Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

daszum 20:32, 16 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Nie wiedziałam, że lilie wodne jesienią wycinasz i wyciągasz.
Oczko masz duże, czy da się to zrobić z brzegu?

Ja mam nieduży kompostownik i daję tam tylko chwasty.
Od kiedy mam inwazję szczawika to boję się tam wrzucać chwasty, żeby się bardziej nie rozsiał.

Na rabatach jesienią liści nie grabię. Wiosną zgrabię to co zostanie, ale u mnie liści nie jest dużo.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 22:56, 16 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Danusiu ja chwastów na kompost nie daje. Składam i duszę później w jesieninpale. Szczawik to też moje przekleństwo. Nie miałam i od dwóch lat się u mnie panoszy. Traktuję go środkiem już w tym roku było mniej ale jednak jest.a nie można dopuścić aby przekwitłe. Przez rozłogi się rozrasta.

Ja też zostawiam liscie na rabatach tylko trawniki i żwiru sprzątam.

Mam wodery to wchodzę do wody na brzeg i kosze. Zrobiłam sobie narzędzie z sierpu. Przywiązałam do niego długi styl i kosze ucięte liście wypływają na wierzch potem grabiami wyciągam. Miałam kosę, ale styl mi się połamał. Kosa między kamienie nie wszędzie wchodzi. Sierp jest lepszy..
Wszystko wywożę na kompost.

U mnie 0 stopni i mgła prawie mleczna.

Wczoraj byłam na wycieczce z Mają w Łodzi i Piotrkowie Tryb. Ta zwiedz manufakturę bombek choinkowych były warsztaty malowania bombek.
Łódź piękna, ale bardzo dużo do zrobienia aby była piękniejsza. Stare zakłady niektóre w ruinie szkoda, że to wszystko tak niszczeje.
Dawne stare domy dla włókniarzy przebudowują na lofty. Pałace niektóre przepiękne. Byłam pierwszy raz w Łodzi.
To największy mural











____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 12:33, 19 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu jesteś w dobrej sytuacji, że palenie chwastów nikomu nie przeszkadza.

Ja co roku z duszą na ramieniu na wiosnę palę po trochu ścięte trawy. Kilka lat temu sąsiadka mnie opierniczyła i chciała wzywać policję.
Wczoraj jej mąż palił suche liście zaraz za płotem. Cały dym szedł do mojego domu i na moje podwórko.

Maja na każdym zdjęciu ładnie wygląda

Piękne są te bombki ręcznie zdobione
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
daszum 12:39, 19 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu, ja też mam wodery, ale do takiej lodowatej wody bym nie weszła.

Nie piszę głupot.
Na trawy znajdują się chętni, ale mam iglaki do oddania i nikt ich nie chce.
Chyba je wywiozę samochodem i wsadzę na nieużytkach.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
hankaandrus_44 14:55, 19 lis 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7187
ElzbietaFranka napisał(a)


Wczoraj byłam na wycieczce z Mają w Łodzi i Piotrkowie Tryb.






Te smoki na tym budynku w Łodzi wykuwał mój zięć. Dziękuję za zdjęcie.

Maja w jakim doborowym towarzystwie przy klawiszach. Zazdroszczę wycieczki.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
ElzbietaFranka 15:03, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
daszum napisał(a)
Elu, ja też mam wodery, ale do takiej lodowatej wody bym nie weszła.

Nie piszę głupot.
Na trawy znajdują się chętni, ale mam iglaki do oddania i nikt ich nie chce.
Chyba je wywiozę samochodem i wsadzę na nieużytkach.



Ja też mam tyle samosiejek sosnowych co roku wysadzamy na sąsiednie pola przy drodze, ale wiosna. Jesienią nie wysadzamy boje się, że zwierzęta mogą takie młode obgryzać.

Jak chcesz wysadzać to tak aby ktoś nie wyciął.

U nas 14,30 i prawie ciemno.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:06, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
hankaandrus_44 napisał(a)


Te smoki na tym budynku w Łodzi wykuwał mój zięć. Dziękuję za zdjęcie.

Maja w jakim doborowym towarzystwie przy klawiszach. Zazdroszczę wycieczki.




Haniu przewodniczka nam mówiła,że nie dawno chyba w tym roku zostały zawieszone.
Masz zdolnego zięcia.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 15:20, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
daszum napisał(a)
Elu jesteś w dobrej sytuacji, że palenie chwastów nikomu nie przeszkadza.

Ja co roku z duszą na ramieniu na wiosnę palę po trochu ścięte trawy. Kilka lat temu sąsiadka mnie opierniczyła i chciała wzywać policję.
Wczoraj jej mąż palił suche liście zaraz za płotem. Cały dym szedł do mojego domu i na moje podwórko.

Maja na każdym zdjęciu ładnie wygląda

Piękne są te bombki ręcznie zdobione



Ja tylko pale suche. Mam składzik przykryty i tam zbieram wszystko do spalenia więc szybko się pali bez specjalnego dymu.
Najpierw rozpalamy ognisko z drewna musi być duża temperatura aby się nie tliło. Biały dym jest wtedy jak mokre palisz. Liści nie pale.

Palę wtedy jak wiatr wieje w stronę pola a nie domów.

Mam taki składzik

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
AniazUroczyska 15:47, 19 lis 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
ELU- no popatrz, Ty w moim mieście, a ja jeszcze w lesie Szkoda, bo może mogłybyśmy się spotkać...
HANIU- teraz jak będę przechodzić obok Gutenberga, to chyba siłą rzeczy pomyślę o Tobie i Twoim zięciu.
Kiedy pojawiły się smoki na kamienicy? Może w 2019?
ElzbietaFranka 16:48, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
AniazUroczyska napisał(a)
ELU- no popatrz, Ty w moim mieście, a ja jeszcze w lesie Szkoda, bo może mogłybyśmy się spotkać...
HANIU- teraz jak będę przechodzić obok Gutenberga, to chyba siłą rzeczy pomyślę o Tobie i Twoim zięciu.
Kiedy pojawiły się smoki na kamienicy? Może w 2019?



Aniu to wycieczka z dziećmi dużymi niepełnosprawnymi. W Łodzi byliśmy zaledwie 2,5 godziny później do Piotrkowa Tr. tam na godz 14,30 mieliśmy zajęcia w manufakturze bombek choinkowych.
Ten poniedziałek był bardzo chłodny zmarzłam. Na Piotrkowskiej wiało z bocznych uliczek. Łódź piękna, ale trzeba bardzo bardzo dużo inwertorowe aby te piękne domy, zakladziki ceglane nie popadły w ruinę całkowita. Byłam pierwszy raz w życiu w Łodzi. Już podobno dużo zrobiono "Manufaktura" przepięknie odnowiona, ale to kropla.....

takie bombki pomalowałam potem musiałam pomagać innym

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies