Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Aggaa 11:12, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)
Moim zdaniem propozycja Andy. A na domek nic bym nie dawała. Za dużo tych pnączy. Hortka w pierwszych latach słabo rośnie. Za to jak później bujnie to nie straszne jej słońce.

Asia mi tez bardziej tu hortka pasuje, ale czy ona się uczepi takiej prostej konstrukcji?
Hmm to jak na domek ogrodnika nie pnącze to jak inaczej tą cegłę oswoić? Ona jest taka domunująca... Świeci z każdego zakątka ogrodu, jest taka zbyt masywna dla mnie. Moze przed domkiem kołoz brzozy jakiś duży krzew posadzić?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Anda 11:13, 18 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
A mocno pali to slonce w poludnie? Bo to wyglada tak bardzo lesnie u Ciebie Tak, jakby tam zawsze jakies listki lekki cien dawaly...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aggaa 11:14, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Akurat w tamtym miejscu w południe jest patelnia, prazy bardzo
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 11:16, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Anda napisał(a)
A mocno pali to slonce w poludnie? Bo to wyglada tak bardzo lesnie u Ciebie Tak, jakby tam zawsze jakies listki lekki cien dawaly...


Poszukam w telefonie moze mam jakies zdjęcie jednak
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Anda 11:19, 18 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Aggaa napisał(a)
Akurat w tamtym miejscu w południe jest patelnia, prazy bardzo


To moglby byc problem. Teoretycznie jest tak, ze jesli ta hortka ma odpowiednia wilgoc w korzeniach to slonce jej nie straszne, ale w praktyce tego jeszcze nie widzialam. Asiu, a Ty?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aggaa 11:19, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Nie znalazłam, jesienią jest ok, ale latem praży
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 11:22, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Hmm kusicie dziewczyny i podoba mi się ten pomysł, muszę poczytać jak ona się wspina. Czy da radę na gładkich podporach?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Anda 11:25, 18 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Tak sie wspina
https://static.zoonar.de/img/www_repository4/9f/67/4a/10_5637356180407c52b9b1dd60f3a1e353.jpg
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:27, 18 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Tak wygladaja galezie jak juz jest starsza
https://www.eggert-baumschulen.de/images/product_images/original_images/487_3_Hydrangea-petiolaris-Kletterhortensie.JPG
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 11:32, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ja miałam tę hortkę ogromną, niestety nie dało jej się już przenieść w całości więc tylko sadzonkę zostawiłam. Rosła u mnie w słońcu. Jak była młoda ocieniałam jej nogi bylinami i dobrze podlewałam. Później tak się rozrosła, że sama robiła sobie cień na korzenie. U mnie nie miała jako takiej pergoli. Wspinała się na płotku z bali.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies