Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 12:04, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sarenka napisał(a)
Bardzo mi się podoba u Ciebie- wszystko jest takie uporządkowane - a to lubię. Wszystko ma swoje miejsce, pasuje idealnie- tej umiętności łączenia mi brakuje. Jak to zrobić, żeby to tak do sibie pasowało?

Widzę,że masz brzozy- napiszesz jakie? Czy to Doorenbos? JAk ona duża rośnie?



Dziękuję za pochwały, ale to nie jest tak, że zawsze wszystko do siebie pasowało... to metodą prób i błędów wypracowałam obecny widok ogrodu Poza tym myślę, że dojrzałość ogrodu sprawia, że wszystko jakby idealnie się spasowuje

Tak do doorenbosy, u mnie mają obecnie ok 6m, dorastają chyba do 15 nie pamiętam, poczytaj w necie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:08, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makao_J napisał(a)

Dzięki.
Śliczna ta krzewuszka. Już ją wygooglałam.
Udało Wam się to maskowanie zraszaczy. Nam tak dobrze nie poszło. Może następnym razem wyjdzie lepiej.


Ładnie się przebarwia na jesień, ale raczej burzy kwiatków wiosną nie uświadczysz, raczej pojedyńcze sztuki

Nam to pan co ma firmę od nawadniania ogarniał, więc pełna profeska U Ciebie są wyżej, czy po prostu widać je teraz bo trawa rzadsza?
Uważaj przy wertykulacji, bo mój eM załatwił tak kilka, bo zapomniał... od czasu jak ustawiam mu kostki brukowe w miejsca zraszaczy są oszczędzone
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:14, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kawa8002 napisał(a)
Piękna jesień u Ciebie. U mnie dzisiaj 0 stopni, więc chyba już za długo nie pocieszę się pogodą. Widziałam zdjęcia Twojego ogrodu na FB. Zaskoczyła mnie szałwia, bo tutaj nigdzie jej nie widziałam. Pięknie wyglądają te kępy.
Czy mogłabyś powiedzieć, w jakiej odległości od bukszpanów są posadzone beatlesy?
Pozdrawiam.


Dziś już ranek bardziej mglisty, słońce dopiero teraz zaczyna się nieśmiało przedzierać... koniec września więc takie poranki jak najbardziej są na miejscu

O tak, od kilku dni mam małe oblężenie na FB, po tym jak jedna polubiona przeze mnie strona udostępniła post ze zdjęciami czerwcowymi ogrodu

Szałwia na pewno się przewinęła na wątku, mam ją 3 lata... pewnie jakoś przełom maja czerwca są foty ... ona krótko kwitnie więc potem nie ma co pokazywać... zwłaszcza, że u mnie potem często łapie mączniaka...

Beatlesy mam przy cisowych kulkach, sadzone na oko jakieś 30cm, tak mniej więcej...

Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
sarenka 12:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
AngelikaX napisał(a)



Dziękuję za pochwały, ale to nie jest tak, że zawsze wszystko do siebie pasowało... to metodą prób i błędów wypracowałam obecny widok ogrodu Poza tym myślę, że dojrzałość ogrodu sprawia, że wszystko jakby idealnie się spasowuje

Tak do doorenbosy, u mnie mają obecnie ok 6m, dorastają chyba do 15 nie pamiętam, poczytaj w necie
szkoda,że taki małe 6 metrowe te brzozy nie zostają. Uwielbiam te drzewa.
Chęci na zmiany ogrodowe mam, ale chyba profesjonaliste musiałabym zatrudnić, żeby mi to rozplanował bo ja bym chciała już wiedzieć co posadzić żeby to się komponowało nie tylko gdy jest małe, ale za kilka, kilkanaście lat gdy podrosną rośliny. Narazie oglądam tak inspirujące ogrody jak Twój
____________________
Magda W samym sloncu
AngelikaX 12:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
inka74 napisał(a)
Wczoraj identyczne wrzośce kupiłam tylko mniej
Ogród piękny, zadbany, soczysty. Dopiero teraz dostrzegłam "płotek" (cisowego?) wśród brzóz. Pamiętam, że pisałaś u Makusi, że ci zimozielonego elementu brakowało. Będziesz przed nim coś jeszcze dosadzać?

Edit - wyżej widzę, ze bukszpanowy. Ćma ci niestraszna





To może od końca, mam go 2 prawie 3 rok... to były początki ćmy... na tamten czas mówiłam sobie, że nie będzie z nią takiego problemu jaki obecnie jest u mnie póki co ćmy brak, jakoś wogołe z tego co słyszę omija wielkopolskę... oby tak dalej, a jak się okaże, że i u mnie zawita... no cóż trzeba będzie się z nim pożegnać

Sadzić przed bym coś posadziła... między żywopłotem a wrzosami mam jakieś 1m szerokości... dumam dumam, ale jest to dość trudny temat ponieważ brzozy wiadomo zabierają wodę, ich korzenie spokojnie sięgają już do trawnika więc dodatkowo to przeszkoda dla roślin i południowa strona... myślałam o pasie rozplenicy w odmianie mini w połączeniu z rozchodnikami albo jeżówkami... ale nie wiem czy dadzą radę

wrzośce w tym kolorze uwielbiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:22, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
amatorodniczka napisał(a)
Naprawdę piękny widok Dziękujemy za miły spacer po Twoim ogrodzie



Dziekuję i cieszę się, że spacer był udany
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:23, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
kasiab napisał(a)
Angelika bosko masz! Dziękuję że podzieliłaś się widokami bo są cudowne!


I ja dziękuję za komplement
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:26, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
sarenka napisał(a)
szkoda,że taki małe 6 metrowe te brzozy nie zostają. Uwielbiam te drzewa.
Chęci na zmiany ogrodowe mam, ale chyba profesjonaliste musiałabym zatrudnić, żeby mi to rozplanował bo ja bym chciała już wiedzieć co posadzić żeby to się komponowało nie tylko gdy jest małe, ale za kilka, kilkanaście lat gdy podrosną rośliny. Narazie oglądam tak inspirujące ogrody jak Twój


Cała zima przed Tobą na planowanie... ja bardzo miło wspominam ten czas... kartka, kredki i wena

Jedynym sposobem na utrzymanie drzew w ryzach to cięcie lub zakup szczepionych, przy tych drugich masz pewność że nie urosną więcej niż 4 metry

Dziękuję, miło mi
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Nowa12 12:31, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AngelikaX napisał(a)
Agato 12 sztuk jak dobrze pamiętam


W jednym rządku czy to są dwa rzędy?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AngelikaX 12:34, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
W jednym
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies