Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

amatorodniczka 13:04, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Angeliko a powiedz mi jak żurawki się sprawują dobrze?
Opuchlaki masz? Bo raz mnie postraszyli, że opuchlaki lubią zjadać żurawki...

____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
inka74 13:44, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
AngelikaX napisał(a)





To może od końca, mam go 2 prawie 3 rok... to były początki ćmy... na tamten czas mówiłam sobie, że nie będzie z nią takiego problemu jaki obecnie jest u mnie póki co ćmy brak, jakoś wogołe z tego co słyszę omija wielkopolskę... oby tak dalej, a jak się okaże, że i u mnie zawita... no cóż trzeba będzie się z nim pożegnać

Sadzić przed bym coś posadziła... między żywopłotem a wrzosami mam jakieś 1m szerokości... dumam dumam, ale jest to dość trudny temat ponieważ brzozy wiadomo zabierają wodę, ich korzenie spokojnie sięgają już do trawnika więc dodatkowo to przeszkoda dla roślin i południowa strona... myślałam o pasie rozplenicy w odmianie mini w połączeniu z rozchodnikami albo jeżówkami... ale nie wiem czy dadzą radę

wrzośce w tym kolorze uwielbiam
ja też lubię ten kolor i nie tylko wrzoścce. Jeżówki są takie obłędne i sporo innych roślin.

Piątkę powinnam dostać za spostrzegawczość ale mam wytłumaczenie )) ty masz 2 brzozowe rabaty, mylę je niestety a w sumie zwracałam uwagę na inne plamy koloru (oglądam O w większości na telefonie, tylko tak się mogę tłumaczyć) - krzewuszki i wrzosy. Od twoich krzewuszek Wings zaczęła się moja z nimi przygoda, ostatnio dokupiłam następną. Lubię ich kolor. I zippery mnie zachwyciły na żywo na targach - kupiłam. U mnie w okolicy nigdzie nie było.
Z towarzystwem dla brzóz nie pomogę ale rozchodniki i rosplenica wśród brzóz to jedna z najładniejszych rabat pinterestowych
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=714
https://www.ogrodowisko.pl/watek/2616-roztoczanskie-klimaty?page=758

U ciebie rozchodników bym nie dawała bo kwitną w tym samym czasie co wrzosy ale trawka jakaś zwiewna, oj fajnie by wyglądała. W sumie jak nie wsadzisz i nie spróbujesz - nie będziesz wiedziała czy da radę. jest sposób na korzenie ale wymaga trochę pracy wcześniej. Roślinę wkopujesz w takiej dużej donicy, bez dna jak korzeni się głęboko. Nie zapewni to wody ale trochę miejsca - owszem. Ja tak mam jeżówki wsadzone w korzeniach tuj. Dają radę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 13:45, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AngelikaX napisał(a)
W jednym


Przepraszam Cię że tak męczę temat ale czytałam, że ona są raczej małe i wolnorosnące a też chciałam je w jednym rzędzie posadzić. U Ciebie są całkiem spore .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
kawa8002 13:47, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
AngelikaX napisał(a)




Beatlesy mam przy cisowych kulkach, sadzone na oko jakieś 30cm, tak mniej więcej...



Chcę nimi podsadzić moje Danici. One jeszcze małe są, więc nie umiem zdecydować, w jakiej odległości je umieścić, żeby potem ładnie się stykały. 30cm od środka kuli bukszpanowej są u Ciebie, czy od brzegu? (przepraszam, że tak męczę, ale kopanie w mojej glinie to istna katorga, więc nie chciałabym za rok ich przenosić).
____________________
Kasia między polem a lasem
beata_m 14:37, 24 wrz 2019


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
łał ... no soczyście. Trawnik w doskonałej formie. Bukszpany,cisy!!! Angelika .. mistrzostwo
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
MirellaB 16:29, 24 wrz 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jesiennie bardzo ładnie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Makusia 17:22, 24 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Boskie widoki. Po trawce nadal nie widać, że jesień. Gdyby nie kolory na rabatach, to nadal za czerwcowy mógłby Twój ogród robić

Pochwalam dotrzymywanie słowa-fotki raz w miesiącu są

Pytanie mam i niech mnie ktoś oswieci....
Wrzośce, to nie kwitną wiosna?
W artykule Danusi, a dokładnie w komentarzach znalazłam, że to, co nie jest wrzosem, a kwitnie teraz, nie jest też wrzoscem. Napisane też było, że nie zimuje, a Twoje chyba mają się dobrze? Nic już nie wiem...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
asiak 19:04, 24 wrz 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Ja się pytam, jak można mieć tak nieprzyzwoicie perfekcyjnie w ogrodzie? No jak?
Angeliko cudownie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
inka74 19:11, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makusia napisał(a)


Pytanie mam i niech mnie ktoś oswieci....
Wrzośce, to nie kwitną wiosna?
W artykule Danusi, a dokładnie w komentarzach znalazłam, że to, co nie jest wrzosem, a kwitnie teraz, nie jest też wrzoscem. Napisane też było, że nie zimuje, a Twoje chyba mają się dobrze? Nic już nie wiem...
Wpisz w wyszukiwarkę wrzosiec delikatny. Nie zimuje. To "marketowa" ozdoba jesienna tarasu. U mnie po 5,99 za doniczkę

Wiosną kwitną krwiste. Poprawcie mnie jak coś pokręciłam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Veega 19:31, 24 wrz 2019

Dołączył: 17 sty 2019
Posty: 85
Witaj Angeliko
Ale raj mają moje oczy dzięki takiej ilości pięknych fotek przecudnego ogrodu
Twój ogród jest nieziemskiej urody, stworzyłaś arcydzieło ! Wrzosowisko niesamowite, ta ilość hortensji, traw i kulek wszelakiej maści....ach....wzdycham i napatrzeć się nie mogę....boooosko po prostu

Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies