Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 00:14, 27 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
daszum napisał(a)
Elu, dziękuję za rady odnośnie grujecznika.
Nie wiem czy uda mi się teraz zastosować Topsin, bo dzisiaj śnieg zasypał mój ogród.

Śnieg jest mokry, pewnie połamie mi wielkie trawy



Edit:
Ela właśnie wyczytałam, że zarówno Topsin jak i maść ogrodnicza zostały w sierpniu 2021 r. wycofane ze sprzedaży ze względu na ochronę środowiska.




Dlatego trzeba wiązać trawy. Jak przyjdzie mróz to będzie masakra. U nas też śnieg padał na szczęście powiazalam prawie wszystkie. jeszcze chciałam powiązać rozpl hameln ale jeszcze będzie ciepło więc nie ma pośpiechu.

Ten śnieg nie ma znaczenia dla grujecznika. Zgarniesz założysz worek foliowy. Napisałam abyś zastąpiłam topsin. Pojadę jutro do obi jeszcze widać że sprzedają. Jeszcze mam maść ogrodnicza. Trzeba używać farby emulsyjnej nie ma wyjścia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 07:58, 27 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Wspaniałe wycieczki za wami, szkoda tylko że zimno i urok to odbiera.
To się do zimy przygotowałaś, u nas biało a ja mało co dokończyłam, a niech tam, będzie fruwać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 11:33, 27 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Milka napisał(a)
Wspaniałe wycieczki za wami, szkoda tylko że zimno i urok to odbiera.
To się do zimy przygotowałaś, u nas biało a ja mało co dokończyłam, a niech tam, będzie fruwać



Do Wrocławia nigdy nie zapomnę tak piękna pogoda to marzenie na wycieczkę.
Łódź trochę za późno, ale nastrój przed święta ml i malowanie bombek w Piotrkowie Tryb. Wilanów okazja darmowe bilety poniedziałek szkoły i emeryci
Dopiero wiosną będą następne jak nas Covid nie zamknie przez antyszczep.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:37, 28 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Elu u nas zima, śnieg pada trzeci dzień
Jaka sytuacja u Ciebie?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:05, 28 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
daszum napisał(a)
Elu u nas zima, śnieg pada trzeci dzień
Jaka sytuacja u Ciebie?



U nas mrzawka pada jest +3,5 ale to w mieście na wsi pewnie około zera.
Dzisiaj dzwonili że Śląska i mówili że tam pada snieg w pogotowiu pługi i piaskarki
Jak będzie w Barbary śniegu dużo to będzie woda w Boże Narodzenie.
Pamiętam kiedyś na Barbary były urządzane Bale młodego górnika też na takich bywałam. Której Barbórki było śniegu po kolana a za 3 dni wody od groma.
Tak to jest ziemia nie zmarznięta i śnieg się szybko topi.
Woda potrzebna.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Agania 12:02, 29 lis 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Co tam,że zimno każda wycieczka dobra dla zdrowia
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
ElzbietaFranka 20:38, 30 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Agania napisał(a)
Co tam,że zimno każda wycieczka dobra dla zdrowia



Agata tak to prawda byle z domu.

Dzisiaj przypatkiem poszłam do ogrodnika sąsiada po doniczki osłonki. Z osłonkami kupiłam ciemierniki. Teraz wydaje mi się wszystkie takie same ładne sadzonki po 30 zł. Może posadzę na balkonie wiosnę przesadze do ogrodu.
Nie było tych ciemnych. Ktoś mi mówił, że nie sądzi bordowych bo są mdłe. Jaśniejsze na rabatce wyglądają lepiej.

Tak się zastanawiam dlaczego te ciemierniki takie drogie. Rozmnażają się z nasion których mają od groma i same się rozsiewają.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 15:26, 01 gru 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4390
Elu, śliczne te ciemierniki.
Ja dostałam kilka od Grażyny-Gogo, ładnie rosną, ale pąków nie widzę.

Dzisiaj jest cieplej, śnieg się stopił.
Moje wielkie trawy mnie nie zawiodły i w większości się podniosły, gdy znikła śniegowa pokrywa

Wczoraj przyszły do mnie 3 róże, które zamówiłam kilka dni temu w szkółce Rozaria. Zamawiałam tam po raz pierwszy i przyszły ogromne sadzonki. Jestem bardzo zadowolona
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 16:25, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Danusiu te są bardzo ładne. Poczekaj nie wszystkie o tej porze mają już paczki kwiatiwe. Wczoraj czytalammo tym. Niektóre wychodzą w lutym marcu.
Ja mam część które kupowałam w internecie przyszły korzonki z świat kwiatów i są to maleństwa więc tez nie wiem czy zakwitną. Kilka sadzonek dostałam od Anabell ale z tych ciemnych więc czekam na kwitnięcie.
Wiosna kupiłam białe z przeceny bardzo ładnie się rozrosły i widać że wypuszczają kwiaty.

Dzisiaj byłam znowu u ogrodnika i kupiłam jeszcze białego piękny jest i posadzę na balkonie a co tam niech zima też będzie kwieciście. Przywiozę dla kontrastu żurawki które nie tracą liści na zimę mam takie bordowe dobrze będzie wyglądać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 16:34, 01 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8696
Elu, ciemierniki bardzo ładne, dorodne sadzonki, ale też mi się wydaje, że drogie. Ale co teraz tanie???
Jasne kwiaty na wiosnę są bardziej widoczne, ciemne ładne, ale trochę giną na ciemnym tle.
Wycieczka do Wilanowa bardzo fajna.
Pozdrawiam.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies