Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Martka 20:21, 14 sty 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, nasz kraj ma wiele pięknych zakątków do zaoferowania. Jest co robić i na czym oko zawieszać. Na szczęście zaczynamy ruszać głową w kwestii ochrony środowiska, choć do świadomych postaw i zachowań tu droga jeszcze długa. My naszymi ogrodami to w ogóle bardzo upiększamy ten kraj Danusia tu ma ogromne zasługi w promowaniu ogrodów, otaczaniu się roślinami i warzywami, a my na swoich poletkach kontynuujemy, na ile możemy. Uważam, że to ogromny zaszczyt znaleźć się w tym gronie Z podróżami czy bez, mamy swoje azyle. Z tego cieszę się bardzo.
Szaruga nie daje za wygraną, więc co, czytamy, oglądamy i marzymy Ciepło Cię Elu pozdrawiam i życzę słońca

Dorota321 16:31, 15 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Śliczne iluminacje świetlne pokazałaś, bardzo lubię takie klimaty. Oj żeby mój synek mieszkał gdzieś w tej Warszawie na parterze pewnie bym kiedyś pojechała. Niestety mieszka na 4 piętrze, a to przeszkoda nie do przeskoczenia.
Kiedyś wkładałam rozgnieciony czosnek do nor krecich, żebyś Ty widziała jak się wtedy ziemia pod świerkami ruszała. Krety stały się bardziej aktywne, ryły okropnie.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 20:27, 15 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dorota321 napisał(a)
Śliczne iluminacje świetlne pokazałaś, bardzo lubię takie klimaty. Oj żeby mój synek mieszkał gdzieś w tej Warszawie na parterze pewnie bym kiedyś pojechała. Niestety mieszka na 4 piętrze, a to przeszkoda nie do przeskoczenia.
Kiedyś wkładałam rozgnieciony czosnek do nor krecich, żebyś Ty widziała jak się wtedy ziemia pod świerkami ruszała. Krety stały się bardziej aktywne, ryły okropnie.



Dorotka ściągnęłam ciebie myślami. Tydzień temu rozmiescilam słoiki z trutka na myszy/nornice na wszelki wypadek. Bardziej się skłaniałem ku temu,że bażanty mi wygryzają cebulę.
Jednak dzisiaj sprawdzając słoiczki w ani jednym nie bylo ziarenek trutki.
Znowu dzisiaj uzupełniłam może znowu opustoszeja.
Kretami zajmuje się eM ma jakieś ustrojstwo i kupuje do tego petardy. Bardzo dobrze się sprawdza. Zima raczej dajemy kretom ryć a niech sobie ucztują.
Czosnek u mnie nic nie dał krety szalały.

Ja na szczęście mieszkam na pierwszym piętrze i klatki szerokie trepy schodowe nie wysokie.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monia81 20:33, 16 sty 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
U mnie bażantów ostatnio dużo po działce hasa, pod karmikami to co ptasiorki wyrzucą to szukają, ale cebul mi nie wydziobują...
Elu pozdrawiam i spokojnego, zdrowego roku życzę
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 23:53, 16 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Monia81 napisał(a)
U mnie bażantów ostatnio dużo po działce hasa, pod karmikami to co ptasiorki wyrzucą to szukają, ale cebul mi nie wydziobują...
Elu pozdrawiam i spokojnego, zdrowego roku życzę



Dzięki Moniu

To jednak nie bażanty, ale też balaganią bo grzebią wszędzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 15:22, 22 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Elu, o szpadlu nie ma mowy, u mnie zima pełną gębą.
Wczoraj napadało dużo śniegu, najgorsze że nikt nie odśnieża i trudno z domu wyjechać.

U mnie na działce ROD duże czarne ptaki wygrzebywały tulipany.
Raz złapałam je na gorącym uczynku.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:33, 22 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Danusiu u nas też trochę śniegu ale szału nie ma. Najważniejsze, że przestało wiać bo głowę urywało. Ziemia trochę zmarznięta więc nie ma błota

Byłam dzisiaj na wsi nakarmilam ptaki. Po śniegu widać ślady chodzącego ptactwa. Ślady bazantiw górują nad innym ptactwem i kotami.
Zaglądałam do słoiczków z trutka na nornice. Część opróżniona część nie ruszona więc dosypałam.

Nie widać nowych dziur może dlatego, że ziemia przymarznięte albo buszują pod ziemią.

Wichura widać szalała mam mnóstwo opadłych gałązek brzozowych. Jak nie liście to chrust z brzozy. Dobra podpałka do kominka.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:05, 23 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
W mijającym tygodniu byłam z Mają (organ. Przez Ośrodek do którego chodzi córka) w Zamku na wystawie malarstwa Garavaccio (nie odmienia się podobno).





Przy okazji zrobiona fotka sali z obrazem króla Augusta Poniatowskiego i plafonu w tej sali





I choinka na dziedzińcu zamku

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:53, 23 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dzisiaj u nas piękna pogoda była jutro taka sama.wiec spacerek trzeba zrobić.

Na balkonie mam takie ciemierniki



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia2 09:19, 24 sty 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Elu witam się u Ciebie w nowym wątku. W sierpniu jak coś padło to nie mogłam odzyskać hasła.
Ciekawy wypad do zamku. Wreszcie jakaś normalność. U nas w OREW trzy razy sytuacja z koroną podbramkowa miała miejsca. Udał się uniknąć kwarantanny na szczęście.
W ogrodzie spokój, pomimo temperatury na zewnątrz na plusie to szpadla nie wbijesz.
Wszystkiego najlepszego w 2022 roku dla Was.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies