Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w mieście-ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w mieście-ogrodzie

Andrzej_ 22:22, 03 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Alija napisał(a)
Witaj! Trafiłam przypadkiem i nie zdążyłam obejrzeć wszystkiego, ale to ci widziałam to już mi wystarczy, żeby zapamiętać Twój ogród i zaglądać. Uwielbiam właśnie takie ogrody!
Szkoda magnolii, ale taki mamy klimat. A Vulcan cudny!
Pozdrawiam.

Dzięki i pozdrawiam

AsiaK_Z napisał(a)
To się nazywa powrót pozdrawiam


pozdro Asia

antracyt napisał(a)

Skorzystam z zaproszenia, jak zakwitną kaliny i derenie


Ale które kaliny i które derenie bo rozstrzał jest dość spory. Kaliny burkwooda, koreańska i praska kwitły w ub. roku już w okolicy 20 kwietnia, a w tej chwili nie wykazują najmniejszej ochoty :-/ Dereń kwiecisty - najwcześniejszy, też już powinien. Czekamy...

sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne magnolie, kilka widzę po raz pierwszy

Sylwia, to tak jak ja w ubiegłym roku Da się gdzieniegdzie wyhaczyć ciekawe odmiany

ElzbietaFranka napisał(a)
Popatrz wierze na słowo,to ty miałeś takie krzaczki a może masz coś podobnego i ja załapałam,że to gilenie.

Ja przez te przymrozki nie sadze Magnolii a mam gdzie sądzić i bardzo mu się podobają. W zeszłym roku przez mróz (-7) majowy straciłam piękna żółta dosyć spora magnolie nie wypuściła od korzenia.
Dzisiaj przyjechałam na działkę i myślałam pewnie wiśnie i bzy pomarzły na szczęście wszystko w porządku.

Szkoda
Pozdrawiam
ł

Elu, spróbuj może znaleźć stanowisko z okapem iglastych drzew. Z tego co widzę u siebie, może mieć to duże znaczenie dla osłonięcia magnolii przed wiosennymi mrozami. Pozdrawiam

ajka napisał(a)
Kwiaty magnolii Vulcan robią wrażenie

Tak, i mniej żal tych przemarzniętych
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
mirkaka 10:25, 06 maj 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9390
Witaj, czytam o stratach w kwitnieniu magnolii, szkoda, niestety nic no to nie poradzimy.
Czytam że masz magnolię Galaxy, pewno już Cię o nią pytałam, napisz czy oparła się przymrozkom? Moja będzie kwitła drugą wiosnę ale zeszłej wszystkie kwiaty zmarzły więc nie widziałam jej kwiatów na żywo. Tej wiosny jest tak u nas zimno, że ciągle jeszcze jest w pąkach, dopiero kilka zrzuciło osłonki ale kwiat jeszcze cię nie otworzył. Czy Twoja Galaxy ma liście duże i raczej z tych wiotkich, cienkich, nie takich jak Suzan- twardych.
Mam Ciągle wątpliwości czy mam ją czy jakąś inną.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Andrzej_ 14:16, 06 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
mirkaka napisał(a)
Witaj, czytam o stratach w kwitnieniu magnolii, szkoda, niestety nic no to nie poradzimy.
Czytam że masz magnolię Galaxy, pewno już Cię o nią pytałam, napisz czy oparła się przymrozkom? Moja będzie kwitła drugą wiosnę ale zeszłej wszystkie kwiaty zmarzły więc nie widziałam jej kwiatów na żywo. Tej wiosny jest tak u nas zimno, że ciągle jeszcze jest w pąkach, dopiero kilka zrzuciło osłonki ale kwiat jeszcze cię nie otworzył. Czy Twoja Galaxy ma liście duże i raczej z tych wiotkich, cienkich, nie takich jak Suzan- twardych.
Mam Ciągle wątpliwości czy mam ją czy jakąś inną.

Mirko, Galaxy nie oparła się mrozom, zakwitła tuż przed. Nie okrywałem jej i kwiaty przemarzły w całości.


Nie pamiętam dokładnie liści - są raczej typowe: dość jasne, wydłużone, nagie.
W przypadku "Galaxy" w pierwszej kolejności zwróciłbym uwagę na pokrój, bo jest bardzo charakterystyczny: wąski stożek z wyraźnym przewodnikiem. Żadna inna odmiana z rosnących u mnie nie ma tak regularnego pokroju małego symetrycznego drzewka (bez cięcia). Fotki w liściu słabe, bo Galaxy nie powtarza kwitnienia i nie mam powodu by jej cykać portrety.
I jeszcze jedno - pojedyncze kwiaty tylko na szczytach pędów.
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 14:37, 06 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 11:54, 10 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
Alba Superba x 3 i Vulcan
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 11:55, 10 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:21, 10 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:22, 10 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:23, 10 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Andrzej_ 12:24, 10 maj 2021


Dołączył: 06 paź 2016
Posty: 1267
black tulip

____________________
Robię ogród. Zaprawdę powiadam wam: uprawiajcie poletka wasze. I zwalczajcie ekoszajbę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies