Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

AniazUroczyska 22:11, 11 lis 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Te dęby na tle brzóz- super widok! Mam też kilka błotnych , ale nie kolumnowych, jak patrzę na Twoje , to myślę że trzeba dokupić. Szkoda, że nie trzymają takiego koloru przez cały sezon
ElzbietaFranka 22:22, 11 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Rumianka napisał(a)

Elu, tyle razy tu zaglądałam, ale ciągle brakowało mi czasu na wpis...dziś poprawiam się... masz tak ładnie rozplanowane rabaty...wszędzie coś się dzieje ciekawego, a te czerwoności najbardziej chwytają mnie za serce...Duży ogród to i dużo pracy, ale efekt powalający...BRAWO TY!!!




Dziękuję Rumianka

Też tak mam zaglądam podziwiam i się nie wpisuje. U mnie to wynika z tego, że oglądam wątki od tyłu wracam do początków później znowu do tyłu i czesto czasu brakuje na wpis. Ja piszę dużo i boje się, że to moje bajdurzenie nikogo nie interesuje więc często się nie wpisuje.

Nie potrafię pisać jednym zdaniem.

To miejsce zdebami błotnymi też bardzo mi się podoba. Jesienią przebarwiające się dęby robią klimat. Teraz już liście brązowe jak czekolada. Mają jeszcze po wierzchu ci niektóre liście nalot ciemno bordowy-metalik.

Oj tak pracy dużo. Dzisiaj z eM już liście mam nadzieję ostatnie sprzatnelismy. On traktorem zbierał ja podgrabialam i szybko raz dwa zrobione. Do kompostu złożone.
Róże co niektore okopczykowałam kompostem.
Mam jeszcze miejsce suche oczko uprzątnąć pełno liści z klona jawora i krzewuszek tąm żwir ato trzebą uprzątnąć. Na innych rabatach liści nie sprzątam.
Czekam jeszcze. Że sprzątaniem pod sekwojami igły nie obleciały. Przyciąć Gaury, naszykować suche liście do przykrycia.
Oczko jeszcze siatka nakryte moze za tydzień zdejmę siatkę. Lilie trzeba będzie skosić i wybrać. Jest jeszcze co robić, ale bez pośpiechu. Mrozów nie widać śniegu też.
W tym roku bardzo sosny igły tracą nie wiem jaka to przyczyna nigdy tak nie było. Może szybki wzrost i igły oblatują.

To tyle relacji nie zrobiłam ani jednej fotki. Piękna pogoda dzisiaj była. Zgrzalam się przy tym grabieniu. 10 stopni ale słoneczko po plecach grzało.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:40, 11 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
AniazUroczyska napisał(a)
Te dęby na tle brzóz- super widok! Mam też kilka błotnych , ale nie kolumnowych, jak patrzę na Twoje , to myślę że trzeba dokupić. Szkoda, że nie trzymają takiego koloru przez cały sezon




Aniu szkoda, że jesień taka krótka.
Wąskie nie zajmują dużo miejsca. Też dokupie że 3 sztuki posadzę na drugiej części ogrodu między sosnami.

One zielone też piękne Aniu



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:43, 11 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Milka napisał(a)
Elisa, ja też wielbię to miejsce u Eli i o tej porze, bajeczne



Irus ty masz cały ogród do wielbienia a u mnie tylko małe punkciki
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Ania111 22:43, 11 lis 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
ElzbietaFranka napisał(a)




Aniu szkoda, że jesień taka krótka.
Wąskie nie zajmują dużo miejsca. Też dokupie że 3 sztuki posadzę na drugiej części ogrodu między sosnami.

One zielone też piękne Aniu





Elu ,

Mam 4 dęby pillar ,
Ale moje nie są takie piękne i okazałe ,
Twoje wyglądają bajecznie ,
idealne miejsce dla nich wybrałaś
____________________
Ania Spelnione marzenie
ElzbietaFranka 22:32, 12 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Ania111 napisał(a)


Elu ,

Mam 4 dęby pillar ,
Ale moje nie są takie piękne i okazałe ,
Twoje wyglądają bajecznie ,
idealne miejsce dla nich wybrałaś



Są ładne sama przyznaje. Mam 3 które mają dosyć duży pieniek. 2 średni i 4 najmniejszy, ale te maluchy mają bardzo ładne przyrosty w tym roku. Myślę, że będą gonić te największe.
U mnie rosna w słońcu od świtu do godz 17 w lecie. Są podlewane zraszaczami jak eM trawnik podlewa więc mają mokro.

W tym roku słabo podlewane bo z nieba lało kilka razy w tygodniu obficie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 08:15, 13 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
W tym roku bardzo sosny igły tracą nie wiem jaka to przyczyna nigdy tak nie było. Może szybki wzrost i igły oblatują.

********
Elu, to dopiero początek, jak jeszcze urosną, to będziesz mieć to samo, co u mnie, mimo iż moje tak wysoko podgolone. Sajgon z tymi igłami.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:16, 13 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)



Irus ty masz cały ogród do wielbienia a u mnie tylko małe punkciki

Bez przesady Elu Te dęby boskie, gdybym dopiero zaczynała, sadziłabym inne drzewa, żadnych sosen, ale cóż, trzeba się cieszyć tym, co jest
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
daszum 19:40, 16 lis 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Elu, czy suche liście i skoszoną trawę dajesz na kompost?
Bardzo dużo tego masz, wszystko mieści się w kompostowniku?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 20:10, 16 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
daszum napisał(a)
Elu, czy suche liście i skoszoną trawę dajesz na kompost?
Bardzo dużo tego masz, wszystko mieści się w kompostowniku?



Tak Danusiu. EM zbiera liście traktorkiem spod brzóz i w innych miejscach. Zabroniłam mu zbierać spod dębów, ale na beszczela zebrał i wrzucił do kompostu i zmieszał.
Zdenerwowałam się wymieszał dębowe igły sosny, brzozowe liście.

Mam pełny kompostownik jeszcze mam w workach.

Podejrzełam u Pszczelarni ma takie boksy. Jeden na liście w przyszłym roku też taki zrobię. 4 lub 6 kantówek, siatka druciana lub plastikowa i tam wrzucać tylko liście. Niech tam leżą ile chcą i się kompostu ja.
Ona tymi liśćmi przekompostowanymi wyściela rabaty. Po co kupować korę jak można liśćmi.

Jeszcze ten tydzień na plusie po niedzieli.ma być na minusie. Trzeba jeszcze róże okryć bo nie wszystkiego okryłam. Siatkę z oczka zdjąć, lilie wodne wyciąć i wyciągnąć z wody.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies