , ale poszłoo)
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Lena 07:30, 24 sie 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Tak więc czekam na zdjęcia - a tak w ogóle to mam ich niedosyt u Ciebie
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
BEATA_S 07:41, 24 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Wiesz Lenko, może rzeczywiście Muszę się zmobilizować
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 07:42, 24 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Bo jak nie ma zdjęć wygląda, że nic nie robię A to nieprawda
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
nika 09:09, 24 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Dzień dobry
Pięknie tu u Ciebie! Nie myślałam, że już po dwóch, trzech latach ogród może tak wyglądać. Ale jest to jednocześnie zachęta dla mnie, że na piękne efekty nie trzeba czekać długimi latami.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
BEATA_S 09:35, 24 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dzień dobry Niko,
Może tak wyglądać, może Zależy co się posadzi. U mnie po zakończeniu budowy było pusto, została tylko 1 (JEDNA) sosna, która się zachowała. To ta co rośnie na środku -patrząc z tarasu.
Po jednej stronie ogrodzenia (wzdłuż działki) trwały i trwają nadal budowy.
Moja działka jest troszkę na wzniesieniu, więc jak wychodziło się na taras to prawie jak na podium
Ja marzyłam o tym, by zaszyć się gdzieś w cieniu drzew, albo usiąść na tarasie i żeby mnie nikt nie widział.A tu lipa ;(
Do tego taras na południowo-zachodniej stronie więc parówa. Dlatego tak bardzo chciałam szybko zagaić. Na początek wybrałam rośliny tanie i które szybko rosną. Między innymi wierzbę mandżurską , których mam 3. Jedną wczoraj właśnie wywaliłam Na końcu działki rosną Thuje Brabant. Nie miałam wówczas wiedzy np na temat świerków serbskich, że one też szybkie są. Ale to nic. Teraz już wiem i dlatego je posadziłam z drugiej strony działki i rosną sobie
I powoli będę dążyła do takiego ogrodu, jaki mi się marzy.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
nika 09:47, 24 sie 2011


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
To ja trzymam kciuki, by Twoje marzenie się jak najszybciej spełniło i będę kibicować
Ja co prawda działki nie mam na wzniesieniu ale dom z kolei "wywindowali" do poziomu drogi i jak wychodzę na taras, to tak jak napisałaś: "prawie jak na podium" Marzy mi się koło tarasu taki ekran z cisów, o którym Ty chyba też myślisz, o ile się nie mylę
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
BEATA_S 09:51, 24 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Uhmm, będzie ekran, będzie , ale..




nikt nie wie kiedy
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
ana_art 09:53, 24 sie 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
No proszę u mnie niestety też lekkie wzniesienie, brak drzew i wszystko widać jak na dłoni.
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies