Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 09:23, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
inka74 napisał(a)
ja też lubię ten kolor i nie tylko wrzoścce. Jeżówki są takie obłędne i sporo innych roślin.

Piątkę powinnam dostać za spostrzegawczość ale mam wytłumaczenie )) ty masz 2 brzozowe rabaty, mylę je niestety a w sumie zwracałam uwagę na inne plamy koloru (oglądam O w większości na telefonie, tylko tak się mogę tłumaczyć) - krzewuszki i wrzosy. Od twoich krzewuszek Wings zaczęła się moja z nimi przygoda, ostatnio dokupiłam następną. Lubię ich kolor. I zippery mnie zachwyciły na żywo na targach - kupiłam. U mnie w okolicy nigdzie nie było.
Z towarzystwem dla brzóz nie pomogę ale rozchodniki i rosplenica wśród brzóz to jedna z najładniejszych rabat pinterestowych
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=714
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=758

U ciebie rozchodników bym nie dawała bo kwitną w tym samym czasie co wrzosy ale trawka jakaś zwiewna, oj fajnie by wyglądała. W sumie jak nie wsadzisz i nie spróbujesz - nie będziesz wiedziała czy da radę. jest sposób na korzenie ale wymaga trochę pracy wcześniej. Roślinę wkopujesz w takiej dużej donicy, bez dna jak korzeni się głęboko. Nie zapewni to wody ale trochę miejsca - owszem. Ja tak mam jeżówki wsadzone w korzeniach tuj. Dają radę.



Zgadza się, idzie się zakręcić z tymi rabatami brzozowymi

Zippery przepięknie zmieniają kolory od morelowo, brzoskwiniowo łososiowych po ogniście czerwone.... będziesz zadowolona

Co do brzozowej a konkretnie dosadzania na niej, to tak trochę odwlekam temat... bo kilka lat temu wywalałam z niej irgi... to była istna katorga, jak ktoś mnie oglądał z boku jak przegrywam walkę z tymi korzeniami, pewnie zapodałby mi porcję szpinaku aby dodać mocy jak Papajowi
I teraz tak, ogólnie rozchodniki też myślę, że będą konkurencją dla wrzosów i zrobi się jarmark... najbardziej pasowały by zwiewno-trawkowego i coś co przyciągnie uwagę kolorem wiosną czy latem
pomysł z donicami extra muszę wypróbować Dzięki
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 09:25, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
amatorodniczka napisał(a)
Angeliko a powiedz mi jak żurawki się sprawują dobrze?
Opuchlaki masz? Bo raz mnie postraszyli, że opuchlaki lubią zjadać żurawki...



Mam opuchlaki jak widzę zbieram i uśmiercam... parę lat temu zeżarły mi sporą część żurawek...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
inka74 09:30, 25 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Makusia napisał(a)

Iwonka masz rację, tyle, że wrzosiec delikatny jest sprzedawany jako wrzosiec. Nawet w Skierniewicach Pani tłumaczyła, że to wrzosiec, kwot ie teraz, nie zimuje, a jak chce żeby dłużej był ładny, to mam go spryskac lakierem do włosów
matko, o lakierze to nie słyszałam no ja traktuje je jako ozdoba sezonowa no fajne puchate są i kolor ładny. Nawet jak zasuszę to w miarę wyglądają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:44, 25 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
AngelikaX napisał(a)



Zgadza się, idzie się zakręcić z tymi rabatami brzozowymi

Zippery przepięknie zmieniają kolory od morelowo, brzoskwiniowo łososiowych po ogniście czerwone.... będziesz zadowolona

Co do brzozowej a konkretnie dosadzania na niej, to tak trochę odwlekam temat... bo kilka lat temu wywalałam z niej irgi... to była istna katorga, jak ktoś mnie oglądał z boku jak przegrywam walkę z tymi korzeniami, pewnie zapodałby mi porcję szpinaku aby dodać mocy jak Papajowi
I teraz tak, ogólnie rozchodniki też myślę, że będą konkurencją dla wrzosów i zrobi się jarmark... najbardziej pasowały by zwiewno-trawkowego i coś co przyciągnie uwagę kolorem wiosną czy latem
pomysł z donicami extra muszę wypróbować Dzięki
kiedyś pokazywałaś zippery w różnych porach roku i bardzo mi się podobały. Lubię takie kameleony roślinne.

Ja tak z winobluszczem u siebie walczyłam.
Korzenie to mega wyzwanie. Jestem ciekawa co wybierzesz. Lubię twoje widoki ogrodowe
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AngelikaX 11:46, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Bo my kobietki takie kruche , mój eM jak z pomocą przyszedł to ciach łopatą raz drugi i było po sprawie, nie wiem co on ma w tych nogach Brzozową zostawiam sobie aż mnie konkretna wena nie chwyci
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Dominika11 12:21, 25 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ale normalnie masz wypasiony trawnik
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
BasiaLT 14:45, 25 wrz 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Twój ogród to chodząca perfekcja. Przepięknie o każdej porze roku.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Nowa12 19:55, 25 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AngelikaX napisał(a)



Kupiłam spore sadzonki, mam je 4 lata chyba już, w tym wyglądają najgorzej... chwaliłam je bardzo ze względu na wytrzymałość na upały.... ale jak widać każda roślinka ma swoje granice wytrzymałości


U mnie będą sporo w cieniu to pewnie nie będą się tak ładnie wybarwiać jak u Ciebie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 07:03, 26 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Pytanie mam bo niedowidzę - nadal masz na froncie ambrowce? Jak się sprawują? To Gumballe chyba były.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
KasiaBawaria 09:15, 26 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moje wrzosce nie rosna takie wysokie jak u ciebie. Jakie masz, moglabys je sfocic z bliska?
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies