Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na zielonej... trawce :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Na zielonej... trawce :)

krzysztofszy... 18:12, 09 cze 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
AngelikaX napisał(a)


Zdjęcia są różne w necie, bo one dość się zmieniają w przeciągu roku, od brzoskwini po pomarańcz z domieszką różu. Fotki są na pierwszej stronie. Raczej na słońce nie nadają się, u mnie te najbardziej wysunięte na prawo gdzie słońce południowe je łapie są przypalone. Ogólnie po 5 latach będę je wywalać, nie dzieliłam ich nigdy i akurat ta odmiana wypiętrza się co mi się średnio podoba i ogólnie ostatnie dwa lata długo się zbierają u mnie po zimie... dobiero teraz ostatnio zaczynają wyglądać


Dzięki za odpowiedź. To muszę wybrać inne, które przetrwają w pełnym słońcu.
KasiaBawaria 09:02, 10 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Marta1980 napisał(a)
A to drzewko też piękne??? Znasz??? [zmoderowane nie wklejamy zdjęć nie swojego autorstwa]


Moze parotia?
____________________
Zapraszam na kawe
Wiaan 21:05, 16 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Angelika dałaś mi nie tak dawno namiary na sklep gdzie kupiłaś hakone macrę. Znów jest dostępna i chciałam podpytac czy warto tam kupować
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:12, 17 cze 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Angelika czy mogłabyś doradzić mi co posadzić do donic na tarasie. Będą ocieplone o wym. 90x35x60h dwie sztuki obok siebie. Zawsze robisz ładne kompozycje Gdybyś chciała zajrzeć do mnie byłoby super. Może być zimozielono albo sezonowo, albo łączone Będę wdzięczna.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Zgr 02:37, 24 cze 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
AngelikaX napisał(a)
Asiu tutaj dokładniej widać co jest na końcu ścieżki z kulami



Piękny ogród- zarówno projekt jak i zadbanie o niego.
Mam pytanie: co to dokładnie za "trawka" na pierwszym planie, pomiędzy bukszpanami?
Wygląda na jakąś turzycę włosistą?
I miskanty za Annabell- czy to Gracillimus?
AngelikaX 15:15, 24 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Witaj To carex the Beatles, z boku Anabelle jest Gracillimus Pozdrawiam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:15, 24 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wiaan napisał(a)
Angelika czy mogłabyś doradzić mi co posadzić do donic na tarasie. Będą ocieplone o wym. 90x35x60h dwie sztuki obok siebie. Zawsze robisz ładne kompozycje Gdybyś chciała zajrzeć do mnie byłoby super. Może być zimozielono albo sezonowo, albo łączone Będę wdzięczna.


Hej pewnie już po zasie ale zaraz zerkam
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:16, 24 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
krzysztofszykowny napisał(a)


Dzięki za odpowiedź. To muszę wybrać inne, które przetrwają w pełnym słońcu.


U mnie zippery sprawdzają się na słońcu, dodatkowo nie wypiętrzają się, kolorystycznie też jak najbardziej ok
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:17, 24 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Wiaan napisał(a)


Witaj,
Ładny buczek czy sami formowaliście czy taki był kupiony? Pasował by mi, oj pasował


Sama formowałam, gotowce był zbyt drogie
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 15:22, 24 cze 2020


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Makusia napisał(a)


Angi mam takie pytanie- może jeszcze pamiętasz. Czy Twoje doorenboski na początku, jak były nieduże jeszcze- trzymały się prosto? Moje jakieś takie niestabilne- kręgosłupy jeszcze niewyrobione, czy już skolioza?


U mnie był dość sztywne, przez cięcie bocznych gałęzi (takie już kupiłam) za to teraz jak korony bujniejsze i gałązek więcej, to zdarza się że nie wszystkie trzymają się prosto, bardziej po wiatrach jedna się zwiesza... zauważyłam też że młode boczne u dołu też lubią się zwieszać póki nie zmężnieją (czyt. z oliwki nie przeobrażą się w biel)
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies