Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

pestka56 19:50, 11 lip 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Ja już doszłam do tego, że narysowałam plan ogrodu i literkami albo numerkami oznaczam rośliny i nanoszę na listę. Bo inaczej często mi się mylą, szczególnie trawy.

Teraz jakbyś chciała coś kupować w Ogrodach o Zielonych Progach, to mają umowę z dwoma sklepami i można internetowo kupić. Tak samo trawy Słowińskich sprzedaje sklep zaprzyjaźniony z nimi.

Ładnie ci rosną trawki. Na wiosnę możesz podzielić co najmniej na 4 każdą kępę
W ogóle wszystko u ciebie ładnie rośnie.
____________________
Kasia
Rojodziejowa 21:03, 11 lip 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
pestka56 napisał(a)
Ja już doszłam do tego, że narysowałam plan ogrodu i literkami albo numerkami oznaczam rośliny i nanoszę na listę. Bo inaczej często mi się mylą, szczególnie trawy.

Teraz jakbyś chciała coś kupować w Ogrodach o Zielonych Progach, to mają umowę z dwoma sklepami i można internetowo kupić. Tak samo trawy Słowińskich sprzedaje sklep zaprzyjaźniony z nimi.

Ładnie ci rosną trawki. Na wiosnę możesz podzielić co najmniej na 4 każdą kępę
W ogóle wszystko u ciebie ładnie rośnie.


Które to sklepy?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
daszum 21:58, 11 lip 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385
Elu jutro wstawię u siebie zdjęcia molinii Transparent. U mnie porosły wielkie kępy i już mają kłosy.


Jak tam bambus?
Moje bambusy długo były karłowe, miały max.80 cm wysokości.
Od 3 lat w kwietniu tnę je do ziemi i zaraz odrastają co raz wyższe
W tym roku mają 1,5 m wysokości i zasłaniają mi wszystkie rośliny na tej rabacie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Urszulla 22:46, 11 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
ElzbietaFranka napisał(a)



Asiu ja tak chciałam ok 1 metra skrócili może dadzą radę. Dzisiaj desz pada 2 burza przechodzi. Miałam farta. Praca w deszczu to nie praca. Wstrzelilam się w okienko pogodowe.
Deszczyk też potrzebny. Miałam jeszcze skosić trawnik bo już wysoki, ale trudno może jutro.

Ten jałowiec pod brzozami też do przycięcia lub sciecia. Tylko górka prosta reszta jakby piorun strzelił.





Ścięli tez przewracająca sosnę po kwietniowych opadach śniegu. W to miejsce posadzę nowa sosnę, albo buka mam do przesadzenia. Druga też trzeba, ale nie mieli pasów ja trzeba inaczej ścinać bo tęga i konary grube. I tak musiałam wysadzić rododendrony i posadzić w inne miejsce.



To druga czeka na ścięcie




Masz piękny duży ogród. Jak nadążasz pracą w nim ?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ElzbietaFranka 23:52, 11 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Urszulla napisał(a)


Masz piękny duży ogród. Jak nadążasz pracą w nim ?



Urszula w tym sęk, że nie nadążam. Jadę w czwartek jeszcze ściąć muszę parę krzaków jałowców. Nie potrafię modelować czapeczek tak ciacham na równo.

Trochę podlało to dobrze. Dzisiaj nad Ursynowem potężna ulewa jak z wiadra woda się lała przez pół godziny.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
April 07:18, 12 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
ElzbietaFranka napisał(a)
CD




Bardzo fajnie wyglądają te lilie przy hortensji. Podoba mi się pomarańcz z limonkowym tłem

Napisałaś:
"Kasiu jeszcze kupowałas trawę preriowa ha ha Tonka. U mnie nie jest posadzona w pełnym słońcu w przyszłym przesadze"

Czemu Ha Ha Tonkę chcesz przesadzić ze słońca? Ona właśnie takie warunki preferuje. Źle się u ciebie zachowuje? Bo właśnie kupiłam sobie jedną i szukam miejscówki. Myślałam o słońcu i dość suchym stanowisku, jak dla wszystkich palczatek.
Napisz o niej coś więcej
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 13:19, 12 lip 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Jolu napisałam, że nie jest posadzona w pełnym słońcu czyli coś ja zasłania. Właśnie zasłania ja wyzsza trawa i trochę molinia transparent. Preria to non stop słońce.
Prawie wszystkie te niższe palczatki i preriowe to lubią słońce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 13:21, 12 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
ElzbietaFranka napisał(a)
CD





Ostatni rok tutaj są. Wczoraj usunęłam 8 dużych rozet. Tutaj będą posadzone hakomki lub sesliery jesienne i gaura


WAW! Elu ale ci te lilie wielkie porosły.Czymś je karmiłaś ? Ja w prawdzie też mam kilka wysokich ale to drzewiaste takie wyższe.Reszta mniejsza.
Kilka sztuk ich posadziłaś ? Czy już tak ładnie ci się rozmnożyły ??

Widzę kocimiętkę na obwódce. dobrze ci się ona sprawuje ?
Róze piękne.Wszystkie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
pestka56 13:56, 12 lip 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460



Ze szkółką Słowińskich mają umowę Rysiowie spod Sochaczewa (super ludzie) – https://trawyibyliny.pl/szkolka-slowinscy-67

Trawy i byliny od Przemka Godlewskiego (Ogrody o Zielonych Progach) kupisz via facebook u Martyny Mikotyny. Wcześniej dobrze jest zadzwonić do Przemka z pytaniem czy to co cię interesuje jest dostępne. Jego rośliny możesz też kupić u Rysiów.

No, a teraz dostanę zakaz pisania na forum
____________________
Kasia
olciamanolcia 14:18, 12 lip 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Elu nie szkoda Ci juk? Przepiękne masz! Zmieniają miejsce czy się pozbywasz? Ja swoje co roku odmładzam i rozdaje sadzonki mają kwiat ale nie taki urodzajny jak Twoje.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies