Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Monika83 10:03, 24 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2988
Jesienny zakup ależ pięknie tobie rozkwitły ciemierniki
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 12:47, 24 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Anusia2 napisał(a)
Elu witam się u Ciebie w nowym wątku. W sierpniu jak coś padło to nie mogłam odzyskać hasła.
Ciekawy wypad do zamku. Wreszcie jakaś normalność. U nas w OREW trzy razy sytuacja z koroną podbramkowa miała miejsca. Udał się uniknąć kwarantanny na szczęście.
W ogrodzie spokój, pomimo temperatury na zewnątrz na plusie to szpadla nie wbijesz.
Wszystkiego najlepszego w 2022 roku dla Was.


Aniu witam

Już nie wiem czy Tobie życzenia składałam noworoczne zaraz zajrzę.

Nieraz tak się zdarza ja to znowu często pisze i nie przycisne entera i moje pisanie idzie nie wiadomo gdzie.

Byliśmy na zamku (środa), ale w drodze powrotnej przyszedł esms, aby wracać bezpośrednio do domu bo ktoś z podopiecznych ma Covida. Na szczęście Mają we wtorek i środę (jechałam bezposrednio z domu) nie była na zajeciach.
Zrobilam test w czwartek i jest z (-).
Jesteśmy w domu wszyscy po 3 szczepieniach, ale ta kwarantanna by mnie dobiła jakbym miała siedzieć w domu.
Trzeba uważać bo kolejki do testowania są ogromne.
Chyba nigdy z tego nie wyjdziemy jak będzie takie olewanie szczepień.

Pozdrawiam wszystkich i zdrowia życzę.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia2 13:15, 24 sty 2022


Dołączył: 23 sty 2022
Posty: 239
Elu my też zaszczepione jesteśmy. Moja dawka przypominająca w lutym. Na razie tak jak pisałam udało nam się uniknąć kwarantanny, bo tez bym chyba w domu wszystko pogryzła. Mam jednak nadzieję, że kolejne mutacje będą słabsze aż zejdzie do poziomu zwykłej grypy. Wtedy odetchniemy.
____________________
Skandynawia po krzyżacku 2 ;Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku
Dorota321 17:54, 24 sty 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Balkonowe ciemierniki bardzo ładne, mam kilka w gruncie. Gdyby trafiły mi się w Biedronce chętnie bym dokupiła.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
ElzbietaFranka 19:26, 24 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Dorota321 napisał(a)
Balkonowe ciemierniki bardzo ładne, mam kilka w gruncie. Gdyby trafiły mi się w Biedronce chętnie bym dokupiła.



Piszesz, że w Biedronce mogą się trafić to będę polowała.
Już pisałem kupiłam kilka szt takich zdechlakow wiosna po 10 zł. Posadziłam z donic na dzialce oddech złapały i pięknie kwitły do lata.
Trzeba pilnować gdzie się pojawia tańsze, są bardzo ładne i warto je mieć w ogrodzie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:29, 24 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Anusia2 napisał(a)
Elu my też zaszczepione jesteśmy. Moja dawka przypominająca w lutym. Na razie tak jak pisałam udało nam się uniknąć kwarantanny, bo tez bym chyba w domu wszystko pogryzła. Mam jednak nadzieję, że kolejne mutacje będą słabsze aż zejdzie do poziomu zwykłej grypy. Wtedy odetchniemy.



A ja tam nie wierzę że on osłabnie. Jeżeli tak będzie to znowu jakaś inna zaraza przybędzie. Społeczeństwo nasze to ciemnogród nie rozumie,że szczepienie to w interesie nas wszystkich.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:19, 24 sty 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Elu, śliczne masz te ciemierniki i bardzo ładne są te jasne doniczki
U nas widziałam w Dino, zwykłe, białe ciemierniki po 15 zł.
Muszę jeszcze raz zajrzeć, może jeszcze będą to kupię.


Mój brat choruje drugi raz na Covid
Jest dwa razy zaszczepiony, mam nadzieję, że choroba będzie mieć łagodny przebieg.

Ja mogę się zaszczepić po raz trzeci dopiero po 14 lutym.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Monika83 08:28, 25 sty 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2988
W Biedronce każdego roku są ciemierniki, tylko szybko znikają z półek bo ja ani razu nie natrafiłam na nie, często zdarza się że jak jest nowa dostawa w nocy to pracownicy dzielą sie między sobą w dużych ilosciach że nawet na półki nie trafiają albo jest bardzo mało. Wiem to od mojej siostry bo pracuje w biedrze.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Margerytka40 08:32, 25 sty 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
W moim Dino dużo ciemierników było już w grudniu. Ostatnio jak byłam jeszcze jakieś resztki stały. Nawet myślałam czy nie uratować ich i nie kupić bo już ledwo zipały
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
ElzbietaFranka 09:40, 25 sty 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Margerytka40 napisał(a)
W moim Dino dużo ciemierników było już w grudniu. Ostatnio jak byłam jeszcze jakieś resztki stały. Nawet myślałam czy nie uratować ich i nie kupić bo już ledwo zipały



Trzeba było kupić w Dino. Moje po 10 zł były tak nędzne prawie liści nie miały. Pięknie odbiły a kwitły do późnego lata. Widocznie się męczyły w małych donicach.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies