Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 10:38, 24 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
daszum napisał(a)
Elu dziękuję Ci bardzo
Wszystkie roślinki przyszły w idealnym stanie, jesteś mistrzynią pakowania.

Wczoraj nie zdążyłam podziękować, ponieważ nieoczekiwanie przyjechała moja córka


Bardzo się cieszę. Jestem na działce mimo opadów jest sucho. Grzeje nie z tej ziemi. Łapałam chrząszcze mam nadzieję, że ich wytłuke. Jeden na drugim siedzą kochają się.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:41, 24 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Monika83 napisał(a)
.
Elu róże masz przepiękne! Tak kusicie z Daszum i Mirką z wątku ,,wszystkiego po trochu,, różami że aż uległam i kupiłam jedną na ryneczku Na szkodnikach nie znam się, ja u siebie walcze z mszycą i mrówkami, a preparat na mrówki to już kupuje na kilogramy przez net.



Dobrze, że kupiłaś trzeba się uczyć. Zanim będziesz robiła zakupy następne czytaj o różach. Najważniejsza jest zdrowotność rózy (,czarna plamistość i mączniak) to jest przekleństwo róż. Musi być ładna i zdrowa to można kupować w ciemno.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 10:48, 24 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
ElzbietaFranka napisał(a)


Bardzo się cieszę. Jestem na działce mimo opadów jest sucho. Grzeje nie z tej ziemi. Łapałam chrząszcze mam nadzieję, że ich wytłuke. Jeden na drugim siedzą kochają się.



One lubią taki upał
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 16:35, 24 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Powodzenia w walce z chrząszczami, ja co roku walczę z poskrzypką liliową, taki czerwony składa jajeczka na liliach, a mam ich dość dużo, to i chrząszcze o tym wiedza zakatrupiłam w tym roku ok 60 dorosłych, nie licząc larw. Larwy ma paskudne, jak kupy ptasie. Sprawdź jakie larwy ma Twój i jakie jajeczka, żeby też je wyzbierać.

Fioletowa lilia jak panienka w sukni z falbankami - przepiękna
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 00:27, 25 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kordina napisał(a)
Powodzenia w walce z chrząszczami, ja co roku walczę z poskrzypką liliową, taki czerwony składa jajeczka na liliach, a mam ich dość dużo, to i chrząszcze o tym wiedza zakatrupiłam w tym roku ok 60 dorosłych, nie licząc larw. Larwy ma paskudne, jak kupy ptasie. Sprawdź jakie larwy ma Twój i jakie jajeczka, żeby też je wyzbierać.

Fioletowa lilia jak panienka w sukni z falbankami - przepiękna



Witam Bożenko

U mnie też bywa poskrzypka ta to szybka jest trudno ją złapać. Mam dosyć dużo lilii nie są specjalnie zagryzione.
Zaglądam i tempie.

Jeszcze muszę popatrzeć na jaja, larwy tego chrząszcza różanego.
Dzisiaj przycinalam przekwitłe róże. Co zauważyłam że najwiecej ich jest na róży Raphsody fioletowej i żołtej w różowych nie siedzą.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 10:20, 25 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ciekawe czemu, czy kolor im nie odpowiada czy zapach? A może jak na biedronki - żółta wstążka ?
Czyli w tej sytuacji różowa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
malgorzataka... 10:33, 25 cze 2022


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
To powiadasz Elżbieto że owady amory u Ciebie uskuteczniają?,a dziwisz się?
W takich okolicznosciach przyrody Twojego ogrodu też bym pofiglowała he,he.
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
ElzbietaFranka 12:18, 25 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
malgorzatakarpacz napisał(a)
To powiadasz Elżbieto że owady amory u Ciebie uskuteczniają?,a dziwisz się?
W takich okolicznosciach przyrody Twojego ogrodu też bym pofiglowała he,he.



Jestem przeszkadzajka w ich amorach. Już dzisiaj ich trochę wylałam do diabła.

Piękna pogoda to im się chce.
Idę zaraz znowu na oględziny i do pracy mam bardzo dużo jrzewa do przemielenia (rozdrobnienia) później pod wieczór sadzenie tego co zamówiłam.
Ciągle się zastanawiam czy posadzić już na stałe miejsce jest gorąco i mogą podczas mojej nieobecności wykorkowac. Taki to dylemat.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:23, 25 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kordina napisał(a)
Ciekawe czemu, czy kolor im nie odpowiada czy zapach? A może jak na biedronki - żółta wstążka ?
Czyli w tej sytuacji różowa



Poddałeś myśl tam gdzie żerują te róże bardzo pachną. Np Raphsody, później 2 Austiny też pachnące jedna żółta druga lekki pomarańcz zmienia kolor na pastelowy i w tych już przekwitlych tam sobie używają.

Na różowych jeszcze nie widziałam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:25, 25 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Wstawię przynajmniej jedna fotkę. Ani wczoraj ani dziś jeszcze nic nie focilam



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies