Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wśród brzóz i dębów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wśród brzóz i dębów

danuta_szwajcer 18:36, 20 lip 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Basiu mieszkasz bliżej Katowic czy w drugą stronę Częstochowy? Kto wie, fajnie by było się w realu spotkać
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Nallar 18:39, 20 lip 2017


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
marba napisał(a)
Moje pysznogłówki też nie łapią, za to pojawił się na... liścich niektórych dębów.

Basiu, pewna jesteś że na Dębie to mączniak? W tym roku Dęby opanowała zdobniczka bukowa. Zobacz czy na dolnej stronie liści nie ma białej wydzieliny woskowej.
Pozdrówka.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
marba 18:49, 20 lip 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
danuta_szwajcer napisał(a)
Basiu mieszkasz bliżej Katowic czy w drugą stronę Częstochowy? Kto wie, fajnie by było się w realu spotkać


Danusiu, mieszam ok. 18 km na północ od Czestochowy. A Ty?
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 18:53, 20 lip 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Nallar napisał(a)

Basiu, pewna jesteś że na Dębie to mączniak? W tym roku Dęby opanowała zdobniczka bukowa. Zobacz czy na dolnej stronie liści nie ma białej wydzieliny woskowej.
Pozdrówka.

Nie jestem pewna, nie za bardzo się znam, ale biały nalot do tej pory kojarzył mi się z mączniakiem. Przyjrzę się bliżej, dziękuje za cenną wskazówkę.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
danuta_szwajcer 20:42, 20 lip 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
marba napisał(a)


Danusiu, mieszam ok. 18 km na północ od Czestochowy. A Ty?


Troche daleko bo w Rybniku to blisko już czeskiej granicy ale kto wie, tutaj niektórzy z gór nad morze jadą na spotkania i odwrotnie Mój małżonek często służbowo jeżdzi do Zawiercia , dlatego pytałam w którą strone.
____________________
Liliowo i kolorowo:)
pestka56 20:43, 20 lip 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Też na jednym z dąbczaków mam mączniaka i to takiego, że połowę gałęzi biedakowi dziś ściełam. Mączniak pojawił się też na liściach łubinów. Jutro oprysk Amistarem po całości ogrodu. Kiedyś straciłam przez mączniaka nieźle podrośnięte winorośle Iza Zaliwski.
____________________
Kasia
marba 21:39, 20 lip 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
danuta_szwajcer napisał(a)


Troche daleko bo w Rybniku to blisko już czeskiej granicy ale kto wie, tutaj niektórzy z gór nad morze jadą na spotkania i odwrotnie Mój małżonek często służbowo jeżdzi do Zawiercia , dlatego pytałam w którą strone.


Też myślę, że odległość to nie przeszkoda. Może będzie okazja się spotkać.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 21:42, 20 lip 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
pestka56 napisał(a)
Też na jednym z dąbczaków mam mączniaka i to takiego, że połowę gałęzi biedakowi dziś ściełam. Mączniak pojawił się też na liściach łubinów. Jutro oprysk Amistarem po całości ogrodu. Kiedyś straciłam przez mączniaka nieźle podrośnięte winorośle Iza Zaliwski.


Jutro pryskam, zobaczymy czy będzie poprawa.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
marba 22:01, 20 lip 2017


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
danuta_szwajcer 22:13, 20 lip 2017


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
W upały się nie pryska, lepiej poczekaj aż będzie mniej słonca i zimniej
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies