Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Z miłości do brzozy ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z miłości do brzozy ...

Margerytka40 11:34, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Faktycznie konstrukcja musi być bardzo mocna bo to silne pnącze ale wisteria przecież też.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Aggaa 11:42, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)
Faktycznie konstrukcja musi być bardzo mocna bo to silne pnącze ale wisteria przecież też.

Zgadza się dlatego myślałam o konstrukcji stalowej. Asiu, pocieszające jest to co o niej piszesz, nożki będzie miała zatopoone w piwoniach, więc będą osłonięte. Musiałabym jednaj zmienić koncepcję hej konstrukcji tak, by korzenie wyrastaly conajmniej w trzech miejscach, tylko wtedy mają szansę stworzyć zadaszenie. Bardziej do mnie przemawia ta Schizophragma hydrangeoides ( śliczna jest) a rośnie do 6 m, 0.5 m na rok. Jezu kiedy ja sie doczekam....
____________________
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 11:45, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Anda napisał(a)
Tak sie wspina
https://static.zoonar.de/img/www_repository4/9f/67/4a/10_5637356180407c52b9b1dd60f3a1e353.jpg


Chyba lepiej by jej bylo na drewnianej podporze, początkowo myślałam o stalowej..
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 11:48, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie wiem jak przywarka bo nigdy jej nie miałam. I nie wiem jak by sobie dawały radę na takiej metalowej konstrukcji. Do drzewa, muru przywierają bez problemu i bardzo mocno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 11:49, 18 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Drewniana na pewno lepsza w tym wypadku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Aggaa 11:52, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Dziewczyny dziękuje za rady, muszę to ułozyć sobie w głowie, przespać się z tym. A macie jakiś ppmysł na tą ceglaną ścianę?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Margerytka40 11:55, 18 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A przemalować jej nie można?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 11:55, 18 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Aga, ale swietny ogród! Widac zmiany bardzo. Podoba mi się!
I chyba wszystko rośnie bujnie...

co do domku ogrodnika i pergoli.... ja rozumiem potrzebę zasłonięcia i dałabym tam bluszcz na ściany ceglane, tylko niewiele , żeby nie tworzyły gęstej powłoki, tylko takie plamy. Tylko jak tam pali słońce to nie wiem czy bluszcz da radę- różnie z nim bywa. Alternatywą jest winobluszcz trójlistkowy ( on jest nie taki bałaganiarski jak pieciolistkowy). On wymarza czasem, ale na ścianach zwykle jest cieplej, więc może sobie poradzi. Gdyby on tam rósł to można by to samo- tzn winobluszcz też dać na pergolę- byłoby spójnie.
Przywarka tez jest super, i tez na ściany, tylko czy da radę na suchej patelni... będzie jej trudno
____________________
Aggaa 12:00, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Margerytka40 napisał(a)
A przemalować jej nie można?


No właśnie w tym sęk, że M Nnie wyraża zgody. To byłoby najprostsze..
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 12:17, 18 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
magnolia napisał(a)
Aga, ale swietny ogród! Widac zmiany bardzo. Podoba mi się!
I chyba wszystko rośnie bujnie...

co do domku ogrodnika i pergoli.... ja rozumiem potrzebę zasłonięcia i dałabym tam bluszcz na ściany ceglane, tylko niewiele , żeby nie tworzyły gęstej powłoki, tylko takie plamy. Tylko jak tam pali słońce to nie wiem czy bluszcz da radę- różnie z nim bywa. Alternatywą jest winobluszcz trójlistkowy ( on jest nie taki bałaganiarski jak pieciolistkowy). On wymarza czasem, ale na ścianach zwykle jest cieplej, więc może sobie poradzi. Gdyby on tam rósł to można by to samo- tzn winobluszcz też dać na pergolę- byłoby spójnie.
Przywarka tez jest super, i tez na ściany, tylko czy da radę na suchej patelni... będzie jej trudno


Martuś, baaardzooo cieszę się, że Ci się podoba . Wszystko rośnie bez większych problmów.
Przy ceglanej ścianie wcisnęłam w ziemię sadzonki bluszczu juz w tym sezosnie, mają moze 10 cm, hihi. Powinien tu dać radę tuż obok rosną dwie brzozy i po nich się pnie.
Ta przywarka mnie kusi ładna jest...
Martuś a co myślisz o konstrukcji nad placykiem? Jaką byś tam widziała?
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies