Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

basia3012 23:54, 26 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Elu, masz cudny ogród. Po prostu cudny. A czerwone rybki w tej czystej wodzie, niesamowite.
Różami się zachwycam ale wolę u Ciebie i u innych. Ja jeszcze mam poranione całe ręce jak poziomowałam moje New Down. Mam je 3 sztuki i na tym chyba dosyć.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 22:04, 27 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
basia3012 napisał(a)
Elu, masz cudny ogród. Po prostu cudny. A czerwone rybki w tej czystej wodzie, niesamowite.
Różami się zachwycam ale wolę u Ciebie i u innych. Ja jeszcze mam poranione całe ręce jak poziomowałam moje New Down. Mam je 3 sztuki i na tym chyba dosyć.


Basiu bardzo dziękuję bardzo lubię nieraz siedzieć w cieniu przy oczku sam na sam z rybkami i dumać to wspaniały odpoczynek.

Mam jeszcze 2 szt New Dawno. Jedna kwitnie nie mogę narzekać druga za bardzo w zeszłym roku przymarzła, ale odbija. Też mnie wykańczają pnące z kolcami.
Niskie przytniesz a te pnące trzeba formować bo rosną jak oszalałe i wchodzą wszędzie. Pnące to już nie na moje nerwy.

Mam fotki na innym nośniku i trzeba je zgrać to wstawię parę.
Upał nie z tej ziemi jakiś afrykański źle znoszę nogi bolą. Chodniki nagrzane cieplo bije po nogach, na wsi tak tego upału tak nie odczuwam.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 22:10, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
ElzbietaFranka napisał(a)



Poddałeś myśl tam gdzie żerują te róże bardzo pachną. Np Raphsody, później 2 Austiny też pachnące jedna żółta druga lekki pomarańcz zmienia kolor na pastelowy i w tych już przekwitlych tam sobie używają.

Na różowych jeszcze nie widziałam


Elu, u mnie też pojawiły się wraz z Austinkami. W zeszłym roku miałam tylko niemieckie i nie było tej niszczylistki, w tym widywałam ją tylko na różowych Austinkach… może naprawdę lubią róż???
ElzbietaFranka 23:46, 27 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Obżerają kwiaty to widać. Musi być kwiat rozwinięty.

Robiłam fotki innym telefonem niby lepszym i takie wyblakłe foty nie wyregulowany.








____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:58, 27 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Na drabince 2 lata temu kwitła pięknie New Dawn zmarzła i po róży. Teraz rosną 2 powojniki jeden niebieski drugi powojnik przesadzony Mandżurski kwitnie później



Artemis zaczyna i tak do zimy



Bardzo ładna i nie zawodna róża bardzo zdrowa.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 09:59, 28 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20520
U mnie też te niszczylistki latają,wrr! I tak się zastanawiam czy to nie te dziady obgryzają mi kwiatki u bodziszków ? Bo żadnych gąsiennic nie znalazłam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
April 10:26, 28 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
ElzbietaFranka napisał(a)


Artemis zaczyna i tak do zimy





To miejsce bardzo mi się podoba Artemis śliczna. Zazdroszczę słonecznych rabat.
Dobrze że poczytałam tutaj o preparatach na szerszenie. Zadomowiły się w pnączach przy tarasie. Muszę zadziałać zanim ktoś ucierpi.
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 11:40, 28 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
April napisał(a)


To miejsce bardzo mi się podoba Artemis śliczna. Zazdroszczę słonecznych rabat.
Dobrze że poczytałam tutaj o preparatach na szerszenie. Zadomowiły się w pnączach przy tarasie. Muszę zadziałać zanim ktoś ucierpi.


Oj Jolu nie ma czego zazdrościć tak piecze, że pewnie twój las dla tych róż byłby zbawieniem.
Fota zrobiona o poranku więc jest trochę cienia ale o zmień nie do wytrzymania.
Ukrop z nieba się leje w cieniu 35°. To nie na moje nogi.
Słysze dzisiaj już od 3 osoby o szerszeniach i wszystkim radzę kupować gaśnice i o poranku pryskać jak śpią.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 11:46, 28 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13901
Wiolka5_7 napisał(a)
U mnie też te niszczylistki latają,wrr! I tak się zastanawiam czy to nie te dziady obgryzają mi kwiatki u bodziszków ? Bo żadnych gąsiennic nie znalazłam



No właśnie nic nie widać a zzarte. Trzeba zaobserwować one latają więc trudno ich dojrzeć na innych kwiatach. Róże na wysokości oczu to widać.
Może to jakiś inny chrząszcz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 14:15, 28 cze 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3020
ElzbietaFranka napisał(a)
Róża (2 szt) która przez całe swoje kwitnienie zmienia kolor






Ale piękna róża, czy to jest Aquarell? Bo o podobnej barwie właśnie chce kupić róże wraz z Artemis i Pastella.
Trzykrotke też miałam o białych kwiatach ale mrówki ją zjadły.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies