Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Martka 16:23, 25 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, piękne zakupy. Jakie klony? Chętnie popodziwiamy
ElzbietaFranka 21:29, 25 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
jolanka napisał(a)
Elu, pięknie kwitnie ta Kalina. U mnie odwrotnie, Watanabe myśli jeszcze, a Kilimandżaro już cieszy kwieciem.
Klony już sobie odpuściłam, nie dają rady, już 4 musiałam wyciąć i spalić z powodu werticiloza



U mnie Jolu odwrotnie chociaż u Watanabe to nie jest jeszcze pełny rozkwit. Unie Kilimandżaro też zaczyna ale jeszcze trzeba czekać na pełny rozkwit.

Ja sobie kiedyś też odpuściłam i znowu wróciłam do klonów palmowych. Mam katsure i dobrze przezimował i jeszcze jakiś inny. Atropurpurea przycielam go nieopatrznie odbił i ładny kopczyk się robi.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:39, 25 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Martka napisał(a)
Elu, piękne zakupy. Jakie klony? Chętnie popodziwiamy



Klon Atropurpureum płaciłam 45 zł dosyć wysoki ładny.
Klon orangeola - 135 zł bardzo mi się podoba.
I Pixie - 120 zł.

Jeszcze wcześniej kupiłam klinik w Lidlu rzekomo atropur... Ale ma zielone liście. Oni nieraz mylą nazwy.
2 lata temu sprzedawali na etykiecie Montana górski jak się okazało to nie Montana tylko jakiś inny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:20, 25 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Super, powodzenia w sadzeniu i czekam na relacje. Często zdarzają się pomyłki, ale też Atropurpureum czasem ma zielone listki, jeśli nie był wystawiony na słońce. Widziałam w szkółkach takie zjawisko, te z brzegu były dorze wybarwione, a egzemplarze schowane w gąszczu już nie. Orangeola ma postrzępione listki, ładny, Pixie też mam i ma teraz bardzo żywe kolorki
ElzbietaFranka 22:56, 25 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Z tym wybarwieniem tak może być są przechowywane w różnych warunkach.
Jeszcze nie wiem gdzie posadzę. Tego lidliwego najpóźniej wystawie go na słońce i zobaczę wybarwienie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:06, 25 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Monia81 napisał(a)
Piękna ta Watanabe u Ciebie Elu i lilaki Palibiany też cudne, z 1,5 metra objętościowo już będą miały może? nie wiem ile miejsca swojemu zostawić? i zakupki były, ładne egzemplarze ci się trafiły pozdrawiam




Moniu mam tez Kalinę Pink Banty, ale nie wiem która jest która jeszcze nie kwitła.

Lilaki można przycinać nawet wskazane zagęszczają się ładnie.
Ten mój okrągły u mnie jest ok 10 lat nie cielam go dopiero w zeszłym roku. Żałuję rozrósł się teraz boje się go radykalnie przyciąć. Spróbuję może gdzieś od tyłu zobaczę jak odbije.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:35, 26 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu piękny kolor ma nowy rodek

Palibiny cudownie pachną. Mam 2 i pachnie w całym ogrodzie.
U mnie też zrobiły się wielkie.

Szukam czerwonych kloników, które mogą rosnąć w słońcu, na pewno jest to Firecracker.
Widziałam w jednej szkółce, ale kosztował 400 zł

Elu pokaż, gdzie dałaś rdzewiaki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:50, 26 maj 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
daszum napisał(a)
Elu piękny kolor ma nowy rodek

Palibiny cudownie pachną. Mam 2 i pachnie w całym ogrodzie.
U mnie też zrobiły się wielkie.

Szukam czerwonych kloników, które mogą rosnąć w słońcu, na pewno jest to Firecracker.
Widziałam w jednej szkółce, ale kosztował 400 zł

Elu pokaż, gdzie dałaś rdzewiaki.



Danusiu a ty wiesz, że o nich zapomniałam teraz mi przypomniałaś że coś takiego mam. Wiem, że schowałam pod ścianą w kartonie.

Klony różnie sobie cenią.

A byłam dzisiaj na obchodzie i przy kościele mojej parafii zapachy mnie zwabiły.









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 12:13, 27 maj 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)





A byłam dzisiaj na obchodzie i przy kościele mojej parafii zapachy mnie zwabiły.










Ależ piękny widok, wygląda bajkowo!
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
daszum 12:24, 27 maj 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Pięknie zadbane otoczenie kościoła
Szkoda, że ten kwiatowy spektakl tak krótko trwa.


Elu napisałam u siebie o klonie palmowym Butterfly, ale każdemu podoba się co innego.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies