Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 17:56, 10 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Dziękuję
Na nudę nie narzekam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gruszka_na_w... 16:17, 12 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Bardzo demobilizujący masz ten widok na taras.
Wydawałoby mi się, że wciąż jestem na urlopie. I jak tu myśleć o wyjściu do pracy?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Andrzej_ 22:30, 12 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Bardzo demobilizujący masz ten widok na taras.
Wydawałoby mi się, że wciąż jestem na urlopie. I jak tu myśleć o wyjściu do pracy?

Lepiej nie myśleć o ogrodzie przy porannej kawie

Ciekawostka z wczoraj:
kiedy chciałem usunąć igły z rozwidlenia pni sosny, okazało się, że pod nimi rosną sobie siewki cisa i czeremchy


aż szkoda, że ten cisek nie ma tu szans...
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 00:38, 14 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Pod słońce. 2016.11.13 14.56

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
katel 21:15, 15 lis 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witam się i ja, bardzo mi się u Was podoba. Nie wyobrażam sobie jak ogarnąć taki areał ale będę kibicowała - zapowiada się fantastyczny ogród .
Na twój wątek wpadłam przez wątek z kasztanowcem krwistym, czy są inne kasztanowce które mają czerwone kwiaty? Bo co roku gapie się na takie z czerwonymi kwiatami niedaleko mnie i nie wiedziałam co to za jedne a wyróżnia je jeszcze to, że te zwykłe prawie wszystkie chore a te pięknie się prezentują .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Andrzej_ 21:36, 15 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Cześć! Dziękuję za odwiedziny.

Z kasztanowców kwitnących na czerwono znam tylko te, które opisałem w wątkach tematycznych tj. aesculus pavia (u mnie karłowa forma "koehnei", ale gatunek też kwitnie na czerwono) i aesculus x carnea który jest krzyżówką tego pierwszego z naszym kasztanowcem europejskim. Nie pamiętam czy mam zwykłą krzyżówkę czy w odmianie "Briotti", która powinna mieć ciemniejsze kwiaty, ale u mnie wszystkie 4 egzemplarze kwitną podobnie
Szrotówek na razie im niestraszny, chociaż drobne, pojedyncze ślady minowania na liściach zdarzyło mi się zauważyć.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Sylvana 22:49, 15 lis 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Pazdzierzowy napisał(a)


Dziś miałem okazję zrobić parę fotek tych tujopsisów, ale światła było już trochę mało:




Egzemplarz przedstawiony na 2 pierwszych fotkach ma ok. 3m wysokości i jakieś 2,5m szerokości przy ziemi. Jak widać rosną w dużym zagęszczeniu a od strony południowej w cieniu dziesięciometrowych sosen czarnych. W tle widać też stare tuje zachodnie i olbrzymie (thuja plicata).


O fotki są....pierwszy raz widzę je takie duże...śmieszna sprawa z tym czubkiem...najpierw nie ma potem jest....teraz bardziej choinkę przypomina, mój na razie do niczego nie podobny, ale przez jeden sezon sporo urósł.
Będziesz swoje okrywał na zimę?
W zeszłym roku - jego pierwsza zima - okręciłam agro, ale jest coraz większy i długo się tak nie da.
Te ze zdjęcia to jaka część kraju....mam nadzieję, że nie okolice Wrocka.
Dzięki
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Andrzej_ 23:26, 15 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Sylvana napisał(a)


O fotki są....pierwszy raz widzę je takie duże...śmieszna sprawa z tym czubkiem...najpierw nie ma potem jest....teraz bardziej choinkę przypomina, mój na razie do niczego nie podobny, ale przez jeden sezon sporo urósł.
Będziesz swoje okrywał na zimę?
W zeszłym roku - jego pierwsza zima - okręciłam agro, ale jest coraz większy i długo się tak nie da.
Te ze zdjęcia to jaka część kraju....mam nadzieję, że nie okolice Wrocka.
Dzięki


To też Wielkopolska i nigdy nie były okrywane, a przez tyle lat zimy bywały również naprawdę mroźne. Raczej trzeba pamiętać, że lubią mieć wilgoć w glebie przez okrągły rok.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Alicja169 09:09, 16 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dla miłośników igiełkowych zamieściłam u siebie zagadkę
spróbuj wykombinować do kogo nalezy.........
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 10:22, 17 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Nagroda pocieszenia :




grasz dalej ?
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies