Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 19:20, 22 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
AlinaP napisał(a)

Elu, mam molinię Transparent już od jakichś 3 lat- z p9. Posadziłam ją w takim miejscu, gdzie operuje słońce tylko rano i po południu. Wtedy jest widoczna na ciemnym tle jak taki "duszek".
Nawet ciekawiej wyglądała, kiedy miała mniej kłosów w zeszłym roku. Leciutkie kontury cienkim pędzlem. Jeśli pozwolisz, dam przykład sprzed kilku dni. Między hortensjami.





Alina już pisałam, że pozwalam.
U mnie są 2 sezon jak fontanny duże i piękne. To są trawy do nasadzen jako solitery wtedy są piękne no i tlo muszą mieć dużo ciemniejsze. U mnie jedna koniecznie musi być przesadzona, trzeba znaleźć miejsce.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 19:50, 22 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
CD przepiękne derenie białe Elegantisima polecam każdemu. Mam 2 szt bardzo wysokie prawie białe nie przycinane wiosna o wys ponad 2 metry



Róże niektóre kwitną lepiej drugi raz niż pierwszy widocznie potrzebujących dłuższego rozpędu.







Aksamitna Grafin Diana

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
roma2 20:39, 22 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Pięknie masz Elu. Pięknie. Derenie u mnie nie wytrzymują piachu. Pozdrawiam, bo mogłaś o mnie zpomnieć już . To ja Komendówka
____________________
Komendówka
Gosialuk 21:42, 23 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5201
Elu nadrobiłam. Hortensje masz piękne, na zdjęciach nie widać, żeby gorzej kwitły. Jeżówki te ciemnoróżowe w takiej masie zachwycające, szkoda że ich się nie da rozmnożyć z nasion. Miałam jeszcze pochwalić zakątek z hostami. Świetnie już wygląda.
Bodziszek Rozanne daje radę w pełnym słońcu. U mnie obok niego rośnie rdest Golden Arrow i go przypalało, a Rozanne nic się nie działo. A Alicja z Zacisza Alicji ma posadzonego bodziszka między paprociami i bardzo mi się to zestawienie podoba.
Pokaż trzcinnika Cheju Do, w tamtym roku nie byłaś z niego zbyt zadowolona.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
ElzbietaFranka 23:50, 23 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Gosiu witam

Byłam u ciebie wczoraj,ale jakaś przerwa we wpisach była.

To prawda piękne te jeżówki i takie dorodne jestem nimi zachwycona. Kwitną już 5 tydzień i nie widać zmian koloru przy takim nasłonecznieniu.
W zeszłym roku pozbierałam nasiona i wysialam rosną, ale jeszcze nie kwitną jestem bardzo ciekawa jak będą kwitły i czy wszystkie jednakowo. Trzeba czekać do przyszłego roku.

Bodziszek może rosnąć w pełnym sloncu tylko podlewać trzeba a ja nie codziennie jestem na działce w tym u problem. Trudno będą sobie musiały radzić a jak nie to przesadze.

Jeżeli chodzi o trzcinnik Cheju to były jego początki u mnie i wydawał mi się nie za bardzo. W tym roku kępy się rozrosły i kłosy takie ładne wyrastające lekko ponad źdźbła wygląda bardzo ładnie.

Myślę Gosiu, że u ciebie też by mu dobrze było. 4 szt by ci wystarczyły ew. moglabys później rozsadzić.
Zrobię fotkę to dam znać.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 13:03, 24 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Bardzo dużo pisze się o gaurze. Dostałam gaure od Ewy Rossy pamiętacie z ogródka za grosik widać, że od serca dana bo pięknie rośnie. Z tej gaury już rozdałam bardzo wiele sadzonek samosiejek nawet na tym forum, które też podziwiacie bardzo ładnie rosną. To jest ona



To samosiejka od tej wyżej



W tym roku zakupiłam gaure Geyser White' jest biała.
Nieco nizsza dopiero co zakwitła podsadzona kocimiętka pary...



Kupiłam jeszcze odmianę która ma dopiero pąki kwiatowe Graceful Whaite i Pink (biała i różowa). Nadaje się do donic. Może już zakwitnie w tym tygodniu to zrobię fotkę.



____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 21:01, 24 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)
Bardzo dużo pisze się o gaurze. Dostałam gaure od Ewy Rossy pamiętacie z ogródka za grosik widać, że od serca dana bo pięknie rośnie. Z tej gaury już rozdałam bardzo wiele sadzonek samosiejek nawet na tym forum, które też podziwiacie bardzo ładnie rosną. To jest ona



To samosiejka od tej wyżej



W tym roku zakupiłam gaure Geyser White' jest biała.
Nieco nizsza dopiero co zakwitła podsadzona kocimiętka pary...



Kupiłam jeszcze odmianę która ma dopiero pąki kwiatowe Graceful Whaite i Pink (biała i różowa). Nadaje się do donic. Może już zakwitnie w tym tygodniu to zrobię fotkę.
piękne derenie. Ja mam jeden i przesadzałam go 2 lata temu. Już podrósł, bo do przesadzenia był mocno przycięty na 0,5 z 2 metrów. Dał radę.
w tym roku go nie cięłam. Ale na wiosnę też już go przytnę.
Ale róże też masz bardzo ładne.
Nie ma co narzekać
Twoja gaura jest bardzo ładna i widzę prosto się trzyma. Moja jakoś się pokłada i nie bardzo ją widać.
Czemu tak jest ?
a może inne rośliny ją zagłuszają ?
Pozdrawiam Elu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 23:50, 24 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Aniu na pierwszej focie ta gaura ma ponad 5 lat i ma dosyć grube gałązki zdrewniałe od dołu. Nigdy jej nie nawozilam kwitnie do samych przymrozków. I to ona ma samosiejki.
Dzisiaj u nas przeszła burza i też trochę się wygięła,ale jutro rano już będzie wyprostowana. Myślę, że to nie jest od zagłuszania. Może ona nie jest gęsta jeszcze Kępa młoda.
Ja np wszędzie podziwiam sterczące perowskie,a u mnie wysokie ciężkie i też muszę wiązać a tak bym chciała aby rosły luźno i wyprostowane.



Tutaj mam nowo kupiona młodzież graceful Whaite. Doniczki zadołowane.



Derenie mam jeszcze 2 olbrzymy też nie cięte wiosna wyglądają imponująco.

Róże na ostatniej focie prezentują się dobrze bo zrobiłam porządek z tymi co nie kwitły i łapały mączniaka.
Mam jeszcze parę do wyrzucenia w innym miejscu. W każdym razie narazie nie będę kupowała.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:56, 24 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
pestka56 napisał(a)
Poczekaj aż Cheju Do się przebarwi jesiennie



Kasiu to moje cheju....

To na skalniaku były wiosna przesadzane 3 kepy







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 06:51, 25 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu na pierwszej focie ta gaura ma ponad 5 lat i ma dosyć grube gałązki zdrewniałe od dołu. Nigdy jej nie nawozilam kwitnie do samych przymrozków. I to ona ma samosiejki.
Dzisiaj u nas przeszła burza i też trochę się wygięła,ale jutro rano już będzie wyprostowana. Myślę, że to nie jest od zagłuszania. Może ona nie jest gęsta jeszcze Kępa młoda.
Ja np wszędzie podziwiam sterczące perowskie,a u mnie wysokie ciężkie i też muszę wiązać a tak bym chciała aby rosły luźno i wyprostowane.



Tutaj mam nowo kupiona młodzież graceful Whaite. Doniczki zadołowane.



Derenie mam jeszcze 2 olbrzymy też nie cięte wiosna wyglądają imponująco.

Róże na ostatniej focie prezentują się dobrze bo zrobiłam porządek z tymi co nie kwitły i łapały mączniaka.
Mam jeszcze parę do wyrzucenia w innym miejscu. W każdym razie na razie nie będę kupowała.

Aha, to wiele wyjaśnia.
Moje 2 gaury dostałam nieduże jako siewki na wiosnę.
Czyli młoda.
To potem jej się nie przycina ??
A kiedy je można przesadzić. bo jedną posadziłam w jednym miejscu. a drugą duzo dalej.
I chyba wolałabym teraz je mieć bliżej siebie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies