Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:33, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Monika83 napisał(a)
Na necie są o wiele droższe jak patrzyłam na prymulki.



Monika w zeszłym roku sporo prymulek posiałam. Jednak nie za bardzo wzeszly. To trzeba u mieć prymulki mają bardzo.male nasionka i sieje się je po wierzchu i tylko przyklepuje.

Tak samo posiałam sasanki wzeszly dosyć dobrze ale w tym roku nie będą kwitły.

Ostróżki dosyć dobrze po wschodzily, ale później coś je obgryzlo. Przesadziłam do donic w zeszłym tygodniu z donic przesadziłam do gruntu.

Czekam na kwitnienie. Jeszcze raz zasieje tylko będzie cieplej. Mam sporo różnych nasion w tym roku powiedziałam sobie trzeba je wysiać. Chyba zrezygnuje z naparstnica mam ich dużo na rzecz ostróżek.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
gobasia 13:54, 06 maj 2022


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Przypomniałaś mi , tez mam nasiona do posiania łubin orliki i ostróżki....dam je chyba od razu na stałe miejsce ,zastanawiam się jak oznaczyć i chyba poobcinam dna małym doniczkom i odgarnę korę ,dam ziemi i tam posieję? hmmm...jak myślisz?
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
ElzbietaFranka 15:02, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
gobasia napisał(a)
Przypomniałaś mi , tez mam nasiona do posiania łubin orliki i ostróżki....dam je chyba od razu na stałe miejsce ,zastanawiam się jak oznaczyć i chyba poobcinam dna małym doniczkom i odgarnę korę ,dam ziemi i tam posieję? hmmm...jak myślisz?



Basiu dobrze myślisz, ale narobisz się z tym obcinaniem denek. Nie lepiej zakopać doniczkę w ziemi później będziesz mogła ją wyciągnąć i posadzić gdzie chcesz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 18:48, 06 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2997
ElzbietaFranka napisał(a)



Monika w zeszłym roku sporo prymulek posiałam. Jednak nie za bardzo wzeszly. To trzeba u mieć prymulki mają bardzo.male nasionka i sieje się je po wierzchu i tylko przyklepuje.

Tak samo posiałam sasanki wzeszly dosyć dobrze ale w tym roku nie będą kwitły.

Ostróżki dosyć dobrze po wschodzily, ale później coś je obgryzlo. Przesadziłam do donic w zeszłym tygodniu z donic przesadziłam do gruntu.

Czekam na kwitnienie. Jeszcze raz zasieje tylko będzie cieplej. Mam sporo różnych nasion w tym roku powiedziałam sobie trzeba je wysiać. Chyba zrezygnuje z naparstnica mam ich dużo na rzecz ostróżek.
O kurcze nawet nie wiedziałam że prymulki i sasanke można mieć z siewu.Ja prymulki dostałam od mamy rok temu jedną sporą kępke i potem podzieliłam na trzy kępki, sasanki miałam wcześniej trzy biała, czerwono-różowa i fioletowo-niebieska tej wiosny ta czerwono-rożowa znikneła mi już jej nie mam.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Gosialuk 21:27, 06 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5256
Dobry pomysł z tym sianiem do doniczek w gruncie. Ja zawsze mam problem, bo nie mogę rozpoznać czy wschodzą chwasty czy to co posiałam. A tak można im jeszcze wygodnie miejsce zmienić. Spróbuję.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:42, 06 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Siania i przesadzania w domu mam dosyć. Zobowiązałam się wysiać aksamitki na pewien klomb w celu dobroczynnym.
Popikowalam ponad 200 sadzonek i jeszcze mam raz tyle do pikowania, ale zrezygnuje z tej czynności, online pikowanie posadzę kilka w dołku i później która wyrośnie najładniejsza to zostawię.

Balkon cały w doniczkach nie ma lekko aby tylko do Zośki.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 23:50, 06 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękny October Glory. Trawnik po wertykulacji czyściutki. Ale zakątek sosnowy z hostami zachwycił mnie najbardziej! Nie widziałam tego miejsca wcześniej. Przyłączam się do prośby Roociki, Elu, pokazuj je częściej
ElzbietaFranka 00:02, 07 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Roocika napisał(a)


Ładny kolor tulipanów.

Ludzie niestety zwariowali, spotkałam koleżankę w szkółce, co ma 2 razy większą niż ja działkę i brała wszystkiego po 1 szt. bo ładne



Asiu te tulipany to Van Ejki murowane kwitnienie już 4 rok.



To ja posadziłam 3 lata temu pod Ośrodkiem do którego moja córka chodzi zobacz jakie piękne
To fotka z zeszłego roku w tym jest ich jeszcze więcej. Rosną w ziemi cały rok nie są wyjmowane.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:08, 07 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Martka napisał(a)
Piękny October Glory. Trawnik po wertykulacji czyściutki. Ale zakątek sosnowy z hostami zachwycił mnie najbardziej! Nie widziałam tego miejsca wcześniej. Przyłączam się do prośby Roociki, Elu, pokazuj je częściej


Martka witam

Tak się zastanawiam czy jeszcze jednego takiego zakątka nie stworzyć, ale eM jak się dowie to się wk...

Może powoli dla nie poznaki coś wyrośnie.
Mnie też tam się podoba. Rosną tam rododendrony, tawuły, swiecznice, hosty i hortensja pnąca już będzie ładnie kwitła w tym roku
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 00:13, 07 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Lasek uroczy a trawnik jak stół.
Piękne wszystko,zadbane i cieszy oko Pozdrawiam Elu


Tym stołem eM się opiekuje.
U mnie to rozmach i część roślin ginie które mam.
Ale już zaczynam scalać rośliny te co mam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies