Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 12:09, 07 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Wiolka5_7 napisał(a)
Podziwiam cięcie tak wysokich Szmaragdów. Wiem sama po sobie jak było ciężko jak też sporo skracałam , jaka mordęga, bo czuby miały grube pnie. Masakra ,wszystko mnie bolało.

Bodziszek Rozanne ślicznie się rozbujał



Wiolu pnie przycinają fachowcy. Ja przycinam od siatki akumulatorowymi nożycami. Działka 85 m na 50 to możesz sobie wyobrazić.

Przycinam ja bo portki bym straciła takie ceny sobie życzą. Jest to praca ciężka, ale dobry fachowiec tyle nie zarabia co ci od przycinania.
Zamówiłam kontener i za mały część trzeba odłożyć i wiosna wywieźć jak będzie przycinka innych krzaczorow.

Idę dalej orać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 13:03, 07 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20428
ElzbietaFranka napisał(a)



Wiolu pnie przycinają fachowcy. Ja przycinam od siatki akumulatorowymi nożycami. Działka 85 m na 50 to możesz sobie wyobrazić.

Przycinam ja bo portki bym straciła takie ceny sobie życzą. Jest to praca ciężka, ale dobry fachowiec tyle nie zarabia co ci od przycinania.
Zamówiłam kontener i za mały część trzeba odłożyć i wiosna wywieźć jak będzie przycinka innych krzaczorow.

Idę dalej orać.


Wow taki długi żywopłot obciąć to jest wyzwanie. Dobrze że wzięłaś fachowców a część sama przycinasz no zapewne jest dużo tych odpadów.

Miłego orania
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 18:06, 07 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Wiolu 10 zł od tui.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 18:49, 07 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20428
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiolu 10 zł od tui.
To niezły koszt.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 20:40, 07 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
ElzbietaFranka napisał(a)
Kwitną bonici z kocimiętka lktora przycielam w połowie maja. Zrobiła się bardzo gęsta i ładnie kwitnie nie powala się.





Bardzo mi się podoba to zestawienie. Może odgapię w przyszłym roku do mojej rzeczki z bonici . W tym roku posadziłam obok nich jednoroczną szałwię, którą dostałam i nie chciałam jej wywalić. Więc na przyszły rok (bo pewnie szałwia się nie wysieje, nawet nie pamietam jej nazwy) muszę coś tam dać

Przycięte tuje od razu lepiej wyglądają .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 21:17, 07 lip 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18227
Ela fajnie z tymi przyciętymi tujami

ogrodowe fotki też z przyjemnością obejrzałam -jestem raczej na bieżąco w wątkach ,tylko coś mam mało do powiedzenia ,oprócz tego ,że mi się podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
ElzbietaFranka 23:29, 07 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Agatorek napisał(a)


Bardzo mi się podoba to zestawienie. Może odgapię w przyszłym roku do mojej rzeczki z bonici . W tym roku posadziłam obok nich jednoroczną szałwię, którą dostałam i nie chciałam jej wywalić. Więc na przyszły rok (bo pewnie szałwia się nie wysieje, nawet nie pamietam jej nazwy) muszę coś tam dać

Przycięte tuje od razu lepiej wyglądają .



Nie macie pojęcia jak się dzisiaj urobiłam. Mam odciski na dłoni i palcach prawej ręki od nożyc.
Tuje przycięte wszystkie JAK KaNCIKI w trawie. Teraz nie mogę już ich zapuścić. Covid był i nie chciałam się narażać na spotkania z obcymi ludźmi. a sama nie dam rady górki przyciąć to musi być sprawna ręką co się cięciem zajmuje.
Ale pomagałam przy cięciu od siatki chwastów było dużo i przy okazji Przycinalam boczki brabantow.
JEDNak jak co roku się przycina nie ma tyle roboty.

Agnieszka tak Bonica ładnie wygląda z kocimiętka lub lawenda. U mnie lawenda odpada nastawiłam się na kocimiętkę. To jest kocimiętka groniasta bardzo ładna. Ona jest dosyć duza i rozłożysta ale sztywna (zależy w jakiej ziemi posadzisz moja rośnie w kompostowej więc wybujałą).
Wystarczy ją już zielone kępy przyciąć w połowie maja i bardzo się zagęszcza i jest mniejsza kwitnie bujnie.

Ja z kocimiętka będę sądziła gaury. Już dzisiaj teren przygotowałam, ale dopiero posadzę w przyszłym tygodniu jak przyjadę aby pilnować co najmniej 3-4, dni. Jutro mam inne prace krzaczki przytnę.

Jednoroczne są ładne, ale już przeszłam sianie. Najlepsze byliny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:38, 07 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13823
Magleska napisał(a)
Ela fajnie z tymi przyciętymi tujami

ogrodowe fotki też z przyjemnością obejrzałam -jestem raczej na bieżąco w wątkach ,tylko coś mam mało do powiedzenia ,oprócz tego ,że mi się podoba



Widzę, że jesteś w transie i wszedzie zaglądasz.
I w ogródku działasz powoli.

Magda ładnie za miesiąc jak dobrze pójdzie będą już ładne odrosty.
Miałam przycinać na pocza0tku mają, ale facet mnie zwodził tak długo wkurzyłam się i taki chłopak przyszedł ze swoim kolegą i mi tuje przycieli. Nie jest łatwo kogoś dobrego dostać.
Drogie prace ogrodnicze za głowę się złapałam, ale cóż ktoś to musiał zrobić za rok będzie jeszcze drożej.

Może jutro jakieś foty wstawię. Lilie ładnie kwitną.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 07:42, 08 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20428
Elu super, że skończyłaś cięcie oby odciski szybko znikneły.
tak jeśli się tnie co roku jest lżej,bo nie ma tych grubych pni.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Roocika 10:31, 08 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
ElzbietaFranka napisał(a)
Szmaragdy przycięte prawie metr. Jeszcze jutro i będzie finito z przycinaniem Tui.
Zaniedbałam przycinkę w ciągu 3 lat sporo urosły.
Po deszczu pogoda sprzyjała.

Było tak



Jest tak



Przetacznik Rossane rozbujał się na całego.






Sporo skrócili Dobrze wyglądają po cięciu.

Przy takim areale masz mnóstwo roboty.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies