Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

Kordina 10:02, 17 sie 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 5059
ElzbietaFranka napisał(a)



Basiu bardzo lubię to miejsce. Lubię tam stać lub siedzieć widok z altanki jest cień. Jeszcze 4 metry w bok pod brzozami lubię siedzieć mam taki widok (fota z 2921 roku o tej samej porze)


Zawsze marzyłam, żeby poznać podróżnika w czasie i spełniło się
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Monika83 11:42, 17 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3212
ElzbietaFranka napisał(a)
To hortensje przy kościele olbrzymy.
Kiedy ja się takich doczekam.
Na razie kupiłam na patyku limonki jak przyjechałam to się przestraszyłam bez liści i zasuszyli mi. Kwiaty brązowe przycielam może wypuszcza nowe.



Faktycznie spore są, a czy to nie jest przypadkiem to miejsce co wiosną kwitną rodki i azalie przy kościele? Księża mają dobry gust i dobrą ręke do roślin i więdzą co posadzić żeby kwitło pięknie Zbyszek z wątku Bor Tucholskich ma limke na wysokość 3m w zeszłym sezonie, ale nie pamiętam ile ta jego limka rośnie u niego a pisał o tym.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
sylwia_slomc... 13:00, 17 sie 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Monika83 napisał(a)
Faktycznie spore są, a czy to nie jest przypadkiem to miejsce co wiosną kwitną rodki i azalie przy kościele? Księża mają dobry gust i dobrą ręke do roślin i więdzą co posadzić żeby kwitło pięknie Zbyszek z wątku Bor Tucholskich ma limke na wysokość 3m w zeszłym sezonie, ale nie pamiętam ile ta jego limka rośnie u niego a pisał o tym.

Ja mam limki dwumetrowe z ukorzenianych patyczków od Katki w 2016 roku sadzone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pestka56 14:12, 17 sie 2022


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4668
ElzbietaFranka napisał(a)
Cd


PIĘKNIE
Powinnaś koniecznie posadzić paprocie w tym leśnym zakątku. Dodałabym też bergenie, biało kwitnące tawułki japońskie (Astilbe japonica) 'Washington' i trochę turzyc do cienia. Tylko nie turzyce Morrowa, bo te choć świetne do cienia, to dołożyłyby ci pracy rozłażąc się rozłogami. Ale np. takie paskowane turzyce „Ptasie Łapki” (Carex ornithopoda) 'Variegata', turzyca długowłosa (Carex dolichostachya) 'Kaga Nishiki' albo o niemal żótych liściach Turzyca sztywna (Carex elata) 'Aurea', rosną kępowo i rozjaśniają cień.
Do prześwietlonego cienia nadają się te bodziszki, które kupiłaś
____________________
Kasia
ElzbietaFranka 20:24, 17 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Monika83 napisał(a)
Faktycznie spore są, a czy to nie jest przypadkiem to miejsce co wiosną kwitną rodki i azalie przy kościele? Księża mają dobry gust i dobrą ręke do roślin i więdzą co posadzić żeby kwitło pięknie Zbyszek z wątku Bor Tucholskich ma limke na wysokość 3m w zeszłym sezonie, ale nie pamiętam ile ta jego limka rośnie u niego a pisał o tym.



Nie to przy innym kościele też niedaleko na Ursynowie. Córka Mają chodzi tam na zajęcie rehab.
Bo ja wiem czy mają gust i rękę. Przeważnie są zatrudnieni ogrodnicy amatorzy znam ich.
Muszę zajrzeć może już pokazał swoją horte.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:47, 18 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
pestka56 napisał(a)


PIĘKNIE
Powinnaś koniecznie posadzić paprocie w tym leśnym zakątku. Dodałabym też bergenie, biało kwitnące tawułki japońskie (Astilbe japonica) 'Washington' i trochę turzyc do cienia. Tylko nie turzyce Morrowa, bo te choć świetne do cienia, to dołożyłyby ci pracy rozłażąc się rozłogami. Ale np. takie paskowane turzyce „Ptasie Łapki” (Carex ornithopoda) 'Variegata', turzyca długowłosa (Carex dolichostachya) 'Kaga Nishiki' albo o niemal żótych liściach Turzyca sztywna (Carex elata) 'Aurea', rosną kępowo i rozjaśniają cień.
Do prześwietlonego cienia nadają się te bodziszki, które kupiłaś



Kasiu tam rośnie bluszcz, bergenie, hosty i rododendrony, paprocie mam 2 szt pod tujami. Bodziszki też tam miałam, ale nie kwitły specjalnie i wyrzuciłam je.
Kasiu już nie chce bawić z trawami.
Nakupilam palczatek i innych rosną na potęgę i już trzeba rozsadzać. Muszę zagospodarować to co mam.
Już mi się Kasiu nie chce.
Przyjechałam dzisiaj popatrzyłam. Chwastów sporo pokrecilam się i usiadłam nad oczkiem od jutra z samego rana muszę podjąć może coś pod wieczór opiele. Jeszcze mam przycinania sporo. Oj głowa boli.

O tutaj siedziałam z takim widokiem



Trawnik podczas podlewania



3 tygodnie posadziłam gaure takie maleństwa tak kwitną.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:56, 18 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
daszum 22:57, 18 sie 2022


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4451
Elu dobrze że miałaś czas żeby spokojnie posiedzieć i popatrzyć na ogród
Piękny widok
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 23:07, 18 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
daszum napisał(a)
Elu dobrze że miałaś czas żeby spokojnie posiedzieć i popatrzyć na ogród
Piękny widok"D



Danusiu odlecialam dzisiaj.





Kilimandżaro



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:10, 18 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
CD









____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies