Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 23:32, 08 lut 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Tak w kwestii traw, to koło pewnego ośrodka zdrowia rosną sobie takie właśnie trzcinniki i byłam mocno zdziwiona, że nie zostały ścięte na wiosnę. Z ciekawością obserwowałam jak będą wyglądały. Nie szpeciły za długo jak wypuściły nowe kłosy, to te stare albo się wykruszyły, albo tak wmieszały pomiędzy, że ich nie było już widać. Ciekawa jestem jak wyglądałyby miskanty po takim eksperymencie. Przecież w naturze nikt traw nie tnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 00:17, 09 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Gosialuk napisał(a)
Tak w kwestii traw, to koło pewnego ośrodka zdrowia rosną sobie takie właśnie trzcinniki i byłam mocno zdziwiona, że nie zostały ścięte na wiosnę. Z ciekawością obserwowałam jak będą wyglądały. Nie szpeciły za długo jak wypuściły nowe kłosy, to te stare albo się wykruszyły, albo tak wmieszały pomiędzy, że ich nie było już widać. Ciekawa jestem jak wyglądałyby miskanty po takim eksperymencie. Przecież w naturze nikt traw nie tnie.



Gosiu ciekawy temat. Myślę że też by rosły tylko byłby bałagan przez cały sezon. Połamane, wykruszone nie daj Bóg silniejszy wiatr nie wyobrażam sobie tego w moim ogrodzie.

Zawsze się zastanawiałam no łany nawłoci gęste. Przychodzi zima zmarzną połamią się od śniegu i leżą pruchnieja wiosna wyrastają nowe.
Pewnie to samo z trawami by się działo. Tatarak czy trzciny przy brzegach zbiorników wodnych też ich nikt nie wycina wiosna znowu zaczynają rosnąć.

U nas tak na skwerach miejskich rosną zebrinusy. Nikt nie ścina trochę ochedoża przy chodnikach w środku zostawiają i rosną ładnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 09:16, 09 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
ElzbietaFranka napisał(a)


Widziałam jemiołę na topolach ale na brzozie?



Byłam w obi i były ciemierniki cena zwala

U mnie na brzozach też jest jemioła Z taką ceną ciemierników w Obi to chyba zgłupieli do reszty ale bardzo ładne są, jedne z nielicznych nowości które ostatnio wyszły roses early red i roses early rose na zdj, na necie trochę tańsze są one.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
ElzbietaFranka 13:34, 09 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Monika83 napisał(a)
U mnie na brzozach też jest jemioła Z taką ceną ciemierników w Obi to chyba zgłupieli do reszty ale bardzo ładne są, jedne z nielicznych nowości które ostatnio wyszły roses early red i roses early rose na zdj, na necie trochę tańsze są one.



Ja właśnie mam na balkonie z tej serii roses.. kupiłam w jesieni po 26 zł i wydawały mi się drogie. Kwitną u mnie na balkonie bardzo ładnie się rozkrzewiają. Więc się ciesze. Jestem bardzo ciekawa ogrodnik ma zamknięte teraz po niedzieli otwiera ile będą kosztowały te same ciemierniki w grudniu miał ich jeszcze sporo. Jak będą w tej samej cenie to jeszcze dokupie

Te z obu to takie same jak obecnie moje które się rozrosły.
Dobrze u mnie mają podlewam bananówka i skorupki z jajek dostają.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 08:51, 10 lut 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
ElzbietaFranka napisał(a)



Ja właśnie mam na balkonie z tej serii roses.. kupiłam w jesieni po 26 zł i wydawały mi się drogie. Kwitną u mnie na balkonie bardzo ładnie się rozkrzewiają. Więc się ciesze. Jestem bardzo ciekawa ogrodnik ma zamknięte teraz po niedzieli otwiera ile będą kosztowały te same ciemierniki w grudniu miał ich jeszcze sporo. Jak będą w tej samej cenie to jeszcze dokupie

Te z obu to takie same jak obecnie moje które się rozrosły.
Dobrze u mnie mają podlewam bananówka i skorupki z jajek dostają.

To w bardzo dobrej cenie kupiłaś bo te Zymonowe ciemierniki jesienią były już po 38 zł a teraz są po 45 zł. Myślę że w podobnej cenie będą jak wtedy kupowałaś jesienią.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
sarenka 07:45, 12 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ElzbietaFranka napisał(a)




Mirka ja każdego roku werbene wyrzucam. Pod domem w żwirze zawsze tyle tego wschodzi że zielono mam. Ona wschodzi całe lato.

Zostawię w jakimś miejscu dla ciebie jak będziesz chciała.
Ja od kilku lat wcześna wiosna nie pielę bo sobie dużo roślin wcześniej pousuwalam.

Hej Elu,cena za ciemierniki zabójcza...to raczej w tym roku już nie kupię...

A czy w razie co mogłabyś dla mnie zostawić parę werben?
Moje parę dni leżą w lodówce, myślę że za tydzień będę je wysiewać i jestem ciekawa czy coś wzejdzie bo za późno włożyłam do lodówki.
____________________
Magda W samym sloncu
ElzbietaFranka 09:36, 12 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sarenka napisał(a)

Hej Elu,cena za ciemierniki zabójcza...to raczej w tym roku już nie kupię...

A czy w razie co mogłabyś dla mnie zostawić parę werben?
Moje parę dni leżą w lodówce, myślę że za tydzień będę je wysiewać i jestem ciekawa czy coś wzejdzie bo za późno włożyłam do lodówki.



Wzejdzie na pewno jak posiejesz to specjalnie nie przykrywaj ziemia lepiej posiać i przyklepac. I wystaw pojemnik na dwór niech tam dochodzą jak będzie ciepło to wzejdą podlewaj.

Jak będzie nadmiar to zostawię, ale jak pisałam one później u mnie wschodzą.
Dam znać, a najlepiej się upomnij bo wiesz głową już nie pamięta.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
malgorzataka... 09:51, 12 lut 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Ela zapodaj coś więcej o tej bananówce--naleweczka???(żarcik).
Czy skorópki od jajek podsuszasz?
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
sarenka 10:31, 12 lut 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ElzbietaFranka napisał(a)



Wzejdzie na pewno jak posiejesz to specjalnie nie przykrywaj ziemia lepiej posiać i przyklepac. I wystaw pojemnik na dwór niech tam dochodzą jak będzie ciepło to wzejdą podlewaj.

Jak będzie nadmiar to zostawię, ale jak pisałam one później u mnie wschodzą.
Dam znać, a najlepiej się upomnij bo wiesz głową już nie pamięta.

Takie świeżo wysiane zostawić na dworze na słońcu?
____________________
Magda W samym sloncu
ElzbietaFranka 12:00, 12 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
sarenka napisał(a)

Takie świeżo wysiane zostawić na dworze na słońcu?



Nie w cieniu chodzi o to że w ziemi na wolnym powietrzu jak zimno też mogą przechodzic stratyfikacje. One wzejdą czy wcześniej czy później nie poddawaj się i czekaj cierpliwie. Chyba, że nasiona będą do niczego.

Tak jak pisałam potrafią się pokazywać całe lato nieraz w jesieni.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies