Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 08:15, 09 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:46, 09 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD



Rutewki



Sanny skay pozna róża



Novalis. Deszcz dokuczył wszystkim różom połamały się kwiaty od nadmiaru deszczu



La Villa Vita, dorwał ja opuchlak. Tak prawdę mówiąc muszę jeden dzień poświęcić na opryski, nawożenie wszystkich roślin to ostatni dzwonek do 15 lipca.
Nie pokazuje całych krzaków bo dopiero zaczynają i dużo róż mam w pąkach.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 10:53, 09 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD

Bardzo ładna roza też późniejszs o łososiowym kolorze fota nie oddaje tego koloru



U stóp rudbekii rutewka do posadzenia w donicach zawsze brak czasu coś ważniejsze do zrobienia



Powojnik Błękitny anioł



Tutaj mam takie przejście do drugiej części ogrodu

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:28, 09 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Cd







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:32, 09 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
CD





Ostatni rok tutaj są. Wczoraj usunęłam 8 dużych rozet. Tutaj będą posadzone hakomki lub sesliery jesienne i gaura

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
pestka56 18:34, 10 lip 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
ElzbietaFranka napisał(a)
Cd

Trzcinnik transparent



To trzęślica trzcinowata (Molinia arundinacea) 'Transparent'. Chyba to ja przywiozłam ci ją od Godlewskiego z Ogrodów o Zielonych Progach
Nie pamiętam, czy jakąś palczatkę też dla ciebie kupowałam,ale to na zdjęciu nie jest palczatką. Na pewno był trzcinnik połyskujący (Calamagrostis splendens) 'Cheju-Do'.
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 19:16, 10 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
pestka56 napisał(a)


To trzęślica trzcinowata (Molinia arundinacea) 'Transparent'. Chyba to ja przywiozłam ci ją od Godlewskiego z Ogrodów o Zielonych Progach
Nie pamiętam, czy jakąś palczatkę też dla ciebie kupowałam,ale to na zdjęciu nie jest palczatką. Na pewno był trzcinnik połyskujący (Calamagrostis splendens) 'Cheju-Do'.



Trzcinnik napisałam coś mi się pomyliło. Kasiu masz rację molinia i trzcinnik cheju-do. Wszystko przywoziłas. Widzisz jak wszystko ładnie rośnie.
Jeszcze coś przywozilas musiala bym popatrzeć do e-maila.

Jestem zachwycona molinia taka kepa i z niej wyrastają delikatne kłosy. Trzcinnikiem cheju takie ogromniaste kępy mi porosły. Przesadzała 2 szt bo posadziłam co 0,5 m a one tak daly czadu że jedna na drugiej rosły i nie miały specjalnie światła. Wiosna podzielę kępy. Mam gdzie sądzić zrobię szpalerek.

Poszerze te rabatę i zamiast stip posadzę cheju.i kocimiętkę niska.
Jest tam wąsko i trawy nie można skosić bo stipa wylęga na trawnik.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 19:29, 10 lip 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Fajnie po cięciu Ta Luiza warta zapamiętania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 19:44, 10 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kasiu jeszcze kupowałas trawę preriowa ha ha Tonka. U mnie nie jest posadzona w pełnym słońcu w przyszłym przesadze.
Ona ma takie włoski na źdźbłach.



Palczatka chameleon na pierwszej focie w tym roku jedna marniejsza. Druga fotka z zeszłego roku.





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 01:00, 11 lip 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Fajnie u Ciebie, szczególnie podoba mi się pergola z kolorowymi pnącymi, przejście jak do czarodziejskiego ogrodu i różyczka fioletowa
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies