Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 14:12, 03 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Alicja169 napisał(a)


No to teraz będą surrealistyczne wizje w stylu Salwadora Dali



To może na początek wyasfaltuję sobie ścieżki w ogródku?
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Alicja169 14:33, 03 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Pazdzierzowy napisał(a)



To może na początek wyasfaltuję sobie ścieżki w ogródku?


Bedzie ciekawie, ale nieekologicznie
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Andrzej_ 16:13, 03 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Alicja169 napisał(a)


Bedzie ciekawie, ale nieekologicznie

Za to będę mógł jeździć po ogrodzie na hulajnodze
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
kasiek 19:00, 03 lis 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Pazdzierzowy napisał(a)
wszystkie kolory jesieni na jednym krzewie, a nawet jednym liściu:


No ten oczar nieziemski. Piekne konary drzew - takie mozna oglądać tylko w dojrzałych ogrodach. Ogrody leśne/parkowe to moje ukochane klimaty .... podgolone iglaki i pod nimi rh i horty - tak lubie (i tak sama robię )
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Andrzej_ 22:09, 03 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Sylvana napisał(a)


Bardzo dziękuję za odpowiedź
Teraz wiem, że mój znów zmieni miejsce - niestety.
Czy zniesie lekki cień (Ty posadziłeś pod drzewami), bo tuje wolą raczej słońce?
Czekam cierpliwie na fotki....nie ma pośpiechu.....i tak w tym roku już go nie ruszę.


Dziś miałem okazję zrobić parę fotek tych tujopsisów, ale światła było już trochę mało:




Egzemplarz przedstawiony na 2 pierwszych fotkach ma ok. 3m wysokości i jakieś 2,5m szerokości przy ziemi. Jak widać rosną w dużym zagęszczeniu a od strony południowej w cieniu dziesięciometrowych sosen czarnych. W tle widać też stare tuje zachodnie i olbrzymie (thuja plicata).
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gruszka_na_w... 08:55, 04 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Nie słyszałam/ nie czytałam o tych tujopsisach (a szkoda). Ładny pokrój mają i kolor też przyjemny.
Kwitnące rododendrony świetnie się wpasowały.
Wizja Ciebie jeżdżącego na hulajnodze po ogrodzie, bezcenna. Przy tych areałach to znakomity środek transportu.
Pozdrawiam
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Andrzej_ 09:11, 04 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Nie słyszałam/ nie czytałam o tych tujopsisach (a szkoda). Ładny pokrój mają i kolor też przyjemny.
Kwitnące rododendrony świetnie się wpasowały.
Wizja Ciebie jeżdżącego na hulajnodze po ogrodzie, bezcenna. Przy tych areałach to znakomity środek transportu.
Pozdrawiam


Te duże żywotnikowce to okazy w ogrodzie moich rodziców. Mój największy egz. to na razie 1,5m szerokości i 1m wys. Do wrzosowatych pasują elegancko
A hulajnogi są w użyciu przez córeczki; mnie za to kiedyś podkusiło, żeby stanąć (okazało się później, że pierwszy i ostatni raz) na deskorolce syna: spuśćmy na to zasłonę milczenia
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 17:29, 06 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Jesienne porządki.

1. Ostatnie koszenie trawy w całym ogrodzie, ale przede wszystkim zmulczowanie opadłych liści. Na górze ogrodu jest mnóstwo opadłych liści orzechów włoskich, o wiadomej reputacji, ale ja nigdy ich nie wygrabiam, jedynie rozdrabniam kosiarką i wszystko "gra i koliduje". Polecam metodę; nie ma mowy o żadnych wygniłych plackach trawy. Zmielone liście szybciej rozkładają się i użyźniają podłoże.

Fotki pokazują stan "przed" i "po" rozdrabnianiu kosiarką:




2. Wypełniłem nową wyniesioną rabatę żyzną madą rzeczną. Murki ułożyłem już we wrześniu chyba. Nasadzenia wiosną.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Gruszka_na_w... 19:37, 06 lis 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wyniesiona rabata ma ładne sąsiedztwo. Plan nasadzeń już się wyklarował? Czy zostawiasz to sobie jako zadanie zimowe?

Ostatnie koszenie trawy w zeszłym sezonie wypadło u mnie tuż przed Bożym Narodzeniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Andrzej_ 20:47, 06 lis 2016


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wyniesiona rabata ma ładne sąsiedztwo. Plan nasadzeń już się wyklarował? Czy zostawiasz to sobie jako zadanie zimowe?

Ostatnie koszenie trawy w zeszłym sezonie wypadło u mnie tuż przed Bożym Narodzeniem.


Zadanie zimowe oczywiście. Dopóki nie ma mrozu wolałem wykorzystać czas na "fizolskie" prace, jeszcze i tak nie wszystko ogarnięte, zresztą nigdy nie jest

W grudniu jeszcze nie kosiłem

Tu jeszcze ta rabata z innej perspektywy. W tym zagajniku sosnowym też muszę coś zaplanować. Nie wyklarowało mi się jeszcze w jakim charakterze to będzie, bo wrzosowate to byłaby już nuda.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies