Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

April 14:28, 12 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
ElzbietaFranka napisał(a)
Jolu napisałam, że nie jest posadzona w pełnym słońcu czyli coś ja zasłania. Właśnie zasłania ja wyzsza trawa i trochę molinia transparent. Preria to non stop słońce.
Prawie wszystkie te niższe palczatki i preriowe to lubią słońce.


A no widzisz, źle zrozumiałam. Czyli nawet obok za wysokie towarzystwo jest niewskazane
____________________
April April podbija las Mazowsze
Rojodziejowa 14:46, 12 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Moje juki też w porównaniu do Twoich mają marniutkie kwiaty. Jest taka jedna inspirka (chyba dość popularna z jukami, która mnie kiedyś oczarowała, były tam chyba też perowskie i to takie w charakterze było preriowe. Juki tam zyskiwały zupełnie nowy charakrer
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 16:05, 12 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Rojodziejowa napisał(a)
Moje juki też w porównaniu do Twoich mają marniutkie kwiaty. Jest taka jedna inspirka (chyba dość popularna z jukami, która mnie kiedyś oczarowała, były tam chyba też perowskie i to takie w charakterze było preriowe. Juki tam zyskiwały zupełnie nowy charakrer



Jak juki odpowiednio wkomponujesz to wyglądają mega! Tak jak u Ciebie

Ostatnio jechałam przez Sztum. Już kiedyś Wam wspominałam że maja tam fantastyczne nasadzenia . Rosną tam juki wraz z lawendami i plamami z kosodrzewiny - zajefajnie to wyglada.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 17:24, 12 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Juka jest ładna, ale nie w takiej ilości. Dobrze się prezentuje w nasadzeniach miejskich jak są ładną roślina podsadzone.
U mnie jest ich za dużo jedna dwie wystarczy i to na skalniaku nigdy na innych rabatach.
Co mnie u nich najbardziej wkurza wiosna kiedy trzeba było obrywać suche liście.
Na kolanach z nożycami bo nie każdy liść dał się usunąć.
U mnie były bardzo gęste.
Jak wiecie rozeta przekwitła już drugi raz nie zakwita. Za to od korzenia wyrastają nowe rozety 5-10 po 3 latach zakwitają.
Wykopałam przekwitłe rozety nieraz ok 15 w tym miejscu wypuszczały od korzenia nowe.

Już nie chce 1-2 daleko od siebie wystarczy.

Kiedyś nie mając pojęcia że mnożą się jak chwast posadziłam 2 szt teraz po wycięciu nie kwitnących rozet zajęło 1/4 kontenera.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Rojodziejowa 17:37, 12 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Wierzę, że teraz jak są na jednej kupie to są uciążliwe. Ja mam je w wąskim pasku ograniczonym z każdej strony murkiem. Wycinam rozety niedługo po przekwitnięciu. Na razie są do ogarnięcia.


Tutaj wyglądają fajnie ale tak jak piszesz są raczej takimi pojedynczymi wykrzyknikami i rozrzucone są na sporej połaci.

No w każdym razie kwiat te Twoje mają wyjątkowo bogaty.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ElzbietaFranka 17:38, 12 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
olciamanolcia napisał(a)
Elu nie szkoda Ci juk? Przepiękne masz! Zmieniają miejsce czy się pozbywasz? Ja swoje co roku odmładzam i rozdaje sadzonki mają kwiat ale nie taki urodzajny jak Twoje.



Nie jest mi szkoda Justyna.
ostrzem końca liścia skaleczyłam sobie dziurkę w nosie.
Krew się lała musiałam w piątek przerwać pracę na ponad godzinę.
Kiedyś gałkę oczna.
Moje rzeczywiście wypasione mają dobre słoneczne miejsce i dobra ziemię.
Posadzę hakomki i gaure które uwielbiam i będzie dobrze.

Dzisiaj byłam u sąsiada w szkółce mają przepiękne jeżówki różne. Kupilam 2 szt Fountain yellow. Takiej nie miałam. Jutro pójdę może dokupie, mają tez przywieźć hortensje na patyku od Szmita.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 17:45, 12 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Rojodziejowa napisał(a)
Wierzę, że teraz jak są na jednej kupie to są uciążliwe. Ja mam je w wąskim pasku ograniczonym z każdej strony murkiem. Wycinam rozety niedługo po przekwitnięciu. Na razie są do ogarnięcia.


Tutaj wyglądają fajnie ale tak jak piszesz są raczej takimi pojedynczymi wykrzyknikami i rozrzucone są na sporej połaci.

No w każdym razie kwiat te Twoje mają wyjątkowo bogaty.



Tak urzekająca fota. Nawet jak juki znikną to jest oko na czym zawiesić. Czego tam nie ma piękna rabata.

U mnie w kupie rosną. Jedne z przodu domu druga Kępa przy różach ta jeszcze większa.

Może przedłużę jedna rabatę i posadzę palczatki z kocimietkami i jukę jedna.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
GorAna 23:20, 12 lip 2022


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
ElzbietaFranka napisał(a)
CD






Elu, śliczne to połączenie kolorystyczne
Ja mam jakieś wyblakłe żółcie, a ta Twoja taka soczysta
Cały Twój ogród bogato kwitnący
Czytam o juce i wpadł mi pomysł, by moją marnotę posadzić pod brzozą dla towarzystwa perowskiej, gdzie nic nie chce rosnąć. Może tam nie będzie inwazyjna
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
ElzbietaFranka 23:49, 12 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
GorAna napisał(a)

Elu, śliczne to połączenie kolorystyczne
Ja mam jakieś wyblakłe żółcie, a ta Twoja taka soczysta
Cały Twój ogród bogato kwitnący
Czytam o juce i wpadł mi pomysł, by moją marnotę posadzić pod brzozą dla towarzystwa perowskiej, gdzie nic nie chce rosnąć. Może tam nie będzie inwazyjna



Aniu pod brzozami nic nie rośnie. Ja muszę zlikwidować Rabate z różami jeżówki już przesadziłam.
Brzoza ma pod samym wierzchem pajęczynę z korzeni i zabiera wszystko innym roślinom. Jedynie ciemierniki tam jeszcze rosną jak długo nie wiem. Może dlatego,że brzozy zima mają zatrzymany system Krążenia soków.
Nie pobierają z ziemi pokarmów.
Juka ma dużo i głęboko korzenie trzeba sprawdzić czy będzie rosła pod brzozami.

Te lilie mają bardzo wyrazisty kolor.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 07:25, 14 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Ostatnio brzoza pyli swoimi nasionami są wszędzie nawet w domu. Takiej obfitości nigdy nie było. Zresztą w tym roku wszystkie drzewa mają dużo nasion.

Masakra na oczku liście oblepione. To już po zebraniu kilku siatek dzisiaj do czyszczenia liście. Silny wiatr i takie skutki





Same się tak ustawiły

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies