Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródkowe rewolucje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowe rewolucje

kamcia 19:33, 28 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Ziemia kupiona do borówki i innych roślin jadalnych jak to pisze na opakowaniu . Po raz pierwszy sprawdzałam skład wcześniej ziemia to ziemia. Zaciekawiło mnie, że nie na każdym worku tzn, różnych producentów nie było składu podanego. Na 7 rodzai ziemi do rododendronów bądź borówek tylko na 3 podany był skład. Wzięłam taką, gdzie był torf wysoki, dodatkowo przekompostowana kora sosnowa i naturalny bio nawóz roślinny. PH 3,5-4,5.
Qpa zamówiona, siarka, igliwie, liście, kompost jest więc w sobotę akcja rododendron

Czy wiecie może co to za wrzosiec? nie było napisane co to za odmiana, szukam golden starlet i nie wiem czy to te




____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Mira104 06:43, 29 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Zaczyna się dziać, pozdrawiam
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
MirellaB 10:30, 29 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj. Na moje oko to są wrzośce Golden Starlet. Po przekwitnięciu cały sezon ładnie zdobią. Zajrzyj do mnie później wkleję ich zdjęcia
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:59, 29 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Wstawiłam zdjęcia wrzośców z wiosny i jesieni - zajrzyj
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kamcia 16:56, 30 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dzisiaj udało mi się troszkę zrobić. Położyłam te końskie bobki koło rodka.Najpierw zgarnęłam korę



rozłożyłam bobki w takiej odległości starczy?



i na to położone liście dębu, kora i igiełki sosnowe, teraz doczytałam, że miała być cienka warstwa, więc chyba za dużo położyłam. Toszko ująć?



Tą rabatę muszę trochę zmienić tak wygląda w całości



____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
MirellaB 18:36, 30 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Ale wypasioną ściółkę zrobiłaś. U mnie już takie coś by nie mogło mieć miejsca tzn.bobki.
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mira104 08:12, 31 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ładnie to wygląda
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
anbu 08:34, 31 mar 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kamciu bardzo ładnie
A te końskie bobki pod rh to kładłaś świeże czy przekompostowane, bo się już tracę :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
kamcia 18:23, 31 mar 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Aniu świeże, podobno można i spełniają swoją rolę, zobaczymy

Jestem w trakcie wertykulacji trawnika, masakra już zebrałam 6 worków, a nawet połowy trawnika nie zrobiłam. Zrobiłam sobie chwilkę przerwy, zobaczyć co u Was i uciekam dalej wertykulować.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
kamcia 20:57, 01 kwi 2017


Dołączył: 02 maj 2014
Posty: 515
Dzisiaj zmieniałam ziemię rodkom, a to co zobaczyłam po ich wykopaniu, to teraz wcale się nie dziwię, że mi nie kwitły, tak że w ogóle rosły

Wykopanie rodków




rodek po wykopaniu, dołek najwidoczniej był za mały bo korzenie zostały całe oblepione przez ziemię rodzimą, niestety gliniastą. Ile się namęczyłam , żeby je oczyścić



korzenie po oczyszczeniu



Tak więc sadźcie od razu prawidłowo, by ładnie rosły

Następnie mąż przekopał całą rabatkę z korą i siarką, a po wyrównaniu robiliśmy szerokie dołki. Wsypywana była ziemia do borówek, kora, siarki, bobki końskie, igły sosnowe i liście dębu.



I dopiero sadziliśmy rodki. Już po posadzeniu



Na końcu wyściółkowałam igłami, a na wierzch położyłam korę. Kora będzie na całej rabatce, ale muszę kupić




Nie wiem, czy dobrze, czy nie. Mam nadzieje, że się przyjmą i będzie im lepiej.
____________________
Kamcia ogródkowe rewolucje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies