Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:54, 16 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Wczorajsze fotki czyszczenie oczka. Jak co roku czyścimy oczko z mułu wypompowana jest prawie cała woda zasila trawnik a później z dna ta brudna wylewamy pod brzozy lub tuje.
Odbywa się to w ten sposób, że ciągle wlewana jest woda czysta i pompowada brudna woda. Jeżeli widzimy, że woda jest na tyle czysta przestajemy pompować a nalewa się czystą wodą. Ryb nie wyciągają.
Były w szoku jak woda ze studni była pompowana bo zimna pewnie myślały, że zima wraca.
Cały brzeg trzeba wyczyścić tam dużo liści które się rozkładają.



Posadziłam 3 krzaki a wyrosło nieźle poletko. Korzenie białe długie na ok metr. Bardzo ciężko jest uszczknąć korzenia to tak jak wykopanie trawy. W oczku niestety szpadla użyć nie można.





Kaskada

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
LIDKA 20:03, 16 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7177
Ela trochę szkoda tych pnących róż. Coś kiepskie 2 lata dla nich.

Ja sie swojej nie moge doczekac na pergoli. Koleżance zarosla ścianę domu a u mmie fochy stroi. To jakas stara odmiana bez nazwy. Przekazywana ogrodu do ogrodu od lat.

Ciężkiej roboty z oczkiem nie zazdroszcze ale efectu i mikroklimatu jakie to oczko daje w Twoim ogrodzie już tak.

Pozdrawiam


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 20:03, 16 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Klon czerwony. Przez 4 lata od posadzenia przycinalam go aby się zagęścił opłacało się teraz jest piękny. Kolor nie samowity.





Tulipany białe jeszcze kwitną



Kalina Kilimandżaro, trochę nie wyraźnie, ma zielone paczki kwiatowe.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 13:31, 17 maj 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Po prostu pomór na róże.
U znajomego Rhapsody in Blue jest piękna, krzaczasta i ma ponad 150 cm wysokości. Dlatego swoje kupiłam. Chyba przesadzę wszystkie krzewy w jedną grupę. Mam je posadzone bardzo luźno, żeby miały przewiew, ale tak jak piszesz, strzelają badylami pojedynczymi i przycinanie nisko nic nie daje.
U mnie najlepiej się trzymają Solero i Cubana. One jak okrywowe, jeśli nisko cięte.

Klona masz cudownego.

Próbowałaś wlewać do oczka wodnego te środki?

Nadmierny rozrost glonów, oraz mętnienie wody są świadectwem na to, że obecne w wodzie mikroorganizmy nie nadążają z przerobieniem nadmiernej ilości materii organicznej znajdującej się w wodzie. Ponadto w środowisku tym przeważają mikroorganizmy szkodliwe prowadzące niepełny rozkład – zagniwanie.

Stosując BioKlean soft™ możemy dosyć szybko zdominować środowisko pożytecznymi mikroorganizmami i przywrócić radość dla naszych oczu oraz komfort dla naszego nosa.

W celu zablokowania zagniwania materii organicznej i nadmiernego rozrostu glonów zastosować wczesną wiosną BioKlean soft™ w ilości 1 litr/9 m³ wody. Zabieg powtórzyć 3 razy w odstępach 30 dniowych.
Preparat rozcieńczyć w takiej ilości wody, która pozwoli rozprowadzić go równomiernie po całej powierzchni stawu.

Bardzo dobre efekty daje jednoczesne zastosowanie ProBio Ceramiki. Stosujemy 1 woreczek (0,5 kg) na 10 m³ zbiornika. Ceramikę możemy rozrzucić po stawie, zawiesić ją w woreczkach w kilku miejscach stawu, bądź jeżeli posiadamy urządzenie filtrujące, umieścić ją w filtrze. W przypadku oczek, w których zainstalowana jest instalacja filtrująca z lampą ultrafioletową, bądź ultradźwiękową, urządzenia te należy odłączyć.


Ten znajomy od Rhapspdy in Blue w swoim 40 m2 stawie stosuje od lat i ma czystą wodę.
____________________
Kasia
daszum 21:57, 17 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu, jeśli dla mnie chcesz zrobić sadzonkę lilii wodnej nie rób sobie kłopotu.
Moje oczko jest malutkie, otoczone rabatą z roślinami i lilia nie jest niezbędna.

Śliczny jest ten klon
Ja kupiłam Crimson Sentry, teraz już jest widoczny, ale w ogóle nie jest kolumnowy.
Muszę też go przyciąć, żeby się zagęścił.
Elu, kiedy przycinasz klony?
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:27, 17 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
daszum napisał(a)
Elu, jeśli dla mnie chcesz zrobić sadzonkę lilii wodnej nie rób sobie kłopotu.
Moje oczko jest malutkie, otoczone rabatą z roślinami i lilia nie jest niezbędna.

Śliczny jest ten klon
Ja kupiłam Crimson Sentry, teraz już jest widoczny, ale w ogóle nie jest kolumnowy.
Muszę też go przyciąć, żeby się zagęścił.
Elu, kiedy przycinasz klony?



Dobrze Danusiu
Coś tam uczknelam z tych lilii, są w oczku wodnym luzem przytwierdzone.
A ty masz lilie czy chcesz jeszcze dokupić. Bo coś mi się obiło o uszy, że Grek ci dał jakieś rośliny.
Crimson też mi się podoba.
Klony tniemy jak wszystkie drzewa liściaste w lutym marcu przed ruszeniem soków
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:31, 18 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu nie mam żadnej lilii wodnej.
Grzesiek dał mi rośliny, które posadziłam w strefie bagiennej.
Od Grażyny (Gogo) dostałam hiacynty wodne, ale w piwnicy nie przetrwały zimy.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 22:50, 18 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Ja ci prześlę lilie mam 2 korzenie nie wiem jakiego koloru, ale niech one jeszcze trochę u mnie podrosną.
Może za 2 tygodnie. Narazie to korzeń i pare liści zaczyna wypuszczać. Te które już są na lustrze wody nie dało rady sa w mule mocno wrośnięte. Jak bym zaczęła szarpać mogłabym wpaść do tego mułu.
Mówię ci że uszczknąć korzenia lilii to tak jak z wykopanie trawy.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:13, 18 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
pestka56 napisał(a)
Po prostu pomór na róże.
U znajomego Rhapsody in Blue jest piękna, krzaczasta i ma ponad 150 cm wysokości. Dlatego swoje kupiłam. Chyba przesadzę wszystkie krzewy w jedną grupę. Mam je posadzone bardzo luźno, żeby miały przewiew, ale tak jak piszesz, strzelają badylami pojedynczymi i przycinanie nisko nic nie daje.
U mnie najlepiej się trzymają Solero i Cubana. One jak okrywowe, jeśli nisko cięte.

Klona masz cudownego.

Próbowałaś wlewać do oczka wodnego te środki?


Ten znajomy od Rhapspdy in Blue w swoim 40 m2 stawie stosuje od lat i ma czystą wodę.



Kasiu jak napelnilismy po sam brzeg woda oczko było bardzo czyste.
Ja stosuję koncentrat jęczmienia i szyszki olchy mam czystą wodę od 2 lat i będę się trzymała już tego nie chce zmieniać środków, ale w razie czego sobie zapisze.

Akurat Rhapsody można by było posadzić kilka bo one nie chorują. A
Chyba Ania Anabuko ma niską i jej ładnie kwitnie. Dorotka też ma i jej ładnie kwitnie.
W zeszłym roku moje po 2 metry urosły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 12:17, 19 maj 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ela, no, to masz ewentualnie na wszelki wypadek. To naturalne środki, jak te twoje

Róże mam wszystkie z ADRem, więc nie chorują. Posadzone w 2015 i nigdy nie pryskałam, poza specyfikiem na mszyce. Ale te Rhapsody sadziłam specjalnie w półcieniu, żeby kolor był bardziej niebieski. Może tego cienia mają już za dużo, bo przecież ogród rośnie. Przesadzę w bardziej słoneczną część, a na ich miejsce pójdą hortensje. Jak myślisz zda egzamin? Mam 4 młode Magical Moonlight.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies