Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Agi2006 11:21, 16 sty 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Aggaa napisał(a)
Dziękuję za miłe słowa, mi też się podoba Zdjęcia nie oddają w pełni klimatu, nie słychać szumu liści i nie widać jak trawy się kołyszą. Sama jestem zaskoczona, że te dwie rabaty przy tarasie w jeden sezon tak się bujnęły, choć są jeszcze puste miejsca. Mam nadzieję, że conieco się posiało .
To molinia Paul Petersen, jest boska.


Aga w Google wyczytałam ze ta molinia na wilgotne tereny wiec pewnie u mnie przy brzozach się nie sprawdzi. Pewnie pójdę w seslerie Choć chyba kupię z dwie sztuki molini na sprawdzenie A jak masz Aguś jakieś zdjęcia z ogrodu to jeszcze wrzuć Fajnie się je oglada .....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Aggaa 13:25, 16 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Agi2006 napisał(a)


Aga w Google wyczytałam ze ta molinia na wilgotne tereny wiec pewnie u mnie przy brzozach się nie sprawdzi. Pewnie pójdę w seslerie Choć chyba kupię z dwie sztuki molini na sprawdzenie A jak masz Aguś jakieś zdjęcia z ogrodu to jeszcze wrzuć Fajnie się je oglada .....

Ta molinia u mnie rośnie na totalnej patelni, ale ziemia była dość dobrze przygotowana, wzbogacona obornikiem i kompostem, żeby dłuzej trzymała wilgoć. W tamtym sezonie co jakiś czas podlewałam gdy było sucho, ale to z uwagi bardziej na jeżówki niż na tą molinie. W tym roku będę starała sie nie podlewać zobaczymy jak rośliny dadzą sobie rade. Trudno mi powiedzieć czy ona da radę pod brzozami, ale myślę ze trzeba sprobować i dodac kilka kęp do seslerii jesiennej, bo ta z kolei napewno da rade pod brzozami, ppd warunkiem że bedzie miala słońce. Bo w cieniu nieładnie wygląda, sprawdzilam u siebie.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
sylwia_slomc... 18:57, 17 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Witaj Bardzo ładny ogród powstał
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aggaa 19:49, 17 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Hej Sylwia milo Cie gościć i cieszę się, że Ci się podoba. Już z utęsknjenien czekan na wiosnę, znów mam mnóstwo planów.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Wiolka5_7 19:51, 17 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Aga Twoje zeszłoroczne fotki prześliczne lubię przeglądać fotki z zeszłego sezonu i póki co zabrałam się za wizytówkę...
też uwielbiam brzozy i resztę roślinek co Ty

Macham ciepło
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aggaa 20:02, 17 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Wiolka5_7 napisał(a)
Aga Twoje zeszłoroczne fotki prześliczne lubię przeglądać fotki z zeszłego sezonu i póki co zabrałam się za wizytówkę...
też uwielbiam brzozy i resztę roślinek co Ty

Macham ciepło


Wioluś odmachuję
Ciężko mi było się zebrać do tego podsumowania, ale w końcu znalazłam chwilkę i zadowolona jestem bo przynajmniej będę miała porównanie w nowym sezonie
A Twoją wizytóweczkę widziałam a jakże, wyszła świetnie
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 10:01, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Dziewczyny od dłuższego czasu rozmyślam jak ograc domek ogrodnika, ktory jedną ścianą jest połączony z piecem chlebowym i paleniskiem. Domek jest zbudowany z czerwonej cegły, o której moh M marzył od dawna, a mi ona zupełnie tu nie pasuje. Część elementów stanowi ďrewno w grafitowym kolorze. Obok dpmu jest miejsce do biesiadowania i planowane jest też zadaszenie. Myślałam żeby to byla jakaś konstrukcja z pnączem, marzyła mi się wisteria. Ale jakoś mi to wszystko tu nie gra. Chcialam żeby to było w klimacie leśnym, a jednicześnie by to bylo nowoczesne.
Jedyne co mu wpadło do głowy by tak całkiem przypadkiem i nieppstrzeżenie bluszcz zarósł przynajmniej tą frontową ścianę domku .

Co myślicie o tym? No i o tej wisterii i o konstrukcji pod wisterię?
Załączam zdjęcie w celach poglądowych

____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 10:09, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jestem
A jak to miejsce w sezonie wygląda?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 10:21, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Ale szybciutka jestes
No właśnie z tymi zdjęciami jest problem, nie fociłam go zbytnio bo urodą nie grzeszy.
Z tyłu jest las i to widac, po prawej stronie przy ogrodzeniu jest rabata z limkami i hakone. Po lewej stronje ten placyk do biesiadowania, jest juz wytyczyny, ma tam stać stół z krzesłami. Placyk jest otoczony z jego lewej strony rabatą z piwonii z harzmianką oraz świerkami gwiazdkowymi.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 10:25, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
A znprzodu pod brzozami jest swiezutka spora rabata z tiarella, beatelsami,funkiami, paprociami, takie typowo leśne nasadzenia.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies