Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 22:51, 14 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Kordina napisał(a)
Z tymi brzozami przepiękny zakątek i w ogóle cały piękny ogród, a zauważyłaś, że te czarne tulipany mają trójdzielne torebki nasienne a jeden ma 4? Może to na szczęście jak czterolistna koniczynka


Dziękuję Bożenka staram się, ale to już jest ponad moje siły.

Nie zauważyłam. Ja ta nie jestem takim znawca tulipanów, ale poszłam sprawdzić rzeczywiści teraz będę patrzeć może znowu mi się taki przydarzy.

Lubię róże.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 23:08, 14 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Watanabe zrobi pokaz U Ciebie kaliny mają się świetnie. Te tulipany to faktycznie bardzo czarne, aż za czarne? Elu, czy Twoje róże mają już jakieś pączki? Które najwcześniej zakwitają?


ElzbietaFranka 23:12, 14 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Dzisiaj praca przy oczku wodnym połowa zrobiona jutro eM pomoże. Za późno się zabrałam rośliny już wyrosły i trudno było przy brzegu czyścić a tam najwięcej opadłych liści.

Woda z oczka posłałam trawnik a jutro gesciejszym inna pompa tuje.

Monarda (pyszni główka)





Fotergilla, jest przepiękna.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:33, 14 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Martka napisał(a)
Watanabe zrobi pokaz U Ciebie kaliny mają się świetnie. Te tulipany to faktycznie bardzo czarne, aż za czarne? Elu, czy Twoje róże mają już jakieś pączki? Które najwcześniej zakwitają?





Martka mają ale nie wszystkie. Niektóre ledwo zielone wypuszczają.
To kolejny rok, że róże u mnie nie za bardzo się rozwijają. W zeszłym roku mocno oberwały i nie mogą dojść do siebie.
Na pnące już machnęłam ręką bo katastrofa.
Dzisiaj je podlałam. Jutro podleje mikstura ze skórek z banana.

Które najwcześniej nie powiem ci bo różnie to bywa ten rok opóźniony.

A to prawda mam kilka kalin myślałam, że będą kwitły, ale jeszcze nie w tym roku.
Może jutro zrobię fotkę Kilimandżaro.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 00:16, 15 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Elu ta roślina to żywokost. Bardzo dobra na gnojówki.
Ja też czekam na kwitnienie kalin. U mnie duże pąki ma Cascaďe. Wanatabe nie sprawdziłam jeszcze.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 09:09, 15 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Gosialuk napisał(a)
Elu ta roślina to żywokost. Bardzo dobra na gnojówki.
Ja też czekam na kwitnienie kalin. U mnie duże pąki ma Cascaďe. Wanatabe nie sprawdziłam jeszcze.



Będę ją musiała przesadzić w inne miejsce. Ona już w zeszłym roku rosła u mnie, ale myślałam że to chwast. Liście miała jak u dyni takie duze, ale ciachnelam i znowu odbiła. Posieje u sąsiada na ugorze.

Ty czekamy na kaliny
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 14:21, 15 maj 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
To co piszesz o różach, tak samo u mnie. W zeszłym roku kwitły słabiej. W tym nie widzę pąków kwiatowych jeszcze ani na rózance, ani na pnących. A moja olbrzymka Symphatie przy wejściu do domu padła całkiem. Nie rozumiem czemu, bo to najcieplejsze miejsce, osłonięte ze światłem do 13. Została pusta ściana . Słabiej też kwitną rhododendrony.
Za to fioletowe wisterie szaleją.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 15:35, 15 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
pestka56 napisał(a)
To co piszesz o różach, tak samo u mnie. W zeszłym roku kwitły słabiej. W tym nie widzę pąków kwiatowych jeszcze ani na rózance, ani na pnących. A moja olbrzymka Symphatie przy wejściu do domu padła całkiem. Nie rozumiem czemu, bo to najcieplejsze miejsce, osłonięte ze światłem do 13. Została pusta ściana . Słabiej też kwitną rhododendrony.
Za to fioletowe wisterie szaleją.



Kasiu moim zdanie róże w zeszłym roku bardzo się osłabiły wszystkie prawie chorowały i po tej zimie są jeszcze skutki.
Rododendrony też u mnie część kwitnie część nie. Ten na którego mogłam liczyć co roku brązowieją mu liście to nie jest fytoftorozy.
Podlałam go magiczna siła może nabierze siły.

Za to azalie mają tyle pokaż, że będzie pięknie.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 15:13, 16 maj 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Zastosuj magiczną mieszankę Bogdzi do Rhododendronów. Ja swoje dziś będę dokarmiać, bo mają trochę pąków, ale wiele jest małych. Wydaje mi się też, że liście ciut straciły intensywną zieleń.

Róże ścięłam bardzo krótko. Może to dlatego. Niby pędy ładnie odbijają, choć np. Rhapsody in Blue bardzo słabo. Zobaczymy, one mają jeszcze sporo czasu.
Moje rok temu nie chorowały. Zresztą one nigdy nie chorowały. Na coś się wybieranie odmian z ADRem przydaje. Co najwyżej był problem z mszycami.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 19:19, 16 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
pestka56 napisał(a)
Zastosuj magiczną mieszankę Bogdzi do Rhododendronów. Ja swoje dziś będę dokarmiać, bo mają trochę pąków, ale wiele jest małych. Wydaje mi się też, że liście ciut straciły intensywną zieleń.

Róże ścięłam bardzo krótko. Może to dlatego. Niby pędy ładnie odbijają, choć np. Rhapsody in Blue bardzo słabo. Zobaczymy, one mają jeszcze sporo czasu.
Moje rok temu nie chorowały. Zresztą one nigdy nie chorowały. Na coś się wybieranie odmian z ADRem przydaje. Co najwyżej był problem z mszycami.



Mieszankę Bogdzi już zastosowałam tydzień temu.
Więc czekam na rezultat.

Jeżeli chodzi o Rhaosody to róża przereklowana. Mam 3 szt 2 w tym roku nie przycielam jedna nich zakulkowalam, 3 szt przycieta. Długie badyle mnie u niej przerażają.
Czekam co będzie u nich najlepsze.
A mszyce to fakt manna zawołanie.

Pnące mam w opłakanym stanie.

Kasiu tak się wczoraj spracowalam, że dzisiaj kości wszystkie czuje. Oczko wyczyszczone.
U Maji w ośrodku też mialam kilka robótek. Zawiozłam sporo traw kopanie dołków masakra ziemia skala tak sucho. Bolą mnie nadgarstki od rycia szpadlem.

Laguna była taka w 2020 roku. W tym roku ma jeden badyl i nie wiadomo czy będzie kwitł



New dawn już nie ma, miałam wysłać Daszun wykopałem a korzeń ledwo się trzymał posadziłam w kącie może życie w nim zawita.



Tej już tej nie ma jeden suchciel coś tam wypuszczs


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies