Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

Makusia 21:00, 24 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692

Pamiętajmy także, że wrzosy kwitną jesienią, a wrzośce wiosną



Iwonka masz rację, tyle, że wrzosiec delikatny jest sprzedawany jako wrzosiec. Nawet w Skierniewicach Pani tłumaczyła, że to wrzosiec, kwot ie teraz, nie zimuje, a jak chce żeby dłużej był ładny, to mam go spryskac lakierem do włosów
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Ania111 21:04, 24 wrz 2019


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Witam ,

Pozwoliłam sobie do Ciebie zajrzeć ,
Bardzo piękny , uporządkowany ogród

____________________
Ania Spelnione marzenie
AngelikaX 08:30, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Cześć Aniu, zapraszam nowi goście jak najbardziej mile widziani

Dzięki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:35, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Veega napisał(a)
Witaj Angeliko
Ale raj mają moje oczy dzięki takiej ilości pięknych fotek przecudnego ogrodu
Twój ogród jest nieziemskiej urody, stworzyłaś arcydzieło ! Wrzosowisko niesamowite, ta ilość hortensji, traw i kulek wszelakiej maści....ach....wzdycham i napatrzeć się nie mogę....boooosko po prostu

Pozdrawiam





Powiem nieskromnie, że uwielbiam widok swojego ogrodu wrześniowego... zwłaszcza w promieniach słońca, które pięknie przenika przez korony brzóz i smyra wrzosowiska i pióropusze traw oczywiście widze nadal niedociągnięcia ale powiem ogólnie: jest dobrze

Dziękuję za przemiły komplement
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:37, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
asiak napisał(a)
Ja się pytam, jak można mieć tak nieprzyzwoicie perfekcyjnie w ogrodzie? No jak?
Angeliko cudownie





Oj tam, oj tam... nikt nie zauważył dwóch niespodzianek zostawionych przez koty... jedna na trawniku, druga w samym środku beatlesa... to dopiero perfekcja tak się wpasować w centralny punkt
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:38, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
MirellaB napisał(a)
Jesiennie bardzo ładnie



Dzięki Mirelli

Pozdrowienia ślę
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:39, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
beata_m napisał(a)
łał ... no soczyście. Trawnik w doskonałej formie. Bukszpany,cisy!!! Angelika .. mistrzostwo



Cześć Beatko, dawno Cię nie było dzięki

ps. Ubierz butki już, bo stópki zmarzną
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 08:49, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kawa8002 napisał(a)


Chcę nimi podsadzić moje Danici. One jeszcze małe są, więc nie umiem zdecydować, w jakiej odległości je umieścić, żeby potem ładnie się stykały. 30cm od środka kuli bukszpanowej są u Ciebie, czy od brzegu? (przepraszam, że tak męczę, ale kopanie w mojej glinie to istna katorga, więc nie chciałabym za rok ich przenosić).


Nie od środka, tylko od brzegu cisa U mnie danici mają prawie 1 m średnicy, a były cięte bo się stykały ze sobą... pewnie byłby jeszcze szersze... ja podsadziłabym maksymalnie w odległości 40cm, bo jak dasz duże odległości to nie uzyskasz efektu "otulenia" rośliny... danici z czasem i tak podrosną i trzeba bedzie przesadzić, nie za rok ale za dobrych kilka napewno
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:04, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Nowa12 napisał(a)


Przepraszam Cię że tak męczę temat ale czytałam, że ona są raczej małe i wolnorosnące a też chciałam je w jednym rzędzie posadzić. U Ciebie są całkiem spore .



Kupiłam spore sadzonki, mam je 4 lata chyba już, w tym wyglądają najgorzej... chwaliłam je bardzo ze względu na wytrzymałość na upały.... ale jak widać każda roślinka ma swoje granice wytrzymałości
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:11, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)
Boskie widoki. Po trawce nadal nie widać, że jesień. Gdyby nie kolory na rabatach, to nadal za czerwcowy mógłby Twój ogród robić

Pochwalam dotrzymywanie słowa-fotki raz w miesiącu są

Pytanie mam i niech mnie ktoś oswieci....
Wrzośce, to nie kwitną wiosna?
W artykule Danusi, a dokładnie w komentarzach znalazłam, że to, co nie jest wrzosem, a kwitnie teraz, nie jest też wrzoscem. Napisane też było, że nie zimuje, a Twoje chyba mają się dobrze? Nic już nie wiem...



są foty są

Dziękuję, wrześniowy trawnik, ba nawet październikowy wygląda zawsze bardzo dobrze... z reguły wrzesień już upały odpuszczają, deszczu więcej to i odwdzięcza się soczystą zielenią

Co do wrzośców to tak jak pisze Iwonka, to inne wrzośce... te co mam w donicach nigdy nie zimują, natomiast te seledynowe co przewijają się na wrzosowiskach dają kolor na jesień i kwiaty białe (a przy nich prawdziwy rój pracowitych bzyczków) na wiosnę
Ot w kwiaciarniach sprzedają wszystko jako wrzosiec, a że ten delikatny a tamtem wiosenny (czy krwisty) to już mało ważne dla nich
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies