Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

sylwia_slomc... 18:39, 19 lis 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81251
Zaglądam, mało piszę bo czasu brak Bardzo mi się spodobało to zestawienie derenia z berberysem Ja liliom wodnym tylko wyrywam liście z łodygami bo do dna nie sięgnę, resztę poobcinałam kilka tygodni temu już jak woda była cieplejsza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 20:04, 19 lis 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Masz rację Elu, Łódź przez wiele lat była zaniedbywana, teraz dużo się zmieniło, ale jeszcze bardzo dużo do zrobienia. 2,5 godziny w Łodzi czyli spacer po Piotrkowskiej, Manufaktura... Coś jeszcze udało się zobaczyć?
Martka 21:38, 19 lis 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, piękna wycieczka i efekty prac ręcznych również Super pomysł na połączenie zwiedzania miasta z manufakturą bombek. Wiele budynków i kamienic w Łodzi zyskuje drugą młodość, Łódź ma ogromny potencjał, na szczęście coraz bardziej wykorzystywany. Piękne miasto z historią. Piotrkowska krótko po otwarciu Manufaktury tragicznie opustoszała, teraz mam wrażenie, że na nowo odżyła.

ElzbietaFranka 22:09, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zaglądam, mało piszę bo czasu brak Bardzo mi się spodobało to zestawienie derenia z berberysem Ja liliom wodnym tylko wyrywam liście z łodygami bo do dna nie sięgnę, resztę poobcinałam kilka tygodni temu już jak woda była cieplejsza



Sylwia też tak robię liście z ogonami. Wcześniejsze wycięcie lilii to problem bo siatka oczko nakryte i jeszcze do niedawna kwitły. Teraz zimno.
Może jutro przytne to zależy wszystko od pogody czy będzie padać.

Podobno 2-3 dni ma być chłodniej i później znowu cieplej. Na śnieg i wielki mróz się nie zanosi.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:31, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Martka napisał(a)
Elu, piękna wycieczka i efekty prac ręcznych również Super pomysł na połączenie zwiedzania miasta z manufakturą bombek. Wiele budynków i kamienic w Łodzi zyskuje drugą młodość, Łódź ma ogromny potencjał, na szczęście coraz bardziej wykorzystywany. Piękne miasto z historią. Piotrkowska krótko po otwarciu Manufaktury tragicznie opustoszała, teraz mam wrażenie, że na nowo odżyła.





Mam porównanie Wrocławia i Łodzi są to zupełnie inne miasta. Jedno i drugie piękne. Wrocław odnowiony przepiękne nowoczesne miasto widać to bogactwo. Właściwie pojedyncze budynki do odrestaurowania.
W Łodzi dużo odnowionych ale nadal na odnowę czeka tych budynków dużo i to niszczeje.
Manufakturę oglądaliśmy z autokaru więc nie wiem. Obecnie to nigdzie ludzi nie ma widzę to po sklepach i restauracjach na Ursynowie pustawo.

Wiosna jak nie będzie Covida i Łukaszenka przestanie rozrabiać pojedziemy do Białegostoku i Białowieży.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:33, 19 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
AniazUroczyska napisał(a)
Masz rację Elu, Łódź przez wiele lat była zaniedbywana, teraz dużo się zmieniło, ale jeszcze bardzo dużo do zrobienia. 2,5 godziny w Łodzi czyli spacer po Piotrkowskiej, Manufaktura... Coś jeszcze udało się zobaczyć?



Aniu z braku czasu trzeba było się zadowolić widokiem z autokaru.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzata_s... 10:19, 20 lis 2021


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33737
Łódź pięknieje to fakt a szczególnie jak pokazuje ją Gosia z Nikitą. Gosia cudownie opowiada i wie gdzie warto pójść.
Ja oczka nie ruszyłam jeszcze, mąż musi jakoś w tej zimnej wodzie sytuację opanować. Pozdrawiam Elu.
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
ElzbietaFranka 19:19, 20 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Łódź pięknieje to fakt a szczególnie jak pokazuje ją Gosia z Nikitą. Gosia cudownie opowiada i wie gdzie warto pójść.
Ja oczka nie ruszyłam jeszcze, mąż musi jakoś w tej zimnej wodzie sytuację opanować. Pozdrawiam Elu.



Małgosiu nie mam tak zadbanego ogrodu jak ty, ale staram sie.
Dzisiaj ładna pogoda słoneczko świeciło, wiatr wiał. Otoczona tujami nie sprawiał trudności w grabieniu.
Oczko jutro będę czyścić z lilii wodnych jak pogoda pozwoli na to. Może dam rady





Kalina kwitnie non stop



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:29, 20 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD



Cheju do



Gracilimusy teraz się pięknie przebarwiają





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 23:40, 20 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu, widzę, że trawy masz powiązane.

Ja traw nie wiążę, natomiast już obcięłam hortensje, które rosły w szpalerze - 10 szt. Zrobiło się pusto i łyso, ale blisko nich rosną tuje Szmaragd, które łysieją gdy hortensje je dotykają.
Na innych rabatach zostawię je do wiosny.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies