Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Gosialuk 13:29, 25 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
O proszę ile ciekawych informacji. Róże piękne, ale niestety mają też swoich amatorów. Ja na razie u siebie widziałam takie gąsienice, które zwijały młode liście na czubkach pędów w tutki. I to nie tylko na różach, ale i na ożance, która rośnie obok. Pozrywałam i zniszczyłam. Na razie innych plag nie ma.
A znasz Elu skuteczny sposób, żeby osy i inne nie budowały gniazd na domku? Pod okapem jeszcze pal sześć, ale zadomowiły się pod podłogą tarasu, a to już niebezpieczne. Psikanie jakimś owadobójczym środkiem jest skuteczne na chwilę, bo zakładają nowe gniazdo w innym miejscu.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
mirkaka 14:05, 25 cze 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Ja też się czegoś Elu tutaj dowiedziałam o ogrodnicy niszczylistce. Takie wiadomości na forum są najcenniejsze.
Zrób więcej zdjęć
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
ElzbietaFranka 14:30, 25 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Gosialuk napisał(a)
O proszę ile ciekawych informacji. Róże piękne, ale niestety mają też swoich amatorów. Ja na razie u siebie widziałam takie gąsienice, które zwijały młode liście na czubkach pędów w tutki. I to nie tylko na różach, ale i na ożance, która rośnie obok. Pozrywałam i zniszczyłam. Na razie innych plag nie ma.
A znasz Elu skuteczny sposób, żeby osy i inne nie budowały gniazd na domku? Pod okapem jeszcze pal sześć, ale zadomowiły się pod podłogą tarasu, a to już niebezpieczne. Psikanie jakimś owadobójczym środkiem jest skuteczne na chwilę, bo zakładają nowe gniazdo w innym miejscu.



Osy miałam przy drzwiach balkonowych popsikalam środkiem na osy i się skończyło.

Miałam też szerszenie na działce w ziemi na górce sobie zrobiły schronienie. Kupiłam mocny preparat w spray w obi i wczesnym rankiem napsikalam do dziurki.
Trzeba psikac wcześnie rano jak śpią bo później mają wyloty i ich nie załatwisz. To samo z osami.

Ekologicznie się z nimi nie rozprawisz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:31, 25 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
mirkaka napisał(a)
Ja też się czegoś Elu tutaj dowiedziałam o ogrodnicy niszczylistce. Takie wiadomości na forum są najcenniejsze.
Zrób więcej zdjęć



Mirka jutro rano zrobię wtedy ich najwięcej wygrzewają się w słońcu i amory mają.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Gosialuk 11:06, 26 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Też doszłam do takiego wniosku. Wczoraj pojechałam po gaśnicę na osy i szerszenie i nocą było psikanie. Ten preparat okazał się bardziej skuteczny, bo dziś już "czysto". To jednak zbyt bliskie sąsiedztwo. Męża zdążyły dwa razy użądlić.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 11:41, 26 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Róża (2 szt) która przez całe swoje kwitnienie zmienia kolor







Parole ma największy kwiat ok 20 cm

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:48, 26 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Bardzo trudna róża mam ją drugi sezon i na razie zakwitła jednym kwiatkiem. Chyba przereklamowana (60 zł) może ktoś ma jeszcze i może się podzielić obserwacjami.
Zaraz popatrzę w temacie o rozach.

Grafin Diana

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 13:13, 26 cze 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4394
Elu, masz dobrą ziemię, mimo że nie jesteś stale nic Ci nie usycha.
Masz piękną kolekcję odmianowych róż, ja mam dużo okrywowych i niskich rabatowych.

Sadząc róże staram się dodać gliny do dołka, a i tak muszę podlewać maksymalnie co drugi dzień.
Te kilka dni upałów spowodowało, że róże przekwitają w ekspresowym tempie

U mnie pomyłka zamiast 2 róż Stadt Rom dostałam jakieś inne, będę reklamować.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
violaskom 14:01, 26 cze 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Bardzo trudna róża mam ją drugi sezon i na razie zakwitła jednym kwiatkiem. Chyba przereklamowana (60 zł) może ktoś ma jeszcze i może się podzielić obserwacjami.
Zaraz popatrzę w temacie o rozach.

Grafin Diana


Ela Grafin Diana to róża z serii Perfuma. Mam ich kilka i z tego co widzę, to one potrzebują ok. 3 lat do zbudowania krzaka i pokazania ich piękna. Moją pierwszą była Herzogin Christiana którą miałam ochotę wywalić, ale dopiero w tym roku zaczęła ładnie wyglądać. Z tej serii mam jeszcze Carmen Würth i Gartenprinzessin Marie-José. Mam je dwa lata i dalej nie wyglądają najlepiej. Natomiast Kiss me Kate sprzedawana jest jako róża pnąca, mam ją 3 lata i ona w ogóle nie ma cech róży pnącej. Posadziłam je przy łuku, pędy ma sztywne, w żądnym wypadku nie da się jej podpiąć pod łuk. Kwitnie na końcach pędu jak wielkokwiatowa. Ta róża doprowadza mnie do szału.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
ElzbietaFranka 15:31, 26 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
violaskom napisał(a)

Ela Grafin Diana to róża z serii Perfuma. Mam ich kilka i z tego co widzę, to one potrzebują ok. 3 lat do zbudowania krzaka i pokazania ich piękna. Moją pierwszą była Herzogin Christiana którą miałam ochotę wywalić, ale dopiero w tym roku zaczęła ładnie wyglądać. Z tej serii mam jeszcze Carmen Würth i Gartenprinzessin Marie-José. Mam je dwa lata i dalej nie wyglądają najlepiej. Natomiast Kiss me Kate sprzedawana jest jako róża pnąca, mam ją 3 lata i ona w ogóle nie ma cech róży pnącej. Posadziłam je przy łuku, pędy ma sztywne, w żądnym wypadku nie da się jej podpiąć pod łuk. Kwitnie na końcach pędu jak wielkokwiatowa. Ta róża doprowadza mnie do szału.



Ha ha. Mam to samo z kiss...
Dostałam dosyć ładny w (zeszłym roku) krzaczek nawet kwitła 2 kwiatkami przepiękne kwiaty. W tym roku ma jeden badyl aż wstyd pokazywać. Może zrobię fotkę.
To fakt trzeba minimum 3 lata aby się zaaklimatyzowały, dlaczego tak się dzieje nie wiem. Daje co najlepsze, dbam o nie a one szału nie ma.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies