Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Alicja169 22:37, 30 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Masz cudowne warunki do realizacji swoich wizji.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Andrzej_ 22:48, 31 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Aaaaaaarrrrrrrrrrrrrrggghhhhhhhhtttt! To był dobry dzień!

Do lasu poszło:
10 szt. hortensji omszonej "Macrophylla"
6 szt. cisu "repandens"
5 szt. paproci narecznicy samczej
3 szt. tujopsisa japońskiego

hortensje:

zanim obsypałem ściółką:

paprocie:


kiedy posadziłem cisy zrobiło się już ciemnawo:
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 22:51, 31 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Wypłata za dobrą robotę w naturze:


Większość i tak zostawiłem w lasku, niech się rozmnażają
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 22:56, 31 paź 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Tego słońca dziś nie przewidzieli najstarsi wielkopolscy górale, więc foty musiały być:



kiedy kończyłem zabawę w lesie było już tak:
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gruszka_na_w... 14:19, 01 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Fajnie mieć las, w którym można sadzić hortensje, cisy i paprocie. Znajdować w nim ogromne rydze. i widzieć światełka, dzięki którym znajdzie się drogę do domu.
Piękne miejsce.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Andrzej_ 20:15, 01 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Fajnie mieć las, w którym można sadzić hortensje, cisy i paprocie. Znajdować w nim ogromne rydze. i widzieć światełka, dzięki którym znajdzie się drogę do domu.
Piękne miejsce.


dziękuję, ja również Cię odwiedziłem
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Sylvana 20:23, 01 lis 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Przypadkiem zajrzałam do Ciebie i zobaczyłam nowe nasadzenia w lesie.
Chciałam zapytać o żywotnikowca....tez mam i nie do końca wiem czy w dobrym miejscu....może Ty wiesz więcej na jego temat.
Jak go kupowałam w sklepie dostałam info, że rośnie 1m wys., w necie jest mowa już o 10m, z kolei znajoma powiedziała mi, że rozrasta się bardzo na szerokość.....co w końcu jest prawdą? może masz jakieś lepsze informacje?

Pozdrawiam
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
Andrzej_ 20:38, 01 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Sylvana napisał(a)
Przypadkiem zajrzałam do Ciebie i zobaczyłam nowe nasadzenia w lesie.
Chciałam zapytać o żywotnikowca....tez mam i nie do końca wiem czy w dobrym miejscu....może Ty wiesz więcej na jego temat.
Jak go kupowałam w sklepie dostałam info, że rośnie 1m wys., w necie jest mowa już o 10m, z kolei znajoma powiedziała mi, że rozrasta się bardzo na szerokość.....co w końcu jest prawdą? może masz jakieś lepsze informacje?

Pozdrawiam


W ogrodzie moich rodziców rosną żywotnikowce od dwudziestu lat i mają obecnie ok. 2,5-3,0m wysokości, przy nieco mniejszej szerokości. Sądzę, że byłyby dużo wyższe, gdyby rosły w lepszej glebie (a nie o zgrozo w piachu!) i miały więcej wilgoci. Żywotnikowce długo rosną najpierw bardziej na szerokość, a po kilku latach wytwarzają przewodnik. Pokrój jest wtedy szeroki ale stożkowy. Nie mam fotek, przy najbliższej okazji zrobię (tych dużych egz. u rodziców). Jak będziesz chciała, możesz mi przypomnieć o tym, gdybym się za bardzo ociągał
pozdrawiam
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
violinek 20:47, 01 lis 2016


Dołączył: 18 lut 2015
Posty: 240
I bedzie las hortensji ...w lesie
____________________
Bylo fatalnie , jest dobrze a bedzie ...
Andrzej_ 20:48, 01 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
violinek napisał(a)
I bedzie las hortensji ...w lesie

o ile zechcą tam rosnąć
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies