Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 13:25, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Byłam dzisiaj odwiedzić szkółkę po sąsiedzku dużo bylin. Oczoplasu można dostać. Kupiłam jezowke której jeszcze nie mam oraz bodziszki Rosanne i biokovo.

Zaczęłam czytać wszystkie bodziszki można wiosna dzielić jak również rozmnażać z nasion. Będę chciała jeszcze Rosanne przytulić do ziemi może się zakorzeni.
Kocimiętka kubańska cudowne okazy mieli może też się słyszę jeszcze jeden kwiat mnie zainteresował zrobiłam fotkę bez nazwy.

A to fotki wczorajsze







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:28, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD





Róża przepiękna Kordes Jubille



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:33, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD





Największy kwiat chyba Aloha o ile się nie mylę



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:38, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD

Jeżówki kwitna wspaniałe. Aby tak kwitły dzisiaj się dowiedziałam trzeba je dzielić i przesadzać wiosna co 2 lata. Niektóre mogą zaniknąć rosnąć przez kilka lat w tym samym miejscu. Ile w tym prawdy?







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:46, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD

To dla Danusi
Tak rośnie Danusiu we wrzosach twoja trawka to jedna z 3 szt jak pisałam podzieliłam ja. Druga posadzona obok vanilli sky też taka sama pewnie ja będę przesadzać ale dla porównania posadziłam ja blisko.







Palczatka i szałwia omaczona

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kordina 13:49, 16 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
ElzbietaFranka napisał(a)







ale soczyście i szmaragdowo, wyrównało Ci poprzednią suszę, a u mnie poprzednio padało a teraz mam posuchę niezmierną, podlewam na raty, woda w studni bardzo niziutko. A jeżówki masz cudowne, aż zazdraszczam i też się przymierzam do większego chowu
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
ElzbietaFranka 16:39, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Kordina napisał(a)


ale soczyście i szmaragdowo, wyrównało Ci poprzednią suszę, a u mnie poprzednio padało a teraz mam posuchę niezmierną, podlewam na raty, woda w studni bardzo niziutko. A jeżówki masz cudowne, aż zazdraszczam i też się przymierzam do większego chowu



Bożenko u nas odstukać pada przechodzą burze. Ale jechałam od Kołobrzegu, Szczecinek Piła tam widać bardzo sucho. Kukurydza żółta.
U nas jest zielono. Jednak susza hydrologiczna jest w całym kraju. W studzienkach melioracyjnych wody nie ma. Mam studnie głębinowe więc mam z czego czerpać wodę.
Jest bardzo ciepło duszno dzisiaj trochę pokropiło







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:44, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 16:47, 16 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Cd







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Monika83 16:58, 16 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
ElzbietaFranka napisał(a)



Młodszy syn jest w Jastrzębiej Górze i mówił ok godz 20.30 że nadchodzi potężna chmura od południa. Pogodę mają piękna.

U nas zaduch oddychać nie można. Pot cieknie tylko się schyle.
Kasiu bardzo wszystko kwitnie. Trawy już tuż tuż z kwitnieniem.
Hortensje coś w tym roku nie równo kwitną. Przycielam wiosna radykalnie i chyba ostatni raz. Nie widzę aby im to wyszło na dobre. Jednak wyższy krzak jest ładniejszy.
Trawniki skoszone soczysta zieleń. Deszcz prawie codziennie pada więc suszy nie ma cieszę się nie trzeba podlewać
.Przed i po koszeniu







Pięknie tu! co do hortensji bukietowych to u mnie też nierównomiernie kwitną nawet w jednym krzaku a niektóre odmiany to są jeszcze w pąkach.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies