Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

mirkaka 21:31, 21 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528



Ależ piękny jest ten irys
Róże i irysy królują.
Jesteś zadowolona z tych czyśców? Mam wielkokwiatowego i liście ma wielkie, właściwie taka wielka pokrzywa. Może jak więcej kwiatów zakwitnie to będzie ładniej wyglądał
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 22:02, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Elu, irysy masz niezwykłej urody, co jedne to piękniejsze. Dostrzegłam też rośliny, których nazw nie znam, a pięknie się prezentują. Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
ElzbietaFranka 22:20, 21 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
daszum napisał(a)
Piękny ten kwiat doniczkowy ale to chyba kwiat jednej nocy.

Na robakach się nie znam.



Dla mnie ten robak też nowość. Nigdy takiej szarańczy nie miałam wyzerajacej kwiaty róż szczególnie Raphsody.

Kwiatek dostałam kilka lat temu od pani Marii z Ukrainy i rosl ibtosnie nadal ma ok 1 m wysokości zwisające liście sekulent jakiś.

Widzę, że ma następne pąki kwiatowe wyrastające z liści będę go obserwować i ficić.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:26, 21 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
mirkaka napisał(a)



Ależ piękny jest ten irys
Róże i irysy królują.
Jesteś zadowolona z tych czyśców? Mam wielkokwiatowego i liście ma wielkie, właściwie taka wielka pokrzywa. Może jak więcej kwiatów zakwitnie to będzie ładniej wyglądał



Tak to prawda irys jest przepiękny i długo kwitnie. Może w przyszłym roku będzie miał więcej kwiatów.
Te granatowe też ładne, ale zrobić im fotkę to trzeba aparatem a nie telefonem.
Teraz dopiero skojarzyłam sobie że mam aparat zbliżeniowy takie dobre foty robi.

Jeżeli chodzi o czyśćca byłam u Danusi w zeszłym roku i kupiłam tego czyśćca powiedziano, że to hummelo ale jednak nie wstecz na moim wątku Alina podała nazwę.
Więc mam go pierwszy rok i nie mogę powiedzieć nic więcej.
No tak pokrzywa, ale nie parzy
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
violaskom 22:42, 21 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)




Elu masz cudny ogród. To oczko wodne jest piękne. Nawet nie chcę myśleć ile przy nim jest pracy. Co by nie powiedzieć wart jest zachodu, bo przez nie ogród wygląda imponująco. Piękna kolekcja irysów, jarzmianek i traw. Mi jak każdemu najbardziej podoba się ten liliowy. Jeszcze nigdy takiego nie widziałam. Gdzie go kupiłaś? Ja ogólnie mam fazę na kolor liliowy i podoba mi się wszystko w tym kolorze. Zawsze do Ciebie zaglądałam na trawy i róże a tu tyle wyszukanych bylin. Ten czyściec jak jest dość niski to może być Stachys officinalis "Ukkie". U Ciebie Novalis wygląda bardzo ładnie, u mnie w dalszym ciągu nie zachwyca, ale jak patrzę na Twojego, to dam mu jeszcze szansę. Masz jeden krzak, czy więcej? I jeszcze co to jest na zdjęciu powyżej?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
daszum 13:36, 23 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Elu dziękuję Ci bardzo
Wszystkie roślinki przyszły w idealnym stanie, jesteś mistrzynią pakowania.

Wczoraj nie zdążyłam podziękować, ponieważ nieoczekiwanie przyjechała moja córka
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
April 13:58, 23 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
ElzbietaFranka napisał(a)



A ja się zachwycam za to Rapsody w tym miejscu są 3 szt posadzone róże mnie nie zachwycają.njeszxze na dodatek takie robactwo w niej się zalęgło fruwające i wyżera kwiaty



Czy ktoś wie co to jest




To chrząszcz ogrodnica niszczylistka. Paskuda bo wyżera pąki róż na wylot i liśćmi też nie gardzi. Ja usuwam ręcznie, łatwa do złapania nawet w locie. Trzeba tępić bo będzie coraz więcej jak się zadomowi. U mnie ogromne ilości bo nie chcę używać chemii.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Monika83 18:07, 23 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
ElzbietaFranka napisał(a)



Tak są piękne ale w tle na pierwszej focie Madame Amisette to jest królową pod każdym względem..



.
Elu róże masz przepiękne! Tak kusicie z Daszum i Mirką z wątku ,,wszystkiego po trochu,, różami że aż uległam i kupiłam jedną na ryneczku Na szkodnikach nie znam się, ja u siebie walcze z mszycą i mrówkami, a preparat na mrówki to już kupuje na kilogramy przez net.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Martka 23:17, 23 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, ja też u siebie mam tego chrząszcza ogrodnicy niszczylistki, gorsze, że składa jaja w ziemi i larwy też mogą podgryzać korzenie. W sierpniu-wrześniu warto podlać róże wywarem albo gnojówką z wrotyczu.
Piękne masz róże I cały ogród. Dobrze, że mogłaś odpoczywać, przy obecnych temperaturach to rozsądne. Elu, gdybym miała u siebie takie bogactwo "taksonów", jak to się ładnie mówi, to bym chyba większości nazw nie pamiętała Bardzo bogaty i różnorodny masz ogród. Podziwiam.
ElzbietaFranka 07:24, 24 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
April napisał(a)


To chrząszcz ogrodnica niszczylistka. Paskuda bo wyżera pąki róż na wylot i liśćmi też nie gardzi. Ja usuwam ręcznie, łatwa do złapania nawet w locie. Trzeba tępić bo będzie coraz więcej jak się zadomowi. U mnie ogromne ilości bo nie chcę używać chemii.



Jolu dzięki właśnie siedzi i wygryza już rozwinięte pąki róż. Dzisiaj jadę i pozbieram. Chrzasz lata tomprawda, ale nie ma problemu go złapać. Nie zbierałam bo myślałam, że to jakiś pożyteczny.
Pierwszy raz w tym roku mam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies