Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

AngelikaX 11:51, 14 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Cześć Beata U mnie już na końcówce emperiory... aż pobiegłam obfocic, bo za chwilę będzie za późno ale ząb dziś...






U mnie też wczoraj pokazało całe 15 minut... niestety nie umylo nawet zwirku na rabatach jak widać na zdjęciach jaki zakurzony... podjazdy z synem czyscilam karcherem w zeszłym tygodniu
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 11:53, 14 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Gochna napisał(a)
Witaj Angelika

Wiem, ze już to słyszałaś dużo razy, ale nie mogę się napatrzeć na Twój ogród. Wzór do naśladowania❤️

Pozdrawiam


Witaj niezmiennie sprawiają mi takie wpisy dużo radości dziękuję

Pozdrowienia również ślę
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:07, 14 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
AnnaCh napisał(a)
Angi, też myślę o szpalerze anabelle w jednym miejscu, bo mam jedną i tak ni przypiął, ni przyłatał, chcę zmienić w tym miejscu trochę linię kostki i tak myślę posadzić trzy, pięć sztuk, powiedz mi kochana, ile od pnia tui mimimum może być i ile od opaski z kostki? Bo nie mam tam za dużo miesca, a chciałabym jak najbliżej brzegu rabaty, podsadzę je w nogach bergenią, wiosną nie będzie łyso, a później anabelle skradną szoł Widziałabym je z jadalni przez okno, podoba mi się ta opcja


Jaką dużą masz tę rabatę? Anabelle pięknie wyglądają w masie u mnie jest 5 szt (odległości od skrajnych to 4m) Sadziłam co 60-80cm na mijankę i przez tak gęste sadzenie, po deszczach one ładnie się opierają jedna o drugą - nie ma przerw przez co nie trzeba robić podpór pod każdą, tylko jedna "zbiorcza" wystarczy
Co do odległości do tui to mam daleko, wiec to nie pomocne będzie... ale przy anabellach mam kulki cisowe i na chwilę obecną od krawędzi gałęzi do pnia kulki będzie 1m... myślę, że może spokojnie być ciut mniej... 80cm też będzie ok... przy podporze z gumy, można spokojnie operować odległością aby nie leżały na tujach... do brzegu kostki mam 1m, ale też mniej nie przeszkadza... gumą spokojnie skorygujesz jeśli będą kłaść się za bardzo...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 12:08, 14 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
wronada napisał(a)
Witam, przypadkiem trafiłam na Twój ogród i jestem zauroczona. Wszystko tak dopracowane-jest pięknie. Chętnie tu jeszcze wrócę. Pozdrawiam


Witam dziekuję i zapraszam i także pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Johanka77 12:28, 14 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Cześć! U mnie emperorki na carexowisku też już ku schyłkowi.
Ale pod tarasem sadziłam. dopiero w marcu i jeszcze w pąkach.


Ślicznie jak zawsze
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 15:41, 14 kwi 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Piękne masz te Twoje emperiory Ja mam tulipany pierwszy sezon w moim ogrodzie, ale nie wiem czy ich nie będę wysadzać jak przekwitną.. bo grasuje niedaleko tulipanków nornica, raz ją przyłapałam jak robiła zapasy i chowała do nory..
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
A_gawa 18:04, 14 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Angeliko, w jaki sposób zakładałaś rabatę żwirkową? Ciągle się głowię jak wykonać, żeby później nie płakać.


Cuda masz takie! Oj! Trzzymajcie mnie. U mnie piach i syzyfowa praca, ale dam radę.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
AnnaCh 18:08, 14 kwi 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
AngelikaX napisał(a)
Jaką dużą masz tę rabatę? Anabelle pięknie wyglądają w masie u mnie jest 5 szt (odległości od skrajnych to 4m) Sadziłam co 60-80cm na mijankę i przez tak gęste sadzenie, po deszczach one ładnie się opierają jedna o drugą - nie ma przerw przez co nie trzeba robić podpór pod każdą, tylko jedna "zbiorcza" wystarczy
Co do odległości do tui to mam daleko, wiec to nie pomocne będzie... ale przy anabellach mam kulki cisowe i na chwilę obecną od krawędzi gałęzi do pnia kulki będzie 1m... myślę, że może spokojnie być ciut mniej... 80cm też będzie ok... przy podporze z gumy, można spokojnie operować odległością aby nie leżały na tujach... do brzegu kostki mam 1m, ale też mniej nie przeszkadza... gumą spokojnie skorygujesz jeśli będą kłaść się za bardzo...
No właśnie nie mam tam za dużo miejsca na głębokość. Że Ty masz gęsto, to czytałam jak Johance odpisywałaś i stąd mnie naszło, zrobić taką gęstwinę u mnie Właśnie o takie super porady mi chodziło, posadzę blisko brzegu rabaty i gumkami je podwieszę Super pomysł, dzięki
____________________
Ania - Malutki pod lasem
BasiaLT 10:25, 15 kwi 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Cudny efekt.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
AngelikaX 10:27, 15 kwi 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Cześć Basiu dziękuje, pozdrawiam cieplutko
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies