Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Wiolka5_7 16:35, 01 gru 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Bardzo ładne ciemierniki ja mam kilka posadzonych w zeszłym roku i bardzo ładnie urosły,bardzo je lubię...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Monika83 18:32, 01 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2963
ElzbietaFranka napisał(a)







. Piękne te ciemierniki i w dobrej cenie kupiłas bo z tej serii HGC są o wiele droższe i jest jeszcze dużo więcej odmian z tej serii, Alina ma czerwonego tej serii HGC Roses Red i Roses White. Też mam na liście chciejstw kilka z odmian z tej serii a najlepiej to wysztkie odrazu odmiany bym chciała mieć bo uwielbiam te roślinki. I bardzo dobry sklep ogrodniczy masz w pobliżu z takim wyborem ciemierników bo umnie w Radzku w tym wygwizdowie to nie ma wogule ciemiernikówpozostaje tylko przez net.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 19:34, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Monika83 napisał(a)
. Piękne te ciemierniki i w dobrej cenie kupiłas bo z tej serii HGC są o wiele droższe i jest jeszcze dużo więcej odmian z tej serii, Alina ma czerwonego tej serii HGC Roses Red i Roses White. Też mam na liście chciejstw kilka z odmian z tej serii a najlepiej to wysztkie odrazu odmiany bym chciała mieć bo uwielbiam te roślinki. I bardzo dobry sklep ogrodniczy masz w pobliżu z takim wyborem ciemierników bo umnie w Radzku w tym wygwizdowie to nie ma wogule ciemiernikówpozostaje tylko przez net.




Tak mam dobro szkółkę, aż za dobrą moja karta za często tam używana Trudno nie mogę się oprzeć. Często im odpowiadam co mają sprowadzić.
Był duży wybór i tak nie kupiłam wszystkich nazw.

Monika musisz polować. Radzymin piękne miasto. Tak jak pisałam przypadkiem kupiłam kilka szt białych po 10 zł były przecenione liście przeschniete albo w ogóle. Posadziłam w dobrej ziemi podsypalam skorupkami z jajek. W ciągu miesiąca wypuściły liście i kwiaty i kwitły do lipca teraz znowu mają pełno pąków.
Pierwszy rok mam do czynienia z ciemierniki więc 3 szt posadzę na balkonie resztę wywiozę na działkę.


To dzisiejszy nabytek



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:45, 01 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Alija napisał(a)
Elu, ciemierniki bardzo ładne, dorodne sadzonki, ale też mi się wydaje, że drogie. Ale co teraz tanie???
Jasne kwiaty na wiosnę są bardziej widoczne, ciemne ładne, ale trochę giną na ciemnym tle.
Wycieczka do Wilanowa bardzo fajna.
Pozdrawiam.





Alicja kupuje bo wiosna się nie pozbieramy takie będą ceny.
Już pisałam dziwię się dlaczego te ciemierniki takie drogie same się rozsiewają. Kwestia 2 lat i ładny krzaczek wyrasta i minimum 35 zł.
Wydaje mi się, że sprowadzane z Holandii i przeliczane z euro na złote.

Tam gdzie kupuje w sąsiedniej szkółce oni mają ładne wypasione rośliny, ale droższe. Tak prawdę mówiąc jak kupiłam korzonki po 8-12 zł w świat kwiatów i ledwo zipia a do tego jeszcze koszty przesyłki to wolę więcej inmam 100% pewność wybieram między kilkoma a nie co mi dostarcza.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 10:53, 02 gru 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2963
Ja jak bym miała w pobliżu taki ogrodniczy z dorodnymi ciemiernikami i sporym wyborem odm to mój portfel pewnie uszczuplił by sięJa też mam ciężko żeby się powstrzymać jeżeli mam to na liście chciejstwCiekawy sposób z tymi skorupkami z jajek muszę i ja wypróbować. Ja pod ciemierniki dodaje ziemi kompostowej w sumie to pod wszystkie rośliny i krzewy.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 21:57, 02 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Monika83 napisał(a)
Ja jak bym miała w pobliżu taki ogrodniczy z dorodnymi ciemiernikami i sporym wyborem odm to mój portfel pewnie uszczuplił by sięJa też mam ciężko żeby się powstrzymać jeżeli mam to na liście chciejstwCiekawy sposób z tymi skorupkami z jajek muszę i ja wypróbować. Ja pod ciemierniki dodaje ziemi kompostowej w sumie to pod wszystkie rośliny i krzewy.



Ja też daje kompost. W tym roku dobrze wszystko podkarmilam. Musialam oproznic kompostownik, aby zrobić miejsce na nowe odpady.

W tym roku na rabaty dużo liści nasypało do wiosny się przerobia przekopie motyka i będzie dobrze.
Ciemierniki lubią ziemię wapienna z skorupy z jaj to wapienko.

Pobliska szkolka to ma plusy i minusy. Tak jak piszesz to wyciągarka pieniędzy. Z drugiej strony idę zawsze pocieszyć oczy. Lubię chodzić między roślinami pstrykać je później wieczorem sprawdzam w necie czy warto kupić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 22:53, 02 gru 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9413
Elu, zakupy ciemiernikowe super. Ale faktycznie drogo. Też się dziwię czemu tak jest. Ciemierniki same się rozsiewają więc powinny być tańsze.
Ale wiesz Elu, te Twoje to jakieś szlachetne odmiany, chyba teraz zakwitną. Ciemierniki nazywane są różami Bożego Narodzenia więc w grudniu jak najbardziej powinny kwitnąć.
Ja mam takie odmiany, które wiosną kwitną. Takie zwykłe różowe i bordowe, czasem białe. One jakoś się krzyżują i wychodzi coś innego niż było.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
MiluniaB 23:30, 03 gru 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Elu zwracam się do Ciebie z pytaniem czy zbierać liście spod hortensji i róż? Co Ty o tym sądzisz? Zawsze zbierałam w obawie przed chorobami grzybowymi i nieporządkiem. W związku z brakiem czasu zaczynam się zastanawiać czy ich nie zostawić?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
ElzbietaFranka 23:57, 03 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
MiluniaB napisał(a)
Elu zwracam się do Ciebie z pytaniem czy zbierać liście spod hortensji i róż? Co Ty o tym sądzisz? Zawsze zbierałam w obawie przed chorobami grzybowymi i nieporządkiem. W związku z brakiem czasu zaczynam się zastanawiać czy ich nie zostawić?



Witam Milusia a ty znowu awatara zmieniłaś na zimowy.

Ja pod rododendronami lisci nigdy nie zbieram one się po jakimś czasie rozłożą same.
Pod różami zbieram bo liście róży nie raz porażone grzybami to zbieram odkurzaczem ssawka. Robię to jesienią aby patogeny nie zimowały i później z worka wyrzucam i palę.

Też bym chętnie nie zbierała jakby grzybów nie było.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:47, 04 gru 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
Rozkwitł amarylis biały jest przepiękny pełny kwiat. Z jednej cebuli 3 łodygi kwiatowe. Jeszcze takiego nie miałam. Posadziłam jeszcze kilka, ale trudno powiedzieć czy i kiedy zakwitną.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies