Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Eksperyment ogrodowy Beaty

Pokaż wątki Pokaż posty

Eksperyment ogrodowy Beaty

BEATA_S 20:17, 22 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Oto jest pytanie szukam, szukam informacji....idę go wąchać
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 20:54, 22 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Obwąchałam i nic nie czuję, może to jednak chłopaki a może pora na wąchanie nie ta
Okaże się w praniu.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Pwl 20:59, 22 sie 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
a może miłorzęby obok siebie wzdłuż bramy a tam na środku wiśnie? piękne okazy
____________________
paweł
marzena 21:03, 22 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
zapach dopiero czuć, gdy wytwarzają się kwiaty, wtedy juz trochę za późno...
ale podobno większość okazów miłorzębów w sprzedaży to osobniki męskie...

to cytat ze strony http://drzewa.nk4.netmark.pl/atlas/milorzab/milorzab_dwuklapowy/milorzab_dwuklapowy.php

"Często po pokroju można odróżnić drzewa męskie od żeńskich. Pokrój osobników męskich jest zwykle bardziej strzelisty, nieco zbliżony do drzew iglastych, z wyraźnie widoczną strzałą, osobniki żeńskie natomiast przeważnie bardziej przypominają drzewa liściaste. "
____________________
marzena O....!
BEATA_S 21:07, 22 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Pwl napisał(a)
a może miłorzęby obok siebie wzdłuż bramy a tam na środku wiśnie? piękne okazy


Dziękuję Pawełku za podpowiedź, ale wolałabym jednak nie mieszać tylu gatunków roślin.
Żadna ze mnie projektantka, ale tak na oko mi się wydawało, że jednak lepiej będzie wyglądało symetrycznie (część z bramą) 2 szt. i po drugiej stronie furtki (obok śmietnika) 1 szt.
Tylko teraz mam dylemat: czy posadzić te miłorzęby czy lepiej dać je w inne miejsce, a z przodu posadzić np wiśnie kuliste.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 21:09, 22 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
marzena napisał(a)
ale podobno większość okazów miłorzębów w sprzedaży to osobniki męskie...



I niech tak zostanie
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 21:20, 22 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
BEATA_S napisał(a)
Nie miała baba kłopotu to kupiła miłorzęby ......
Mam do Was kochani ogromną prośbę. Jak Wy to widzicie?
Otóż kupiłam 3 miłorzęby (ginkgo biloba), spodobały mi się i pomyślałam, że posadzę je z przodu. Kiedy przyjechały naszły mnie wątpliwości, czy jednak nie posadzić ich z boku domu a na froncie dać jednak polecane przez Danusię wiśnie Prunus Umbraculifera. Postawiłam w miejscu gdzie chciałabym posadzić te drzewa. Tzn zamysł mam taki aby dosadzić jeszcze po 2 cisy (stworzyć taki prostokątny ekran) i na jego tle posadzić właśnie tego miłorzęba lub wiśnię.
Słabo widać na tle lasu, ale można je dojrzeć
Jak myślicie posadzić w tym miejscu czy jednak te wiśnie by lepiej pasowały. Ja już sama nie wiem. I to ładne i to. Błagam... pomocy!!!








Wiśnie, bardziej wyraziste, tych nie widać



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 07:41, 23 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Dziękuję Danusiu
No to mamy 2 głosy za wiśniami
Jeszcze popatrzę , może znajdę im miejsce idealne Wczoraj, w związku z moimi wątpliwościami, powstrzymałam się od wsadzania ich do ziemi.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Gardenarium 07:45, 23 sie 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Miłorzęby piękne okazy, ale mają rzadkie gałęzie i muszą być inaczej wyeksponowane. gdzieś na rabacie albo w trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BEATA_S 07:51, 23 sie 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Tak Danusiu, ale ja to dopiero teraz widzę. W sklepie mi się bardzo podobały, natomiast jak postawiłam na miejsce to już mniej.
Ale jak myślisz Szefowo - one chyba najlepiej będą się prezentowały posadzone w rzędzie blisko siebie, tak? Bo już mam pewien pomysł, a nie chciałabym dać znowu ciała
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies