Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Pokaż wątki Pokaż posty

Po mojemu. Ogród subiektywnie świadomy.

Mary 16:47, 13 lis 2016


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Zielona napisał(a)

PS Świdośliwę też mam, ale wyłącznie w celach konsumpcyjnych (w odmianie Ballerina) Posadziłam z dala od domu, bo jej owoce są tak brudzące, że nieustannie dziwię się sadzeniu jej w pobliżu domu /elewacji, ścieżek, ścian/...


To chyba muszę zrezygnować z posadzenia świdośliwy, która kolejny rok czeka w donicy. Miałam ją posadzić jakieś 10m od domu, ale wtedy byłaby blisko domu sąsiadów. Zresztą 10m to też chyba dosyć blisko.
Wygląda na to, że muszę z niej zrezygnować.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
nawigatorka 16:52, 13 lis 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Chyba że się wszystkie owoce zje. To nic nie spadnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Zielona 17:39, 13 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Kacha123 - masz rację. Mam palmy I choć pod wpływem śniegu i mrozu połamią się i też będą śmieciły - to te czupryny są jedyną ozdobą po "akcji snopek".

Rytla
- na początku mojej ogrodowej przygody też nie wiedziałam jak. To chyba naturalne. Zajrzałam jednak do Ciebie i wiem, że to, co w mojej ocenie najważniejsze - u Ciebie tez gra pierwsze skrzypce Śmiech dzieci w ogrodzie musi u Ciebie brzmieć cudownie!

Tereso
- to samo pytanie zadawałam sobie, kiedy 3 lata temu oglądałam dojrzałe ogrody na forum Jak widzisz... nawet bez projektu i wyłącznie własnymi rękami dość szybko można osiągnąć ciekawe efekty

Konieczki - działaj, działaj, bo u Was może niedługo sypnąć

MonikA - dziękuję To bardzo miłe.

tulucy - rozumiem Cię doskonale, bo bardzo lubię swój kominek i ustawianie sezonowych dekoracji na nim.

Makao
- w zależności od temperatury paprocie zmieniają swój wygląd. Rzeczywiście fajnie to wygląda

Sebek
- dziękować Też mi się podoba.

malkul - i jak? podobają się? Najchętniej już bym wycięła stipę, żeby widzieć cisowe kule wśród brzozowych pni... Pomimo tego, że nie są małe, znikają wśród stipowych kucyków, które mają jakieś 50-60cm wysokości.
Ja też byłam u Ciebie "polookać", ale wystraszyły mnie świąteczne tematy, bom nadal w jesiennym nastroju

Madzen
- moje snopki to nic w porównaniu z objętością Twoich snopów Ciekawe, czy i kiedy przyjdzie nam odmładzać ich kępy. Myślisz, że w Wojsławicach ktoś to robi, czy największe jednak trawy rosną tam bez specjalnych zabiegów?
PS Damy radę Co nas nie zabije... etc.

KasiuWB - ambrowiec mnie zadziwia. Większość drzew poddała się mrozowi i zrzuciła już liście, a on nadal większość trzyma! Jest jednak dużym drzewem, więc warto przemyśleć, gdzie go posadzić. Jeśli nie masz miejsca na gatunek, zastanów się nad wersją kolumnową lub kulistą.

Kasya
- codziennie, kiedy podnoszę roletę tarasową, zawieszam się ze wzrokiem wbitym w szybę. Lubię ten widok

Adela
- serdecznie Cię witam i zapraszam. Nie jestem autorytetem, bo zaczynałam tworzyć ogród z wiedzą na poziomie ZERO. Dzisiaj wiem nieco więcej, ale wciąż sama się uczę.

Mari-Bere - nie rezygnuj z czegoś, do czego masz przekonanie! Moje zdanie to tylko subiektywna opinia. Jeden owoc, który przypadkiem spadł na bruk, na długo zostawił mi atramentowego kleksa

Nawi - jest to jakieś rozwiązanie. W dodatku zdrowe, bo te owoce są bardzo wartościowe
ren133 18:09, 13 lis 2016


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Martuś
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale kiedyś miałaś pomysł na cisy w bylinach ... myślisz o tym jeszcze? Masz jakieś inspirki?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
elegance 18:41, 13 lis 2016


Dołączył: 06 lis 2016
Posty: 22
Zielona napisał(a)


Mateuszu, nie mam agro na rabatach. Pielę To syzyfowa praca, ale jestem skrzywiona, bo... lubię to Działa na mnie terapeutycznie.
Włókninę mam położoną za żywopłotami, czyli np na odległości około 1-1,5m od świerków do ogrodzenia.

W takim razie gratuluję wytrwałości Ja chyba docelowo zdecyduję się na częściową włókninę.
____________________
Pozdrawiam Mateusz Mój ogród
nawigatorka 19:12, 13 lis 2016


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
ren133 napisał(a)
Martuś
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale kiedyś miałaś pomysł na cisy w bylinach ... myślisz o tym jeszcze? Masz jakieś inspirki?
widziałam Twoje inspiracje pinowe z ogrodu który bardzo lubię i tak myślałam że coś planujesz
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
TeresaK 20:50, 13 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
Martuś, kiedy wątki są już dojrzałe jak Twój i rozmowy toczą się na nich takie... rowniez "dojrzałe" (mam nadzieję, że mnie rozumiesz co mam na myśli) trudno zadawać prozaiczne pytania, ale co tam, spróbuję. Zacznę od ambrowca, bo czytam jak bardzo jesteś nim zachwycona. Ostrzegasz, że to duże drzewo. Napisz jak znajdziesz czas coś więcej. Jak myślisz znajdę gdzieś miejsce dla niego u siebie.
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Zielona 20:57, 13 lis 2016


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
ren133 napisał(a)
Martuś
Nie wiem czy dobrze kojarzę ale kiedyś miałaś pomysł na cisy w bylinach ... myślisz o tym jeszcze? Masz jakieś inspirki?


Dobrze pamiętasz I nawet przez chwilę miałam kolumnowe cisy we Frosted Curls, ale zrezygnowałam z tego pomysłu. Inspiracje są piękne, ale... naprawdę staram się planować ogród tak, by za 10 lat nie żałować, że rozmiar rośliny burzy proporcje na rabacie.
Miałam dwie inspiracje. Jedną światową, drugą z naszego forumowego "podwórka".

1. Tom Stuart Smith - Broughton Grange
https://www.google.pl/search?q=tom+stuart+smith&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjc9_SDwabQAhWG6RQKHVkjCNMQ_AUICCgB&biw=1366&bih=657#tbm=isch&q=tom+stuart+smith+broughton+grange&imgrc=wX8yBYuMFOxtGM%3A

2. Beatka Butterfly i Jej frontowa: /drugi post/

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1718-marzenia-i-plany-vs-rzeczywistosc?page=279
AngelikaX 21:02, 13 lis 2016


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witam się, przejrzałam cały wątek bo stosunkowo młody (zresztą tak jak i mój ) Ogród piękny o każdej porze roku

Zaznaczam do podglądania

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
TeresaK 21:06, 13 lis 2016


Dołączył: 09 paź 2016
Posty: 496
No nie, jak zobaczyłam frontową Beatki to pomyślałam, że to jest niemożliwe do wykonania. Takie obrazki powinny motywować, a nie... co ja piszę
____________________
Jak to wszystko ogarnąć ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies